Siyah Nokta Tedavisi Akne Çözümü

Siyah Nokta Nedir (Akne)?
Siyah noktalar, deri altındaki yağ bezlerinin cilt gözeneklerini tıkamasıyla oluşur. Bu tıkanmalara siyah nokta nedir.

Drinin altındaki yağ bezeleri nedeniyle oluşan siyah noktalar aynı zamanda da sivilcelerin başlangıç dönemidir. Dengesiz beslenme sonucu yağ miktarının artması, terleme ve bazı kozmetik ürünlerin bilinçsizce kullanılması siyah noktaların daha da artmasına neden olur.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?
Buhar Banyosu ve Cilt Temizliği ile siyah noktalardan kurturulur ve yeniden oluşması önlenir.

Buhar banyosu için:
Buhar banyosu tıkanan gözenekleri genişletir bu sayede tıkanıklık açılır ve siyah noktadan kurtulunur.

1 litre suyu kaynatın ve sonra geniş bir kaseye boşaltın. Yüzünüzü suya yaklaştırın. Buharın daha etkili olabilmesi için temiz bir havluyu başınıza örtebilirsiniz. Yüzünüzü 10 dakika kadar buhara tuttuktan sonra temiz bir peçete yardımıyla yüzünüzü silin. Bu işlemden sonra yüzünüzü yıkayın (alt kısımda anlatıldığı gibi).

Cilt Temizliği:
Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle cilt temizliğinize önem göstermelisiniz. Dermatolojik ürünler seçmeniz cildiniz için çok daha yararlı olacaktır. Sabah-akşam cilt yapınıza uygun bir temizleme ürünüyle cildinizi temizleyin. Özellikle köpüren ve suyla yıkanan yüz yıkama jelleri cilt temizliğinde çok daha başarılıdır. Yüzünüzü ne sıcak, ne de soğuk suyla yıkayınız, daima ılık suyla yıkayın. Yıkarken çok yumuşak bir bezle ya da çok yumuşak bir süngerle siyah noktaların olduğu bölgeyi hafifçe dairesel hareketlerle köpürterek yıkayın ve ardından bol suyla iyice durulayın.

Cildinizin kurumaması için de cilt yapınıza uygun yağsız bir nemlendirici krem kullanmalısınız.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.