WordPress Konu Arası Reklam Ekleme

WordPress konu arası, konu altı, ana sayfa ve arşivlere reklam ekleme.

Bu yazımızda yukarıdaki ismi geçen alanlara reklam nasıl yerleştirilir onu anlatacağız.

1- Öncelikle WordPress oturumunu açınız, “Görünüm” menüsünden “Düzenleyici” sekmesine tıklayınız. Açılan sayfadan, sağ taraftaki menüden “index.php“yi (ana indeş şablonu diyede geçer) seçin.

Açılan sayfada <?php while adlı kodu bulun. Ctrl + F tuşlarını kullanarak arattığınızda daha kolay bulabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

wordpress-konu-arasi-reklam-ekleme-1

2 – Yukarıdaki kodu bulduktan sonra,  kodun üst satırına aşağıdaki kodu ekleyin. Boş satır açmak için enter tuşuna basmanız gerekebilir.

<?php $count = 1; ?>  Kodun eklenmiş hali aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

wordpress-konu-arasi-reklam-ekleme-2

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

3 – Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra <?php endwhile adlı kodu bulun. Ctrl + F tuşlarını kullanarak arattığınızda daha kolay bulabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

wordpress-konu-arasi-reklam-ekleme-3

4 – Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra,  kodun üst satırına aşağıdaki kodu ekleyin. Boş satır açmak için enter tuşuna basmanız gerekebilir.

<?php if ($count == 1) : ?>
REKLAM KODUNUZU BU ALANA UYGULAYABİLİRSİNİZ
<?php endif; $count++; ?>

Kodun eklenmiş hali aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

wordpress-konu-arasi-reklam-ekleme-4

Reklam kodunuzu üst resimdeki gösterilen alana uyguladıktan sonra sayfayı kayıt ediniz. Kayıt işlemini yaptıktan sonra reklamlar, ana sayfa, konu arası, kategorilerde ve sayfalar arasında gözükmeye başlayacaktır.

Not: Reklam kodunu uyguladığınızda reklamın altında ve üstünde yeterli boşluk olmaya bilir. Bu nedenle reklamın üstüne ve altında yeterli boşluk oluşturmak <br/> kodunu reklam kodunuzun altına ve üstüne uygulamanız yararlı olacaktır.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.