Tus 2011 Sonbahar Dönemi Başvuru ve Kılavuz Bilgileri

Başvuru Süresi: 08 – 17 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Yapılabilecek Yerler:

ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri,

Tıp Fakültesi bulunan Üniversite Rektörlükleri,

www.osym.gov.tr

Sınav Tarihi: 25 Eylül 2011

Sınav Yeri: Ankara

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Sınav Ücreti: 60 TL.

Tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylar için “2011-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi”, ÖSYM tarafından, 25 Eylül 2011 tarihinde Ankara’da iki oturumda yapılacaktır. Sınavın sabah oturumunda Yabancı Dil Sınavı, öğleden sonraki oturumunda Bilim Sınavı yapılacaktır.

2011 TUS Sonbahar Dönemine başvuru süresi 08 – 18 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda alınacaktır.

Sınava girmek isteyen adaylar, 8 Ağustos 2011 tarihinden itibaren, kılavuz ile başvuru merkezleri adres bilgilerine ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler.

Tıp fakültesi mezunları, tıp dışı meslek mensupları ve sınav tarihine kadar stajyerliğini tamamlamış teğmen, üsteğmen veya yüzbaşı rütbesindeki askeri sağlık personelinin yanı sıra, tıp fakültesi mezunu yabancı uyruklu adaylar da bu sınava başvurabileceklerdir.

2010-TUS Sonbahar Dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda mevcuttur aşağıdaki linkten kılavuzu temin edebilirsiniz.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.