Taksimetre Ücretleri 2013 İstanbul

İstanbul’da taksimetre ücretlerine zam yapıldı. UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararıyla taksilerin taksimetre açılışı ve kilometre başı ücretlerine zam yapıldı. Yeni zamlı tarife 22 Şubat 2013 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Taksimetre Ücretleri 2012

Eski Fiyat Yeni Fiyat
Açılış Ücreti 2,70 2,95
KM. Başı Ücret 1,73 1,83
Bekleme Ücreti 0,27 0,30

Not: Bu sayfanın üst kısmı 20 Şubat 2013 tarihinde güncellenmeştir. Aşağıdaki haber devamı eski tarifeye aittir. Lütfen dikkate almayınız.
İ.B.B. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 17 Kasım 2011 tarihinde gerçekleşen toplantıda, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının taksi ücretlerine zam talebini görüştüler. UKOME, zam teklifini % 8 oranına çekilmesini sağlayarak, kabul etti.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanvekili Ercan Akköprü’nün yaptığı açıklamaya göre, kentte 17 bin 416 taksici esnafın bulunduğunu belirterek,  otomobil, akaryakıt, yedek parça ve geçinme girdilerine gelen zam dikkate alındığında %8’lik zammın yeterli olmadığını ifade etti.

İstanbul Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanvekili Semih Kaçanoğlu da İstanbul Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım yatırımları nedeniyle taksici esnafın çoğunlukla kısa mesafeli yolcu taşıdığını, dolayısıyla da açılış ücretinin taksici esnaf için çok önem taşıdığını vurguladı.  2 yıl sonra açılışa 20 kuruş zam geldiğini ve bununla birlikte korsan taksicilerle mücadele etmek zorundu olduklarını söyleyen Semih Kaçanoğlu zamların yeterli olmayacağını söyledi.
Video Haber:

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.