Samsung Galaxy S4 Ekran Çerçevesi Açılma Sorunu

Samsung Galaxy S4 Ekran ve Çerçeve Arasında Açılma – Boşluk Sorunu

Aşağıdaki yazı aynı veya benzer sorun yaşayan ziyaretçilerin faydalanabilmesi amacıyla yazılmıştır.

Yaklaşık 20 gün önce Vatan Bilgisayara gidip 1,800 TL karşılığında aldığım Samsung Galaxy S4’ün kutusunu heyecanla açtım. Minicik kutusunun içinde çok şık duruyordu; derhal çıkartım ve şarja taktım bu esnada telefonu kurcalamaya başladım. Bir kaç dakika sonra ekranın üst çerçevesiyle ekran arasında küçük bir boşluk olduğunu fark ettim, tabi bu biraz canımı sıktı ancak açıklık çok az olduğu için pek önemsemedim.

Ekran – Çerçeve Açılması

İlerleyen günlerde ekran – çerçeve açıklığı giderek arttı, üstelik açıklık sağ tarafta ve altı kısımda oluştu. Sanırım telefonun aşırı ısınması bu açıklıkların daha da artmasına neden oldu. Bu durum benim canımı daha çok sıktı ve servise götürmeye karar verdim.

Servise Gidiş:

Telefonumu tüm aksesuarları, kullanım klavuzu, garanti belgesi ve faturasıyla birlikte Bakırköy’deki Samsung’un MTA Elektronik adlı servisine götürdüm. Sıra numaramı alıp beklemeye başladım. Sıram geldiğinde gişedeki bayana durumu anlattım; garanti belgesini istedi, garanti belgesinin doldurulmamış (kaşe ve imza) olduğunu ve doldurulmasının gerektiğini söyleyerek işlem yapmasının mümkün olmadığını söyledi. Telefonu aldığım yere götürerek garanti belgesini doldurttum.

Tekrar Servisteyim:

Sıra numaramı alıp bir süre bekledim, gişeye geçtiğimde bayana durumu tekrar anlattım telefon ve evrakları teslim ettim. Gişe görevlisi ilk 30 gün içerisinde fiziksel sorun çıkartan cihazların DAP kapsamında değiştirildiğini veya para iadesi yapıldığını söyledi. Adres, telefon bilgilerimi isteyip bilgisayardan giriş yaptığı çıktıyı bana verdi (resmi aşağıdadır). Son olarak işlemlerin ne kadar süreceğini sordum; 10 gün kadar süreceği ve 1 hafta içerisinde cep telefonuma mesaj gönderileceği söylendi. Servis süreci ile ilgili gelişmeler olukça yazacağım.

Sonuç olarak Iphone 5 dahil tüm telefonlarda bu ve benzeri arızalar ortaya çıkabilmektedir. Garantili telefon alın, sorun yaşadığınızda servise götürerek işlemini yaptırmanız sizi biraz olsun rahatlatacaktır.

Gün Gün Garanti Süreci:

1. gün haber yok.

2. gün haber yok.

….

10. gün haber yok.

11. gün haber yok. Telefonla arayıp bilgi almaya karar verdim. Telefona bakan bayan telefonumun değişim onayının 4. gün verildiğini söyledi. İşlemlerin tamamlanması için yazı bekleniyormuş.

12. gün (Cumartesi), değişim veya iade işleminin onaylandığı, servise giderek evrakları almam gerektiği söylendi. Aynı gün servise giderek evraklarımı aldım. Herhangi bir Vatan bilgisayar mağazasına giderek iade veya değişim işlemini yaptırabileceğim söylendi. Forum İstanbul alışveriş merkezindeki, Vatan bilgisayara gittim. Değişim ve iade işlemlerini buradan yapamıyoruz hiperstore mağazalarımıza gitmeniz gerekiyor dendi. İnternetten en yakın hiperstore mağazasını buldum. Bahçeşihir Vatan bilgisayara gidip işlem yaptırmaya çalıştım. Ancak hiç kimse ne işlem yapacağını bilemedi. 10 dakika sonra eleman gelerek haftasonu iade ve değişim işlemi yapılamıyor hafta içi gelmem gerektiği veya Topkapı’daki merkez Vatan bilgisayara gitmem gerektiğini söyledi.

13. gün (Pazar), Vatan bilgisayar müşteri hizmetleri numarasını arayarak iade prosedürü hakkında bilgi almak istedim. Ancak müşteri hizmetleri bu işlemin nasıl yapacağı konusunda hiçbir bilgiye sahip değillerdi. Fırça attım. Vatan Topkapı şubesini aramamı söyledi, oranın telefonunu bilmiyorum dediğimde verebilirsiniz dediğimde telefon numarası veremediklerini internet sitelerinde yazdığını söyledi. Neyse başka yerlerde 10 dakika daha görüşme yaptıktan sonra vazgeçtim.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

14. gün (Pazartesi), Vatan bilgisayar Bahçeşehir şubesine gittim. Müşteri hizmetleri ile görüşüp evraklarımı verdim. Evrakların e-posta yöntemiyle başka yerlere gönderdiler ve onay gelmesi beklendi. Bu işlem yaklaşık 1 saat sürdü. İade yapılacak kredi kartını istediler ve para iadesinin 1 hafta sürebileceğini söylediler. Sebebini söylediğimde Garanti Bankası’nın bonus kartıyla iade anlaşmaları yokmuş yani sadece satış için anlaşmışlar ve bu yüzden para iadesinin uzun sürecekmiş. Çok şaşırdım ancak uğraşacak halim kalmamıştı tamam deyip kaderime razı oldum.

17. gün hala para hesapta değil.

24. para hesaba yattı.

Samsung Galaxy S4 ve Iphone 5 – Su Testi – Çizilme Testi – Düşme Testi Video:

3 comments to Samsung Galaxy S4 Ekran Çerçevesi Açılma Sorunu

 • tuğçe

  Aynı sorun bende de var delta garantisi var daha alalı 1 ay oldu ama renk atmaları oluştu bu konuda nereye başvurucam kayseride oturuyorum delta servisi burada yok Samsung bayisine başvursam kabul ederler mi?

  • tolga

   Samsung bayisine başvurabilirsiniz fakat ücretli olarak yaparlar. Çünkü telefonunuz paralel ithalatçı firmalar tarafından getirilmiş. Resmi distribütör ürünü olmadığı için Samsung yetkili servislerinde garanti kapsamında yaptıramazsınız. Delta teknik servisi arayıp bilgi alın. Yasalar gereği bulunduğunuz ilde yetkili servis olmaması durumunda, başka bir ile kargoyla gönderebilirsiniz. Bu durumda sizden kargo ücreti talep edemezler. Kargoyu alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

 • Refik

  3 gün önce teknosadan aldığım galaxs s4 telefonumun üst kısmında hafif bir açılma var pek önemsemiyorum servise vermeyede gerek durmuyorum ama yukarıdaki kadar açılma olsaydı kalpten giderdim herhalde. Bu arada telefon harika arkadaşlar alacaklara tavsiye ederim. Bu tip kusurlar tüm telefonlarda var. Saygılar.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.