Samsung S3 Format Atma

Samsung markalı, Samsung Galaxy S3 telefonunuza ekran kilidini unutma, şifre unutma, şekil unutma, kilitlenme, donma gibi sorunlar yaşadığınızda format atarak sorunu giderebilirsiniz.  Bu işlemi yaptığınızda telefonunuz ilk aldığınız günkü, yani fabrika ayarlarına geri dönecektir. Yazılımsal sorunlar düzelecek, şifreler kalkacaktır.

Önemli Not:
Format atılan telefondaki tüm rehber kayıtları, resimler, videolar ve diğer herşey silinir. Telefonunuz fabrika ayarlarına geri döner. Formattan önce telefonunuzun hafıza kartını çıkartmakta yarar vardır.

Samsung Galaxy S3 Format Atma:

Bu işleme başlamadan önce telefonunuzun şarjının yeterli seviye olması gerekir, genellikle %20 şarj rahat yetmektedir fakat %50 civarından yüksek olması daha iyidir. Format esnasında şarj biterse veya pil çıkartılırsa telefonunuz sistem hatası nedeniyle büyük zarar görebilir.

1 – Evet artık format işlemine başlayabiliriz. Öncelikle telefonunuzu kapatın. Eğer telefon kitlenmişse ve tuşlarla kapatmak mümkün olmuyorsa bataryayı çıkartın ve tekrar yerine takın.

2- İlk önce ses açma tuşu + sonra alt kısımdaki orta tuşa ve açma/kapama tuşuna basılı tutun. Bu tuşlara yaklaşık 3 saniye kadar basılı tuttuğunuzda telefonunuz açılır ve özel format menüsü karşınıza çıkar. Aşağıdaki resimde gösterilen tuşlar.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Samsung S3 Format Atma

3- Yukarıdaki işlemi doğru yaptığınızda bir kaç saniye sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecektir. Wipe data/factory reset yazan yeri seçin. Kaydırma işlemini ses açma ve ses kısma tuşlarıyla yapabilirsiniz. İşlemi onaylamak için açma/kapama düğmesine basınız. Gelen menüden çıkan yazıyı seçmek için ses kısma tuşunu kullanarak yazının üzerine geliniz ve açma/kapama düğmesine basınız.

 4- Daha sonra ses açma tuşu ile  reboot system now yazan yeri seçin ve ardından açma/kapama tuşuna basarak işlemi başlatınız.

Telefonunuz kapanıp yeniden başladığında telefonunuz ilk günkü fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Samsung S3 Format Atma Videolu Anlatım:

2 comments to Samsung S3 Format Atma

  • burak

    Merhaba. Benim Samsung S3 telefonumun iki ay kadar önce bildirim ve ekran sesleri gitti. Ayarlarına bakıyorum herşeyi açık olmasına rağmen bildirimlerden hiç ses gelmiyor. Telefonun zili ve mesaj seslerinde sorun yok. Fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı sorun devam ediyor. Acaba format atsam düzelir mi? Ya da ne yapmam gerekir. Şimdiden teşekkürler.

    • tolga

      Merhaba. Telefonun menüsü üzerinden fabrika ayarlarına döndürme telefonun sistem dosyalarını etkilemediği için işi yaramamıştır. Sayfamızda anlattığınız format atma yöntemini uygularsanız, sistem dosyaları da onarılacağından büyük ihtimalle olacaktır diye tahmin ediyorum.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.