Ssk Sgk İlk İşe Giriş Tarihi Sorgulama Öğrenme

SSK – SGK ilk işe giriş tarihi sorgulama – öğrenme Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi eski adı SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) olan kurumun adı, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) olarak değişmişti.

SSK yani SGK ilk işe giriş tarihinizi öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Aşağıdaki basit adımları uygularak SSK – SGK işe başlama tarihinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

SSK-SGK İlk İşe Giriş Tarihi Öğrenme Nasıl Yapılır?

– Öncelikle burayata tıklayarak sorgulama sayfasına giriş yapınız.

– Nüfus cüzdanınızdaki bilgileri gerekli alanlara doldurunuz. T.C. Kimlik No, Nüfus İli, Cilt No, Doğum Yılı ve Güvenlik Kodunu girerek (güvenlik kodu yazan yerin üzerindeki harf ve sayılar) sorgula deyiniz.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

– Bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurduğunuzda açılacak sayfadan SSK – SGK ilk işe tarihinizi öğrenebilirsiniz.

SSK – SGK – Ali Tezel

3 comments to Ssk Sgk İlk İşe Giriş Tarihi Sorgulama Öğrenme

 • AYTEN BAŞOGLU

  Selam ben 1997 de sigortalı işe girdim ama günüm çıkmıyor numaram çıkıyor. Sonra 2007’den beri bugüne kadar var oradaki boşluğu doldurabilir miyim dordursam ne zaman emekli olurum birde şimdi tarım sigorta yaptım burdan emekli olursam ne kadar alırım buradan emekli olma diyorlar az alırsın diyorlar ne yapmam lazım günüm dolsun diye geçtim şu an çalışamıyorum rahatsızım bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

  • Mehmet

   Gün sayısını SGK’nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Gün çıkmıyor diyorsanız verileriniz bilgisayara girilmemiş veya eksik girilmiş olabilir herhangi bir SGK müdürlüğüne gidip işin aslını öğrenin. Emekliliğinize kısa bir süre kaldıysa tarım sigortası olmanız düşük maaş almanıza neden olmaz. Ödediğiniz toplam primler üzerinden hesaplama yapılacağından maaşa etki bir kaç lirayla sınırlı kalır. Önceden son ödenen primler üzerinden işlem yapılıyordu dolayısıyla emeklilikte son ödenen primler etkili oluyordu, şimdi ise ödediğiniz tüm primlerin ortalaması alınarak işlem yapılıyor. Eğer emekliliğinize 2 yıldan fazla varsa işçi sigortası yaptırmanızı veya isteğe bağlı sigorta (Bağkur) yaptırmanızı tavsiye ederim.

 • ferhat sandık

  İşe giriş tarihimi öğrenmek istiyorum.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.