Samsung S4’e Format Nasıl Atılır?

Samsung Galaxy S4 telefonunuza şifre unutma, ekran şeklini unutma, donma, kilitlenme gibi durumlarda format atılması gerekebilir. Eğer telefonunuzda donanımsal bir arıza yoksa, format atıldıktan sonra genellikle tüm sorunlar ortadan kalkar ve telefonunuz ilk günkü fabrika ayarlarına geri döner.

Dikkat:
Format işlemi yapıldığında telefonunuzdaki tüm rehber kayıtları, resimler, videolar ve diğer herşey silinir. Telefon ilk alındığı günkü, yani fabrika ayarlarına geri döner. Format öncesi hafıza kartını çıkartırsanız hafıza kartı içerisindeki verilerin silinmesini önlemiş olursunuz.

Samsung Galaxy S4 Format Atma:

Dikkat: Bu işleme başlamadan önce telefonunuzun şarjının yeterli seviye olması gerekir, genellikle %20 şarj rahat yetmektedir fakat %50 civarında olması tavsiye edilir. Format esnasında şarj biterse veya pil çıkartılırsa telefonunuz sistem hatası nedeniyle zarar görebilir.

1 – Öncelikle telefonunuzu kapatın. Eğer telefon kitlenmişse ve tuşlarla kapatmak mümkün olmuyorsa bataryayı çıkartın ve tekrar yerine takın.

2- İlk önce ses açma tuşu + sonra alt kısımdaki orta tuşa ve açma/kapama tuşuna basılı tutun. Bu tuşlara 3 saniye kadar basılı tuttuğunuzda telefonunuz açılır ve özel format menüsü karşınıza çıkar. Aşağıdaki resimde gösterilen tuşlar.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Samsung S4 Format

3- Yukarıdaki işlemi doğru yaptığınızda bir kaç saniye sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecektir. Kırmızı kutu ve ok ile gösterilen wipe data/factory reset yazan yeri seçin. Kaydırma işlemi ses açma ve ses kısma tuşlarıyla yapılır. İşlemi onaylamak için açma/kapama düğmesine basınız.

4- Daha sonra ses açma tuşu ile  reboot system now yazan yeri seçin ve ardından açma/kapama tuşuna basarak işlemi başlatınız.

Telefonunuz kapanacak ve açılırken format atma işlemini otomatik olarak yapacaktır. İşlem bittiğinde telefonunuz bozuk tüm dosyaları ve yazılımı onarılacak, ilk aldığınız günkü ayarlara dönecektir.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.