Yapışkanlı Etiketler Nasıl Çıkartılır?

Buzdolabı Yapışkanlı Etiketler
Dolaba, cama, tabağa veya buzdolabınıza yapıştırılmış çıkartma etiketleri çıkartmak oldukça zordur. Bu yazımızda yapışkan artıklarını bırakmadan, kolayca çıkartmanın yöntemlerini anlatacağız.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Tabak, çanak gibi mutfak eşyaları üzerindeki etiketleri bulaşık makinesinde yıkayarak kolayca çıkartabilirsiniz. Yalnız kurutma işlemine geçmeden önce makineyi durdurup çıkan tüm etiketleri almanız gerekir, aksi halde kurutmaya geçtiğinde etiketler makinenizde herhangi bir yere yapışabilmektedir.

Buzdolabı, cam, dolap gibi eşyaların üzerindeki yapışkanlı etiketleri çıkartmak daha zahmetlidir. En etkili yöntem sıcak su buharıdır. Bir ütü yardımıyla etiketin üzerine 30 saniye kadar buhar tutun, yumuşayan etiketi elinizle sökün, kalan yapışkan artıklarını kolanyalı bir pamuk veya alkol ile nazikçe silerek temizleyin. Aseton, tiner gibi kimyasal maddeler ile silmeye kalkmayınız aksi halde yüzeye zarar verebilirsiniz.

İşlemi yapmadan önce yüzeyin ısıya ve suya dayanıklı olduğundan emin olunuz.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

4 comments to Yapışkanlı Etiketler Nasıl Çıkartılır?

 • Nazlı

  Oğlumun gardırobunda bir sürü küçüklü büyüklü çıkartma vardı ve kabusum olmuştu, ütü buharı yönteminizle çok kolay temizlendiler, hala inanamıyorum, bu harika öneri için teşekkürler. :)))

 • nurten

  Oğlumun dolabındaki stickerları çıkarmakta gerçekten zorlanıyordum, özellikle kağıt olunca dahada zorlaşıyordu. Kızımla kavga ediyorduk artık anne lütfen çıkar diye yalvarıyordu malum ergenlik çağında :). Ütü buharını denedim gerçekten çok faydalı oldu, kalanlarınıda büyük bir pamuğa kolanya dökerek sildim gerçekten işe yarıyor öneriniz için çok teşekkürler.

 • selime

  3 ay önce aldığımız buzdolabı üzerinde etiket vardı bugun çıkarmaya çalıştım ama beceremedim. Burayı buldum ve ütü buharını denedim sonuç gerçekten işe yarıyor. Etiket yumuşayıp kolayca kalktı altında yapışkan artıkları onuda sıvı bulaşık detarjanıyla sildim tertemiz oldu. Öneriniz için teşekkür ediyorum.

 • sevim

  Sayenizde cam üzerindeki etiketi buhar ve ılık su kompresi ile çıkartabildim. Özellikle buhar çok etkili oldu kalan yapışkanlarıda ıslak bezle sildim harika oldu. Çok teşekkür ediyorum.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.