Samsung Galaxy Note 3 Yorumları ve Sorunları

samsung-galaxy-note-3-sorunlari

Samsung Galaxy Note 3 ile ilgili sorunlar ve çözümleri telefonla ilgili sorunlar belirlenmeye başlandıktan sonra sayfamıza eklenecektir.

Not: Telefon yeni çıktığında fazlaca sorunlar ve şikayetler olabilir. Şikayetlerin bir çoğu güncellemelerle çözülebilecek hatalardır. Geriye kalan şikayetler de telefonun kullanımının yeterince bilinmemesinden kaynaklı problemlerden oluşacaktır.

Bu sayfa telefonu alıp da sorun yaşayanların bilgi alışverişi yaparak sorunlarını çözme amacıyla hazırlanmıştır. Sorun yaşayanlar sorunlarını yorum kısmına yazdıklarında diğer ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir, aynı sorunu yaşayan ziyaretçilerin sorunu nasıl çözdükleri ile ilgili cevapları takip edilebilir.

Telefon henüz satışa sunulmadığından şu an itibariyle şikayet ve sorun yoktur. Samsung Galaxy Note 3, tüm dünyada 25 Eylül 2013 tarihi itibariyle satışa sunulacağından, sorunlar ve çözümleri bu sayfada yayınlanmaya başlayacaktır.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

samsung-galaxy-note-3

Samsung Galaxy Note 3:

4K çekim kabiliyeti:

Full HD çözünürlükten 5 kat daha yüksek video kaydı çok güzel bir özellik ancak telefonun hafızası buna ne kadar dayanabilir? 1 dakikalık 4K video kaydı yaklaşık 700 MB yer kaplıyor; 10 dakikalık 4K video kaydı 7 GB; 20 dakikalık 4K video kaydı 14 GB yer kaplıyor.

32 GB dahili hafızayla gelen telefonun 16 GB’a yakının sistem belleği olarak kullanılacağı tahmin edilmekte. Buna göre 16 GB bellek kullanılabilir olacak. Yaklaşık 20 dakikalık 4K video çekimiyle bellek dolmuş olacak.

Hafıza Kartı Sorunu:
Telefonun 4K video kaydını, hafıza kartına yapabilmesi için yeni nesil hafıza kartlarına ihtiyaç duyması gerekecek. Class 10 sınıfı kartlara 4K kaydı yapılması mümkün değil. MicroSD Extreme Pro türü kartların ise video kaydını ne denli başarabileceği henüz bilinmiyor. Yeni çıkacak daha hızlı hafıza kartlarına ihtiyaç duyma ihtimali var gibi görünüyor.

4K çekim seyretme sorunu:
Telefon 4K çekim yapsa da ekran çözünürlüğü Full HD olduğundan telefonun kendi ekranında bu görüntü kalitesine almak mümkün değil. Sadece yeni nesil 5.000 dolar civarı satılan pahalı televizyonlarda izlenebilir.

Yine de telefonlara böyle bir özelliğin gelmesi büyük yenilik ve olması faydalıdır.

Galaxy Note 3 Tanıtım (İngilizce)

1 comment to Samsung Galaxy Note 3 Yorumları ve Sorunları

  • hsyn

    Ben yeni note 3 aldım ama göz sensörü nasıl kullanılır bilmiyorum netten youtube a yazdım ama bişey çıkmadı sadece tanıtım var onlarda da benim aradığım özellikte bahseden yok acil yardım.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.