Pelin Sönmez Mini Biyografi

Pelin Sönmez Biyografi:

Pelin Sönmez 1989 İstanbul doğumludur. İlk olarak dört yıl önce özel bir müzik kanalında sunuculuk yaparak tanınmıştır. Sunuculuğun ardından müzik dünyasına adım atarak pop müzik sanatçısı ve hemen ardından da Akasya Durağında Dilek rolüyle dizi oyunculuğuna soyunmuştur.

Geçmişte jimnastik eğitimi alan Pelin Sönmez’in, çeşitli dans gruplarıyla birlikte katıldığı çeşitli yerler oldu. Fakat ailesinin müziğe olan ilgisi, babasının gitar çalıp, şarkı söylemesi, Pelin’in de tercihini etkiliyerek müzikten yana kullanmasında neden oldu.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

2 yıl kadar önce produktörü ile tanışmasıyla profosyonel anlamda müzik dünyasına ilk adımını atmış oldu. Eğitimi nedeniyle albüm çalışmalarını bir süre erteleyen Pelin Sönmez, 2007 yılında albümünü tamamlayarak çıkarttı.

“Tek Yön” adlı albümünde, sözü ve müziği kendisine ait olan “Kapak Olsun” adlı şarkının dışında, iki tane daha şarkının söz yazarlığında da imzası bulunuyor. İlk klibini, “Bu Gece Ay Var” isimli şarkısına çekmiştir.

Oyunculuk yönünde teklif alan Pelin Sönmez Albüm Çalışmalarını durdurmuş ve Akasya Durağı adlı dizide Dilek rolüyle karşımıza çıkmıştır.

Uyarı: Pelin Sönmez’in resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre facebook, twitter vb. sitelerde üyeliği ve sayfaları yoktur. Ancak yinede Pelin Sönmez adına açılmış bir sürü sayfa ve grup vardır. Pelin Sönmez’in bu sayfalarla hiç bir ilgisi ve bağı yoktur.

pelinizlesene.com

9 comments to Pelin Sönmez Mini Biyografi

 • Burak

  Ben seni çok seviyorum. Pelin abla sana hayranım senin filmlerini hiç
  Kaçırmıyorum başarıların devamını diler ben Burak saygılarımla

 • nurdan

  Çok güzelsin pelin sönmez seni çok seviyorum bir tanesin.

 • fatma

  Pelin Sönmez o benim ablam gibi seni çok seviyorum. Siz çok güzel oynuyorsunuz. Ben Fatma.

 • şuheda

  Pelin abla seni çok seviyorum akasya durağına en çok seni seviyorum dilek.

 • pelin sönmez

  Çocuklar benim için yazdığınız yorumlar çok güzel teşekkür ederim.

 • Aynur

  Selam Pelin. Nasılsın? Ben senin hayranınım. Ben azerbaycanlıyım. Seni çok seviyorum. Senin akasya duragi filmine bakıyorum. Sana ne giysen yakışır. Görüşürüz.

 • esra

  pelin çok güzelsin. ben seni oyuncu zannediyordum şarkıcı olduğunu bilmiyordum. basarilarının devmını dilrim:):)

 • melis

  pelin abla sen çok güzelsin seni akasya durağında tanıdım ama kırmızı ruj lütfen sürme sana yakışmıyo akasya durağındaki hallerin çok güzel hep öyle ol bence ben melis dönmez sevgilerimle kal….

 • nuseda

  süper bilgiler saolun

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.