Sayfalar birbirini tutmuyor! WP Super Cahce Sorunu

Sayfalar birbirini tutmuyor! Zaman damgaları birbirinden farklı veya bulunamadı! hatası alıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu hatayı alıyorsanız önbellekleme özelliği çalışmıyor yani, wp super cache işini yapmıyor demektir.

Öncelikle Wp Super Cache eklentisinin ayarlarına girin ve  önbelleği temizle bağlantısına tıklayın. Sonra sitenizin ana sayfasını açın ki o sayfayı önbelleğe alsın. Sonrasında tekrar önbelleği test et işlemini yapın. İki sayfanın zaman damgaları uyuşuyor! uyarısını gördüyseniz önbellekleme çalışıyor demektir. Eğer, yine zaman damgaları uyuşmuyor hatası aldıysanız, aşağıdaki adımı uygulamanız gerekir.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce, ne olur ne olmaz yedek almanız önerilir.
Öncelikle FTP’ye bağlanın ve wp-config.php dosyasının izinlerini 777 yapın. Ardından wp-content klasörünün izinlerini de 777 yapın. Hemen ardından vakit kaybetmeden önbelleklemeyi kapatıp durumu güncelle diyin. Sonrasında yüklü eklentiler sayfanı girerek WP Super Cache‘i etkisizleştir diyin ve eklentiyi silin. Eklentiler sayfasına girip WP Super Cache eklentisini tekrar indirin ve etkinleştirin. Eklentinin ayarlarına girerek gerekli ayarları yapın ve önbelleklemeyi çalıştırın.

Sonrasıda tekrar FTP’ye girerek wp-config.php dosyasının izinlerini 644 yapın. Ardından wp-content klasörünün izinlerini de 755 yapın. Bu sayede verdiğimiz izinleri geri almış olduk. Sonrasında ana sayfanızı açın ve kapatın. Ayarlara girip tekrardan önbelleği test edin dediğinizde aşağıdaki gibi bir uyarı vermesi gerekir.

Fetching http://www.bilgimanya.com/ to prime cache: Tamam
http://www.bilgimanya.com/ dosyasının ilk kopyası alınıyor:Tamam (1.html)
http://www.bilgimanya.com/ dosyasının ikinci kopyası alınıyor:Tamam (2.html)
Sayfa 1: 2015-12-23 11:43:23
Sayfa 2: 2015-12-23 11:43:23
İki sayfanın zaman damgaları uyuşuyor!

Eğer hala aynı uyarıyı alıyorsunuz “Önbellek dosyalarını sunmak için mod_rewrite kullan.” seçeneği yerine, “Önbellek dosyalarını sunmak için PHP kullan.”ı seçmelisiniz. Yinede mod_rewrite ayarını kullanmak istiyorsanız, sunucunuzdaki Apache rewrite modülü aktif olmayabilir. Eğer sunucu kendinize aitse bu modülü kendiniz aktif edebilirsiniz, eğer hosting ise bu durumu hizmet aldığınız firmaya bildirebilirsiniz.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Kaynak kodda böyle bir hata görüyorsanız “Page not cached by WP Super Cache. Could not get mutex lock.” yukarıdaki işlemleri aynen uyguladığınızda düzelecektir.

Not: Çok uzman değilim, hatam varsa düzeltin lütfen.

Sayfalar birbirini tutmuyor wp super cache 2

Sayfalar birbirini tutmuyor wp super cache

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.