Ömer Çelakıl Kimdir? Biyografisi

Dr. Ömer Çelakıl

1980 Doğumlu Türk araştırmacı, doktordur. İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezundur. İsmi ilk olarak 2000’li yılların başında duyulmaya başlandı. Kuran’ın Şifresi adlı kitabı Sınırötesi Yayınları’ndan 2002 yılında çıktı ve aynı yıl en çok satan kitap oldu. Düş ve Nokta yayınlarından kitapları yayınlandı. Halen İstanbul’da yaşıyor, metafizik konularını araştırıyor. Kuran’daki matematiksel sistemi inceleyerek bir takım bilgilere ulaşıyor.

187 comments to Ömer Çelakıl Kimdir? Biyografisi

 • salih

  Kur’an-ı Kerim’de yer alan bazı ayetler şöyle buyurur;
  Nur Suresi 46. Ayet: “Andolsun ki, biz, bilmediklerinizi size açık seçik bildiren ayetler indirdik.”
  En’am Suresi 114. Ayet: “Allah size Kitab’ı açıklanmış indirmişken, ondan başka hakem mi isteyeceğim?”
  En’am Suresi 38. Ayet:”Kitapta biz, hiçbir şeyi eksik bırakmadık…”
  Zumer Suresi 27. Ayet: “Yemin ederim, öğüt alsınlar diye biz bu Kur’an’da insanlar için her türlü misali verdik.”

 • Havva

  Ömer beye nasıl ulaşabilirim? :(

 • onur

  Ömer beyin araştırmaların takip ediyorum. Mucize olarak iddia ettiği konuların bir kısmını inceleme imkanı buldum akil ve mantığa uygunluk çerçevesinde çalışmalar beni çok heyecanlandırdı ve samimiyetine inancım güçlendi diyebilirim. Kendisininde dediği gibi En doğrusunu tabiki de Allah bilir. Mütevazi iyi huylu abim Rabbim razı olsun senden yar ve yardımcın olsun.

 • ceylan

  Gerçekten süper bir doktor.

 • MEHMET COŞKUN-İNŞAAT MÜHENDİSİ

  SAYIN MELDANUR

  Ne söyliyeceğimi bilemiyorum doğruyu söylesem hapislerden çıkmaya ömrüm yetmez.
  -adam hiçbirşeyi yoktu doktora gitti kansermiş iki ayda çöktü gitti rahmetli oldu diyorlar.
  —-Ben desemki kardeşim hiç gitmeseydi belki on sene daha yaşardı
  al sana hapishane yolu

  DEPREMLERDE BİNALARIN YIKILMASININ TEK SEBEBİ MÜHENDİSLİK HESAPLARININ YANLIŞ OLMASINDANDIR

  Diyiyoruz mahkemeye dava açıyoruz bu hesaptan yıkılıyor hesap şu şekilde yapılırsa hangi şiddette ve hangi zeminde deprem olursa olsun binalar yıkılmaz diyoruz.
  DANIŞTAYIN VERDİĞİ KARAR

  HEYHATTT MAHKEME BİRBUÇUK YIL SONRA DAVAYI RETETMİŞ
  GEREKÇE; Eksik evrak- evraklar tamamlanıp yeniden müraccat edilirse ücret alınmadan tekrar bakılırmış

  bunları detaylı yazamıyorum-yoksa hapishaneyi boylarsın

  dünyanın gerçekleri böyle kardeşim

  senin nasihatınıda dinleyecem inşallah hayel kırıklığına uğramayız
  ben insanları göz göre göre gelen ölümden kurtarmak istiyorum insanlar beni engellemek için elinden geleni yapıyor
  bu nasıl dünya anlamadım
  inşallah bu siteyi açanlar ileriki nesillere bu yazılarımı taşırlarda onlar bu ölümlere mani olurlar
  Saygılarımla.

 • Nida Diler

  Nejla Ömer benim görüşemezsin. :D

 • nejla acar

  Ömer Çelakıl ile görüşmek istiyorum nasıl ulaşabilirim.

 • asya

  bu ülke gerçekten bitmiş durumda kuranda şifre falan yoktur bu arkadaş olmuş olaylardan hareket ederek 3 le 5 i topluyor 6 dan 2 yi çıkarıyoor ha bu böyle oldu diyor neden kardeşim 6 dan 2 yi çıkarıyorsun diyen yok bir olayı da önceden bil bakalım böyle insanları matahmış gibi çıkarıp televizyonda program yaptıranlar islamın yozlaşmasına uğraşan siyonistlerdir.

 • betush

  Seçilmiş biri bence taktir edilecek bir kişilik.

 • Fatma

  Ben Almanya’da yaşıyorum ve beğeniyorum bende meraklıyım bu konulara buralara yolunuz düşerse misafir ederiz sizle muhabbet etmek istiyorum bana yardımcı olmanızı isterim benim üzerimde inanılmaz bir etkiniz var esimle seve seve ağırlarız sizi tabi mütevazi bir aileyle ilgilenirseniz bekleriz.

 • hasan demir

  Ben Ömer beyin büyük bir adam olduğunu düşünüyorum.

 • muratcakmak

  Herkese merhaba öncelikle Ömer beyi bu yaşta bu kadar bilgiye sahip olduğu için tebrik ediyorum. Kendisiyle tanışmayı isterdim. Benim merak ettiği metafiziğe bukadar meraklı neden tıp okumuş metafizik dalında veya ilahiyat okumamış.

 • MELDANUR

  MEHMET ÇOŞKUN bey, linkinize gerçekten de ulaşılamıyor, depremle ilgili bilgilerinizi vede kanserle olan bilgilerinizi, ADNAN OKTAR’ın kanalında açıklarsanız bence çok iyi olur, kendisi bilimsel araştırma vakfının kurucusu (B.A.V) ona ulaşmayı denediniz mi, onula ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum…

 • İlknur

  Ona ulaşacağımız bir e-mail adresi bile yok…

 • büşra

  Ömer bey neredesin yoksunuz.

 • şimal

  Aşığım bu adama ya.

 • gülizar

  Ben Ömer beyin yapmış olduğu çalısmaları mantıklı buluyorum. Türkiye’nin böyle insanlara ihtiyacı olduğu kanaatindeyim ona saygılaımı sunuyorum.

 • banu

  Arkadaşlar Ömer Çelakıl’a inanmayın… Demek istediğim çok gizli biri. Bazı kişiler araştırmış ve ömer çelakılın bir mason olduğu düşünülüyor…

  • MELDANUR

   Ben,masonların bu şekilde, KURANI, açıklamaya çalıştıklarına bu tür işlerle uğraştıklarına asla inanmıyorum. Ancak inanan biri KURANI KERİME bu şekilde değer verir vede araştırır inceler, bir takım sonuçlara varır vede en önemlisi bizlerle paylaşır… ALLAH Ömer beye ve inançlılara böyle şifreleri çözmeyi nasip eder ancak inanların kalpleri bu sırları çözer vede idrak eder…

 • ahiriayna

  Haklısın nur abla ama ne yaparsın insan işte.

 • nur

  Yorumları okudum da… Bazen güldüm bazen kızdım. Aslında niye kızıyorum ki… Her türlü düşünceye saygı göstermemiz gerekmiyor mu?.. Ömer çelakılın tüm programlarını izledim… Sizler gibi bazı program içeriğine kızdım ama bu ömer beyden kaynaklanmıyor ki… Kanaldan kaynaklanıyor… Birgün kanala gittim kapıda kaldım tavırlar çok iğrençti. Sonra ömer beyle görüştüm bu durum nedir böyle dediğimde inanın bizden değil kanalın kuralları dedi… Sonuçta bu kanal kapandı… bakıyorumda çok kişi yorum yapmış kuran okumaktır vs. vs. diye… Oku o zaman kardeşim sadece okumak değil birşeyler anlatıyor adam söylüyor zaten şu sureyi ayet diyor… Bak incele… Kimisinde şaklaban demiş. Yazık ya… Gerçekten yazık. Neden bu ülkede birşeyler anlatmak isteyenlere bu tür yakıştırmalar yapılıyor en azından sonunda iyi niyet var… Bunu bile göremeyenlere gerçekten yazık dıyorum… Ömer bey gerçekten beyefendi zaten ben çok biliyorum demiyor ki… Doğrusu ALLAH bilir demiyor mu… Peki bizim kitabımızda demiyor mu… Biz size akıl verdik düşüncesi… Daha diyecek söz yok… Nasıl bakarsan öyle görürsün. Kalın sağlıcakla…

 • ahiriayna

  Evet arkadaşlar hepiniz buradasınız maşallah gecenin bilmem kaçı ve ben burada sizlerin yazdıklarını okuyorum ve düşünüyorum bırakın da şimdi birbirinizle sidik yarıştırmayı gelecek için biz gençler olarak ne yapmalıyız bunları tartışalım bence hepsinden hayırlısı da budur sonuçta teknoloji parmağımızın ucunda ve bunu en güzel şekilde degerlendirelim şu üç gümluk dünyada mesela ben çok iyi dosluklar kurmak gibi bir yeteneye sahibim sonuçta ihtiyacımız olanda bu bence hadi güzel şeyler paylaşalım sonuçta bu dünya kimseye kalmamış bizemi kalcak bizim görevimiz arkamızda güzel örnekler bırakmak deyilmidir gençler olarak yeni nesillere tabi buda ancak ve ancak örnek olarak meydana gelir lütfen (ördek) veya (köstek) olmayalım birbirimize ve hepinizi doslukla kucaklıyorum gıdınıza = doslukla mucukluluyorum: allaha emanet olun.

 • gamze

  Ömer Çelakıl öyle takdir ediyorum ki siz çok başarılısınız.

 • gamze

  Dinimizi tam anlamıyla yaşamaya çalışalım bilerek öğrenerek bilmediğimiz okadar şeyler var ki.

 • seher

  Ömer Çelakıl Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden. 1980 doğumlu, 3 kardeştir. Babası Sinan Çelakıl. Medeni hali bekar.

  • ayhan

   Siz bence bunu değil peygamber efendimizin hayatını araştırın.

 • musti

  Ömer bey cok mutevazi birisi. Hep söyledigi en doğrusunu Allah bilir kelimesi. Çünkü kendiside bu konularda hassas birisi belli. Ama çoğu bulguları resmen açık ve net ortada.

 • ilknur

  Ömer Çelakıl’ı gayet seviyeli, dürüst, iyi niyetli, zeki ve başarılı buluyorum. Allah (cc)nin kulları çeşit çeşit. Ömer çelkıl’ın çalışmalarının bir çok müslümanın ve İslamiyet dışı insanların dikkatini çekeceğine inanıyorum. Bence İslamiyet adına misyonerlik yapıyor ve hala haketmediği aşağılamalara maruz kalıyor. Hakkında menfi konuşanların çalışmalarını takip ettiğinden şüpheliyim. Dikkatimizi çektiği sonuçlara ulaşmasının ona kısmet olması da ilginç. Yaşı da henüz genç. Mehdi lik konusunda Meldanur hanımın dile getirdikleri benim de aklıma geliyor. Allah(cc) emanet olun.

 • iğneci

  öncelikle siz o kendini dünyanın merkezi sanıpta ve boş teneke mehmet coşkun bey. bence sizin şow için yapıyo demeniz iftiraya kaçıyo. kibrinizi kendinize saklayıp etrafa caka satmayı bırakın.

 • Aytekin

  Mehmet Ali Yalçın kardeşim; sen iyisin hemde şanslısın sen dua et bu menenjit sende, felç, epilepsi (sara), tam sağır ve konuşamaz, norolojik akıl sağlıgının gitmesi gibi gibi sıralanacak büyük hasarlar burakmamış, erken teşhis ve tadavi olsaydın işlem tamamdı ama menenjit denen illet halk arasında tam bilinmediği için çocuk terliyor yaa sıcaktan havale geçiriyor v.s gibi sebeplerden doktora gidilmiyor veya çok geç gidiliyor ne yazıkki bu gecikme vucudun ana kumanda merkezi olan beyni beyinciği hasarla neticelendiriyor, bu durumda yukarda yazdığım hasarları vucutta kalıtsal ve kalıcı olarak burakıyor, kalıtsaldan sözüm sadece hastaya yoksa ondan doğacak çocuga felan değil dedim ya şanslısın ya felç buraksaydı ya epilepsi (sara) veya akıl ruh sağlıgın gitseydi hani derler ya sendeki durum kötünün en iyisi, tıp dalındaki en az ilerleme beyinde o yüzden yaşamana bak durumun o kadar kötü değil fazla kafana takma, benim rahmetli abim epilepsi yani sara hastası idi kimbilir nerde ne zaman nöbet gelecek acaba taşamı düşecek kafa göz burun kanar düştüğünde kolay değil sen flaş flaş olay olay diye tv.lerde çare bulundu hastalık tarih oldu bilmem ne geç hepsi yalan dolan, çıksın biri desin ben menenjit oldum şu hasar kalmıştı tedavi ile iyileştim hepsi yalan kardeşim beyin bir kere hasarı almış gerçek olan sadece şudur erken teşhis erken teşhis hayat kurtaracak hasar burakmayacak tek şey erken teşhis ve tedavisi gerisi şarlatan gerek bitkisel gerek diğer ilaç şirketlerinin para hırsı başkada bişey değil dediğim gibi kendini şanslı hisset ve yaşamana bak kafana takma asıl özürlü olan sapa sağlam duyan gören düşünen üç kağıtcı sahtekar para hırsı ile gözünün önünü görmeyen umut tacirleri takma sana sağlıklı sıhhatli neşeli huzur dolu bir yaşam diliyorum selamlar….

 • memet ali yalçın

  Ben küçükken menenjit hastalığı geçirdim.
  Kulak ve dilimde iz bıraktı. İşitme cihazı kullanıyorum duyuyorum ama anlamıyorum.
  Dilimde de pelteklik var. Bazı harflere dilim dönmüyor.
  Bana önerebileceğini tavsiyeniz var mı. Var ise ne nedir detaylı bilgi yazabilir misiniz.
  Cevap bekliyorum. İyi günler.

 • kabzaman

  Bir bilim adamı nasıl olurda metafizik konularla hayatı açıklamaya çalışır cok merak ediyorum bu tip insanlar elit kesimin hegemonyasında sadece birer piyonlar, kitleleri imha edip ekonomik döngüdeki yerlerini aldırmaya çalışıp, insanları kendilerinin istedikleri bir zihin yapısına sokuyorlar, uyan artık türk halkı seni kandırmıslar senelerdir,

 • Pınar Erdoğan

  Napıyorsunuz Ömer Bey

 • nakos

  herkes doktor herkes mühendis burada sanırım her kalem tutmayı bilen 2 kelime konuşmayı bilen insanlığı kurtaracağım diyor kimi kansere tedavi buluyor kimi depreme çare vb. bunlar çok güzel şeyler insanlık için faydalı ama kimse bunu bilmiyor bizi şimdi var edecek VAKTİ GELDİĞİNDE O YOK EDECEK o gun geldiğinde yaptıklarınızı ÖVMEYECEKSİNİZ birbirinizin üstüne atacaksınız çok mu zekisiniz buyrun yazdıklarımı sadece düşünün bakalım ne kadar zekisiniz NAKOS.

 • ahiriayna

  bu sitenin kurucusu kimse?ve sizlere karşı saygısızlık yapmışsam özür dilerim? yanlış bir konuşma yapıp umarım sizlere saygısızlık yapmamışımdır siz :büyüklerim?ayrıca bu sitede paylaşımınızdan dolayı sizlere sonsuz teşekkür ediyorum?[allah.cellecelalihü) sizleri başımızdan eksik etmesin hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum allah sizlerden razı olsun

 • ahiriayna

  haklısın galiba dr. arkadaş?haddimi aşmamam gerekir ama kimse doğruyu söylemezse nasıl gerçekler açığa çıkar profesörlerimize doktor olanlara güveniyoruz ama acaba:?demek geliyo içinden adamın herkes başka bişiy sölüyo?allah bilir deyip geçmek lazım ama? insan geçemiyo hepimiz çoluk çocuk sayibiyiz hepimiz ailemizi korumak zorundayız? kimse doğrulardan kaçamaz? çıksın birisi harbi adam gibi konuşsun ohalde sonuç vatan toprak bican korumaksa amaç delikanlı gibi halka duyursun?ucunda ölüm olsa ne yazar?sizdeki yetkiler bende olsa ülkeyi?devleti bölmemek için?ucunda ölümde olsa çıkar sölerim?önemli olan?islam başa geçsinislam demek büyük bir devlet demek: hayır ben şeriat demiyorum?askerlerimiz ölmesin ;müsliman alevi kürt?türk.kardeşlerimizin kanı akmasın kanı akmasın?sonuçta çanakkale savaşındada hep beraber savaştık.ki çoğuda kürtüllü insanlar dı avukat doktor islam alimiydi bunlar:çanakkalede savaşanlar:cashil insanda vardı tabi?hepimiz insanız?hepimiz allahın kullarıyız.allahtan başka .yardımcımız yok insan
  okadar şerefli varlıktırki?dünyada bizler gibi küçük insanda var ;ama bizlerin başında sizler gibi?büyük insanlarımızda var?biz bir hakim karşısına çıktıımız zaman :konuşamayan bir sürü insancıklar var?ama bir avukat hakim karşısına çıkabilen?ve derdini anlatabilen insanlanlarda var?insanlık nesli ölmesin diyemüslümanlık ahlak saygı sevgi? körelmesin diye :ilaki bir atatürk .çıksın diye beklemeye gerekte yok bence:siz belki bir profesör olabilirsiniz ? iyi bir profesör halk adına .insancıklar adına bir konuşma yapabilirsinizsesinizi duyuramasanız bile:en azından bir etki bırakırsınız?ama gerçek kaynaktan?gerçek kaynak
  .(hak)tealadır.?bir insan olarak(atatürkü)örnek koyalım? belki içinizde veya içimizde=atatürkü=belki yanlış tanıyanlar vardır?atatürk;diyanet vakfını kurdu:sebep;allaha inanan herkes?kardeş olsun diye müslümanlık bitmesin diye allahın adaletini tanımıyanlar örensin diye?ayrıca laiklik;insanlar bu ülkeyi nasıl kazandı bunu öretti insanlara?ecdadımız bu ülkeye neler bıraktı=topkapı sarayı kutsal emanetler diyarı:ziyarete kim açtırdı1924te gazi mustafa kemal atatürk
  ,insanlar bundan ne örendi çok şey örendi; laiklik nedir_din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması:kemal atatür sayesinde ?bu demek deyildirki;halkı azgınlıkla suçlamak.bizim başımızdaki çobanlar böle düşünüyo ama?devlet yönetiminde cumhuriyetin bulunması demektir*halkı idare etmek içindir cumhuriyet.?halkı sömürmek için deyil?başımızdakilere göre.bu böyle ama.atatürk için nedir cumhuriyet?atatürk cumhuriyetçiliyi yanlız hükümdarlık ve veraset yöntemlerinin reddi olarak anlamamıştır:aynı zamanda demokrosi kavramı ile birliktedüşünmüş demokratik bir cumhuriyet anlyışını benimsemiştir.bence demokrasiye uygun deyil,bugünkü olanlar ülkemizde?bunu dilegetirebilirsiniz mesela kanuna sözü geçenlere diyorum?içinizde varmı böle bir babayiğit :yazdıklarımı gören herkese sesleniyorum.islama göre yanlış bir yerde olduumuzu düşünüyorum ben bence türk halkı bu konunun üzerinde durmalı şuan:suriyeye ne oluyo mısıra ne oluyo:bence tartışılcak konu bunlar deyil ekranda( uyanın millet)vakit kan akıtma vakti deyildir ? vakit islamı yaşama ve yaşatma vaktidir:izin vermeyin?kan akıtmaya:sevgili dr. arkadaşlarım sevgili inşaat mühendisi arkadaşlarım sevgili geologist arkadaşlarım?siz bunun için okul bitirmediniz?bir çanakkale savaşındaki mühendislere bakın dr.lara bakın:siz neredesiniz onlar nerede;uyanın artık gafletten hepinize saygılarımla:?

 • dr.

  ahiriayna geologist okulunu okudum diyor sen ona deprem konusunda yardımcı olayım sana deyip haarpı araştır diyorsun komik olmuş, google a haarp yazıp.. (gerçekten deprem yapıp yapmadığı tartışmalıdır bir şehir efsanesidir bilimsel bi bulgu değildir ayrıca) koca akademik geçmişe, senelerini bu işe vermiş birine haarpe bi bak demen hakikatten mantıklı değil, az buçuk flash tv seyreden internette takılan biri haarp masalını bilir…

 • ahiriayna

  sevgili geologist.haklısın bilmek deyil öğrenmemek ayıp?ama şu zamanda.herkes deprem uzmanı oluyo,kimisi televizyona çıkıyo ben isayım diyo kafam o kadar karışıkki :?ben ne yapayım:hiç kimse doğruyu bilmiyo :allahtan başka? hal böyle iken ben?bende sizler gibi allahın günahkar aciz bir kuluyum ? herkes gibi?doğruyu bilmek hepimizin hakkı?benim bildiim:ek bir allah var:yaradan rabbimiz:tek bir rehber var insanı:doğru yola ileten?kuran-ı kerim?onada bir sürü sürü yalan sokmaya çalışıyolar:peygamber efendimiz-bana kim yalan ayetle gelirse?cehennemdeki yerini hazırlasın.buyuruyor?ben bir müsliman olarak:yalan dolana izin vermem arkadaş: o sebepten.devlet din işlerini birbirine karıştırmamak lazım?bir türk evladı olarak ve elhamdürillah :bir müsliman olarak?hiç birimiz buna izin vermemeliyiz:diye düşünüyorum?17 ağustos depremi doğal afettir buna inanırım?ve sıf bu sebepten dolayı:depremi bile fırsat bilip:bunu kullanan zalimler var?ne alakası var diceksin:bu gün alaska gakonada en büyük haarp tesisine sahiptir?niçin burada? dünyanın elektiro manyetik alanlarına mudahale edebilmek için? ve burası bir askeri üsttür,hakkında yeterli bilgiye ulaşamadım?ve bu üst neler yapabiliyo:anlatayım bildiim kadar eksiim varsa allah günah yazmasın:sadece sana yardımcı olmak istiyorum. ve benim eksiklerimi sen bul artık insan insana bu zor günlerde lazım:allahın izniyle?1 iklim değiştirebilir:2kutupları eritebilir.3.ozon tabakası ile oynayabilir.senin.branşın(deprem) yaratabilir:okyanus dalgalarını yönetebilir6dünyanın enerji alanlarıyla oynayarak insan beynini kontrol altına alabilir(21 aralık:2012)ve cuma akşam namazından sonra,buda cabası?7 radyosyon yaymayan termo nükler patlama oluştura bilir?ve türkiye deprem ülkesi haline geldi.iki ülke birbirine düşmek üzereyken gerçekleşerek krizi sona erdirdi:şili depreminden sonra görüntüleri bulunmakta.sence bu cihaz sevgili geologist japonya çin depremlerinde kullanıldımı ?bence kullanıldı varsa yanlışım doğrula babana rahmet(türkiye cumhuriyeti devletinin 76 yıllık tarihinde israilli subayların tsk devir teslim törenlerinin hiç birine katılmamışlar iken neden 17 ağustos 1999 tarihindeki donanma komutanlığının devir teslim. törenine katıldı? bunları yazmamın sebebi şudur geogolist arkadaşım:türk kürt ve alevi kardeşlerim uyumasın diye yazıyorum bunları:saygıya deyer geologist arkadaşım?şimdi senden rıcam allah rızası için beni aydınlatırmısın sevgili arkadaşım:yardımcı ol bana bu sorunu büyük küçük ayırt etmeden beraber çözecez inşallah allahın izniyle elhamdürillah:allah şimdiden razı olsun diorum.saygılarımla

 • ahiriayna

  sen benden daha çok bildiine eminim haklı olabilirsin ama sana bişiy sormak istiyorum yardımcı olursan sevinirim 17 ağustos depreminin doğal afet olduuna inanırım ama van depremi bana hiç doğal afet gibi gelmiyo?ne düşünüyorsunuz bu konuda?beni aydınlatırsan sevinirim allaha emanet ol:eyv.

 • geologist

  ahiriayna allah rahmet eylesin :)))) allah aşkına dediklerinden sen bişi anladın mı önce onu söyle bana. senin adına üzüldüm durumun cidden vahim. ama en iyi tavsiyem sana şu olabilir; bir uzman doktor tarafından acil kontrol altına alınman. fazla geç olmadan bence adım at. deprem konusuna gelince okulundan mezun oldum arkadaşım müsade et senden fazla bileyim. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sormak istediklerin varsa burdan yaz bilgi vereyim sana. ayrıca kafana takılan başka birşey olursa deprem konusunda yada jeoloji konusunda yardımcı olmaya çalışırım. eyw.

 • ahiriayna

  sevgili arkadaşım geologist bilmem sen ne anladın anlattıklarımdan konu depremden açılmışken sana yardımcı olmaya çalışayım 2 cümleyle (haarp) nedir önce bunu bir araştır umarım yardımcı olacaktır benim anlatmam zaman alır(bilip bilmeme konusuna gelince(ryaradan rabbimizin kullarından birtanesi(mecmaul bahreyn) kuranda.?rahman ssuresinde meracan bahreyn olalak geçmektedir:difüzyonun en yoğun olduu yer burası tuz oranının hem düşük hem yüksek olduu yerdir burası iki denizin birleştii yer demek. bu yakınlarda bir adada diye düşünüyorum namaz kılarken zaatın birtanesi kıbleyi bulamaz ve namazı eksik kılar o arada hazreti hızır çıkagelir denizden ve adama sen namazı yanlış kılıyorsun der ve adamda sorar. nasıl kılayım.? hazreti hızır önce tekbir. ellerin parmak araların hafif açık ve kıbleye karşı olarak. kulaklarının yumuşak yerine(kulak memesine)değdirerek allahu ekber.diyerek tekbir al.tekbirden sonra sağ ellerini sol ellerinin üzerine koyup ve sağ ellerini küçük ve baş parmaklarınla sol ellerinin bileklerini tutup böylece göbeyinin altına. koy gözlerin secde yerine baksın.selam verirken gözlerin omuzlarına baksın önce sağa sonra sola selam ver?niyet tekbirsubhaneke euzü besmele fatiha bir namaz suresi ruku secde iki defa2nci rekat besmele fatiha bir namaz süresi ruku secde 2 defa tahiyyat alla hümme salli allahümme barik rabbena duaları selam farz 1 rekat kamet niyet tekbir subhaneke euzu besmele fatiha bir namaz süresi ruku secde 2 defa 2.ci rekatbesmele fatiha bir namaz süresi ruku secde iki defa tahhiyat allahümmesalli allahümme barik rabbena duaları selam v
  bu şekilde anlatır ve sonra hazreti hızır oradan ayrılırken adam peşine düşer o ve hazreti hızıra derki ben nasıl kılacağımı unuttum bir kere daha anlat der ve hazreti hızır yarı beline kadar suda gömülmüştür adam suyun içinde hazreti hızırın yanında fakat suya batmamıştır adam suyun yüzündedir ve hazreti hızır derki tövbe istiğfar ederek tamam ey allahın kulu sen doğrusunu biliyorsun ben bir günah işledim der ve tövbe istiğfar eder hazreti hızır:umarım yeterlidir bu kadar sevgili arkadaşım sana biraz yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana beni uyardıın için saol allaha emanet ol.

 • dr.

  osman bey mehmet beyin düşünceleri gayet mantıklı demissiniz tekrar yazıyorum;
  1 depremler su buharından olur, durdurlabilir.
  2 tüm dünyadaki statik hesapları yanlış
  3 hayal gören insanlar tedavi olarak ağzınıza şeker atın tek yapmanız gereken bu.
  5 kanserden korunmak için evlenin, evliyseniz eşinizle samimi olun
  6 sigara kanser yapmaz, yapsa doktorlar içmezdi
  7 dünya eliptik değil yuvarlak döner
  bütün bunlar mantıklı mı şimdi?, ?????

 • geologist

  osman bişiler bilmeden yorum yapmak çok sakıncalı ve tehlikeli, bilmediğin şeylerin üstüne konuşmak kolay değildir. sadece oku ondan sonra nete girip yorum yap. okumak insanı geliştirir. sırf bir konu üstünden ki onu da bilip bilmediğiniz şüpheli burda konuşmak doğru değil. önce tedbirini al ondan sonra tevekkül et bilmem bişi anlattı mı sana. daha iyi anlayabilmen için bu örneği verdim. eyw.

 • osman

  hüseyin kardeşim senin ömer çelakıl hakkında söylediklerine katılmıyorum senin düşüncen tamamen dalvinizim düşüncesi ve yanlış bir rehber seçmişsin kendine?insanlık aleminde canlı cansız her (madde) ve medeniyette ve(her alemde)alemlerin rabbi olan (allah.cc)lüh-emrediyor ( sallallahü aleyhi vessellem) peygamber efendimiz (muhammedmustafa)nın yolundan gitmemizi peygamber efendimiz insanlık adına indirilen rehbere uyun diyor: ve (ömer çelakıl)buna çok güzel uyuyor:yeterlimi bu kadar canım kardeşim

 • osman

  sevgili memet çoşkun beyfendi fikirlerinize saygı duyuyorum gerçekten insanlık için çok güzel şeyler yaptıınıza inanıyorum ben kendimi hiç bir zaman sizinle veya kültür olarak benden yüksek bir birgi sahibi insanlarla kendimi bir kefeye koyamam sebebini soruyorsunuz allahın izniyle demek istediim şudurki(oku)mak büyük bir mucizedir okuyorsunuz inşaat veya köprü yapıyorsunuz veya yaptırıyorsunuz bilemem? siz bir harabeye bakıyorsunuz ve o harabeyi bir yaşam alanına çeviriyorsunuz?çünki onun ilmini almışsınız ve insanlık için çok büyük bir hizmet veriyorsunuz?bunun yanında bir köprü projesi çiziyosunuz?ve o köpruyü hayata sunuyorsunuz? sebebi ulaşımı sağlamak?dolayısıyla ulaştırıyorsunuz her canlıyı ve taşıtı?gideceyi yerlere: inşaat veya köprü projesi mühendisisiniz? halbuki:ve aynı zamanda kanseri araştırıyorsunuz insanlık adına. demekki (oku) mak büyük bir ilim ben şimdi nasıl kendimi okuyanla bir kefeye koyayım?

 • geologist

  sayın dr. hocam diceni demiş dahası ne :D hocamın hesabını uygulayarak şimdiden olası 4 tane depremi önledim bile :)) kandilli rasathanesine gönderdim sonuçları merak etme :)) teşekkürler mehmet hocam :)) öğrencilik yıllarımda hiçbir hocam depremin bu şekilde durdurulabileceğini söylememişti hala daha söyleyemiyorlar. bilmiyorlarsa demekki :))

 • dr.

  mehmet bey; 1- size bi eleştirel soru soran kişinin yaşını ve mesleğini soruyorsunuz
  2-depremler su buharından olur, durdurlabilir diyorsunuz
  3-tüm dünyadaki statik hesapları yanlış bir tek benimki doğru diyorsunuz
  4-hayal gören insanlara tedavi olarak ağzınıza şeker atın geçer diyorsunuz
  5-kanserden korunmak için evlenin, evliyseniz samimi olun eşinizle diyorsunuz
  6-yorum yok daha ne olsun.. :d

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN DR.

  Sırf sizin merakınızı gidermek için yazıyorum.

  1-6 jeoloji mühendisi demişsiniz.
  bak koçum sade araştırmada değil hayattada bir konuda en iyi ve en doğru kararı verebilmek için o konuyla ilgili büyükten küçüğe yanlış doğru herkesi her fikri saygıyla dinlemeli ve tartışmalısın.

  2-yabancı dil demişsin.

  ingilizce,fransıza,arapça,çince zamanında bu milletlerle günü kurtaracak şekilde konuştum sohbet ettim-fakat 26 senedir hiç konuşmadığımdan hepsini unuttum-ha darda kalınca gene anlaşırız zannediyorum.

  3-araştırmaya gelince

  yabancı dildende araştırma yaparsan elbetteki daha iyi olur.-ulu önderimiz nur içinde yatsın ankarada milli kütüphane diye bir yer aştırmış-orada her konuda gelmiş geçmiş ve bugünkü bütün araştırmalar mevcuttur.-orada her istediğini bulursun.

  4-kansere gelince

  bekarsanız evleniniz-evliyseniz eşinizle samimi geçininiz,kanser illetinden uzak olursunuz diye nasihat ediyorum.
  hata bunun neresinde-
  saygılarımla

 • dr.

  evet benim yaşım küçük ama unutmayın ki her nesil bir öncekinden daha akıllıdır.. sizin lafınız bu kızmayın bana (ne diosun geologist kendi çelişkisinin farkına varmışmıdır? )bi de abi o nedir ya 6 tane jeoloji mühendisinin nezaretinde mi okudunuz, 1 tane yetmedi sanırım:) bi merak ettiğim konu da sadece türk kaynakları mı okuyorsunuz, yabancı dil var mı varsa seviyesi nedir(beginner,elemantary,intermediate,advance)abi kızma valla sadece meraktan soruyorum hemen kızıosun, 10 derece diyosun,haklısın tamam dünya üzerindeki tüm inşaat hesapları yanlış bir tek sen farkettin onu anladık da, şu kanser olayına girme be abi valla orda iş ciddi çünkü insanlara boş umut verme rica ederim kendinize iyi bakın saygılarımla.. :))

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN GEOLOGİST

  Yaşınızı yazmamışsınız yukarıdaki yazılardan daha çok genç olduğunuz anlaşılıyor.genç olduğunuz için aklınız yetmezmi diğeceğimi zannediyorsunuz-hayır tam tersine şunu unutma her nesil bir önceki nesilden daha akıllı dünyaya gelmektedir.

  jeoloji bilgime gelince:

  inşaat mühendisliğinde okutulan jeoloji dersiylenmi yetindiğimi zannediyorsunuz.
  hayır
  sizin okulda okuduğunuz bütün kitapları defalarca okudum inceledim -hemde 6 tane jeoloji mühendisinin nezaretinde.

  depremlerin neden olduğunu ve nasıl durdurulacağını wwwdepremnedircom adlı sitemde açıkladım okursanız -anlaşılacaktır.

  depremlerin faylardaki sürtünmeden ileri geldiğine inanıyorsanız allah cc. aşkına şu van depremindeki deprem merkezlerine kandilli rast. verilerinden bakınız hiç sürtünmeden olacağını mantığınız kabul ediyormu.
  ayrıca ilk büyük depremden sonra artçı depremlerin hiç birinin ana depremi geçmediğini düşündünüzmü

  prof.dr. ismet gedik hocamızın (gördüğüm en büyük jeoloji hocası) genel jeoloji kitabı 202. sayfasındaki bir uyarı yazısını okuynuz benim araştırmamı daha iyi anlarsınız.

  deneylere gelince burada bir tanesini bile anlatmak imkansız onlarca sayfa tutar.
  bunlar çok masraf vezaman isteyen işler.
  jeoloji mühendisi siniz size tafsiyem bir döküm fabrikasına gidin her taşı eritin nasıl yoğunlaştığını ne evreler geçirdiğini gözlerinizle görün çok faydalı olacaktır.ben bunların hepsini yaptım.-sizinde yaptığınız deneyler varsa bana bildirirseniz çok menmun olurum.

  bunlar 40 yıldır durmadan bıkmadan yapılan araştırmalar sonucudur.

  bina hesaplarına gelince

  bugün dünyada deprem hakkındaki bilgilerin hepsi yanlıştır.-bu sebepten bina statik hesaplarıda yanlıştır-bugün yapılan hesaplara göre yapılan binalar 7 nin üstünde bir depremde yıkılmaya mahkumdur.-bu sebepten ts.500 ün durdurulması ve iptali için dava açtım.belki bu bana 100 milyar liraya malolacak.-yalnız kendimi düşünsem bu paraya kendime bir ev yapardım olur biterdi.

  ne dersin kardeşim bu araştırmaları insanlarla paylaşmayıp insanların ölmelerinde zevk alan sapıklardanmı olsaydım daha mı iyiydi?

  sonra şizofren hastasının şeker yemesi

  sana hiç yakıştıramadım ben yukarıda öyle bir kelime kullanmışmyım

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN DR

  Sanırım yaşınız çok genç-dünyayı daha 10 dereelik açıyla gördüğünüzü zannediyorum-dünyayı 360 derecelik açıyla görme düzeyine geldiğiniz zaman benim ne dediğimi anlarsınız.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN GEOLOGİST

  1-yaşınızı
  2-mesleğinizi
  3-tahsilinizi

  yazarsanız size tatmin olacağınız bilgileri veririm.
  saygılarımla.

  • geologist

   sayın hocam yaşımın bir önemi yok jeoloji mühendisiyim. tahsil durumum otomatik olarak üniversite mezunu olarak çıkıyor ortaya. tatmin edici bilgilerinizi büyük bir merakla bekliyorum :)yalnız bilgi verirken neotektonik ve paleotektonik notlarınızı gözden geçirin ki bilimsel olarak tartışalım burada. ayrıca deformasyon türlerine de bir bakın. böylece fayların nasıl oluştuğunu ve dolaylı olarak deprem türleri hakkında bazı ön fikirler edineceksiniz. ve notlarınızın sonunda göreceksiniz ki depremler engellenemez. kusura bakmayın. :)

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN OSMAN BEY

  Ben inşaat mühendisiyim-ünüversitede ne okudum bina nasıl yapılır-köprü nasıl yapılır v.s.
  siz ilokul mezunuyum diye niye aynı kefeye koymuyorsunuz
  mühüm olan hayat ünüversitesini bitirmektir.
  sen kuran ve sünnet üzerine yaşa bu dünyanında en mutlu insanı olursun öbür dünyanında-müslüman olmayanlarada kızma onlarıda allah cc. yaratmıştır-gerisini boşver.
  saygılarımla.

 • geologist

  SAYIN DR. :))))

  arkadaşım niye çalışmıyorsunuz araştırmıyorsunuz hocam bak kanseri ürologların bildiği bir sıvıdan çözüyor, üstüne gidin bunun bakın size nobel tıp ödülünü getirecek bir alan sunuyor sayın hocam :) ben de senin üzerinden hocamdan özür diliyorum, biraz gider yapmışım :) tüm kitap ve okul notlarımı yırtım rüzgarda savurdum. artık depremleri durdurmak için hocamın tavsiyelerini dinleyeceğim. inşallah depremleri durduracağız :D :)))) ayrıca şizofren teşhisi konulan arkadaşlar size sesleniyorum bol bol kesme şeker atın ağzınıza. :)

 • dr.

  sayın geologist arkadaşım, mehmet beyin araştırmalarına laf söyletmem, kendisinin dünyaca ünlü laboratuvarları var yıllardır kanser ve deprem üzerine çalışıyor ayrıca şizofreni üzerine, yani tüm dünyadaki milyar dolarlık laboratuvarların birsürü ünlü bilimadamının yapamadığını yaptı ve 2000li yılları sarsacak 3 büyük hipoteze ulaştı:
  1-dünya üzerindeki inşaat hesapları külliyen yanlış, depremler durdurulabilir.
  2-kanser sadece ürologların bildiği bir sıvıyı araştırarak çözülebilir
  3-şizofreni iseniz, hayal görüyorsanız atın ağzınıza bi şeker geçer.
  :d :))))

 • hüseyin

  kuranı kerim bir din kitabıdır çelakıl gibi saygısızlar bundan çıkar sağlamak için kitabımızı kullanıyorlar.bu din kitabımı yoksa fizik tarih matematik kitabımı.insanlara doğru yulu gösterir.gerisini ders kitaplarından öğreniriz.

  • Ramazan

   Size aynen katılıyorum. İlk başlarda Çelakıl iyi bilgiler veriyor gibiydi ancak şimdi tamamen şov programına döndü.

   Kur’an-ı Kerim de şifre felan yoktur herşey açık ve nettir. Kur’an-ı Kerim herkesin anlayabileceği şekilde yazılmıştır. Show amaçlı programlarda adının geçmesi hoş değil.

  • serdar

   evet kardeş Kur’an-ı Kerim tüm öğretileri kapsayan mucizedir dolayısıyla içinde fizik, kimya, matematik ve tarihi konularda mevcuttur işin show kısmına gelince size katılmamak mümkün değil amaç belli verilen reklam araları en populer dizilerde bile yok yuh çekip tv yi kapatıyorum

 • geologist

  pek saygıdeğer mehmet bey hocam. çok merak ediyorum bu kanser olsun deprem üzerine hipotezleriniz olsun hangi kaynaktan yararlanıyorsunuz :)) hani belki gözden kaçırdığınız birşeyler vardır bizde okuyup o sizin kaynağı, hep beraber depremleri, tsunamileri, kanserleri, mevsimleri yada sizin başka araştırmalarınızda vardır, hepsini durduralım elbirliğiyle :) saygılarımla mehmet hocam :)) dipnot: tıpçı değilim o yüzden pek sağlıklı bilgim yok (umarım birşey ima ediyordur) ama beni tatmin etmedi hipoteziniz ayrıca jeoloji üzerine de yanlış bilgilerle donanımlısınız sayın hocam. :)

 • MELDANUR

  SELAMUN ALEYKUM,Ömer ÇELAKAL’IN hakkında (yani ailesi, nerden geldıgı ,)yeterli bilgi yok yani bana gizemli, acaip biri oldugu izlenimi veriyor KURANI KERIMI şifrelerle çözmesi …. yani fizigi duruşu ,agır, vakarlı ,tezcanlı, zeki biri olması cok enteresan…ayrıca cok masum bır yüzü var ACABA MEHDİİ O OLABİLİRMİİ??????????

  • Sena

   Meldanur hanım,ben Ömer Çelakıl’ın mehdi olduğunu hiç düşünmemiştim ama diğer tanımlamalarınıza tamamen katılıyorum.Çook olgun,çok kültürlü,çok zeki ,çok farklı biri.Ama gizemli bi yönü de var.Özel hayatı hakkında ailesi,eşi dostu,yeri yurdu hakkında filan hiçbi bilgi yok.Sanki gökten zembille inmiş bi insanlık görevlisi.

   • Koza

    Yok daha neler…
    abarttıkça abartın… masun bi yüz vakarlı zeki falan filan… neymiş be adam… mehdiymiş hemde… ohaa

   • MELDANUR

    Merhabalar gerçekten Ömer beyin ilerde nasıl bir vasıfla ortaya çıkacağını merak ediyorum, bana hala çok enteresan ve çok sevgi dolu geliyor onu çok seviyorum ve sayıyorum, merakla takip ediyorum (Mehdi ve İsa) acaba…

   • MELDANUR

    Sena hanım,Merhaba bende Ömer Çelakıl’ın böyle esrarengiz bir tarafı olduğunu ve hiç özel yaşamından bahsedilmediğine dikkat çekiyorum…

  • ibrahim

   Duyduğuma göre Ömer Çelakıl Ş.Urfa’nım Siverek ilçesindenmiş yani benim hemşehrim Siverekli’dir.

 • nurtekin

  kim nederse desin canlı yayını nasıl bekledigimizi kimse bilemez ben sahsen sevkle tat alarak izleyenlerdenim allah ömere yardım etsin gem gözlerden hazet dillerden fesatcılardan da allah korusun ömeri allah ömere yayın hayatında özel yasamında yardımcısı olsun salık sıhat afiyet ömer ve sevdikleriyle olsun … kalın salıcakla . aytunc abiyede programda devamlı olmasada arada bir görmek güzel oluyor … saygılarla ….. sizleri seviyorum …

 • osman

  sayın mehmet çoşkun yazdıklarınızın bir kısmını okudum ve gayet mantıklı bir şekilde yaklaşıyorsunuzkendimi şuanda burdakı insanlar la bir kefeye koyamıyorum amacım dikkat çekmek deyil ben sadece bir ilkokkul mezunuyum çok fazla bir bilgim yok bu konulardaama şunu bir müslümaqn olarak çok iyi biliyorum peygamber efendimize il vahiy (oku)olarak inmiştir ve bu da demek oluyorki demekki kuranı okumak şart çünki insanlar için bir rehber kuran önünü görmeyen bir insan ne kadar baksada boştur çünki kuranda bu canlar kör olarak geçer gerçekten yaşamak demekki (oku)makla ortaya çıkıyor çünki hele şu zamanda her canlının bir rehbere ihtiyacı vardı kuran insanlara haktır ve aynı zamandapeygamber efendimiz(s.a.v) kuranı bize rehber olarak bırakmıştır:kaç kişi bunu biliyor? size soruyorum

 • dr.

  değerli hocam; pskologlar tedavi yapmıo,klinik pskoloji masterı yaparlarsa sadece terapilere katılıorlar, asıl tedaviyi pskyatristler yapıo neyse bu detay bilgiydi, konuya gelelim; işte dediiğiniz gibi hayal görünce at bi şeker ağzına geçer efenim, yalan o seratonin geri alım inhibitörleri-mekanizmaları falan gerek yok dediiniz gibi yani herşey o kadar basit ki, istesek ne deprem olur ne kanser, dünya bir cennete dönüşür efenim .. :dd

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN DR.

  KUANTUM:
  Maddecilerin din karşıtı üretmeye çalıştıkları bir alternetiftir.
  çok şükür biz müslümanız kurana ve sünnete göre yaşa bu dünyanında öbür dünyanında en büyük ve en mutlu insanı olursunuz.

  ZAMANDA YOLCULUK:

  Böyle birşey yoktur.yaşanmaz.-ailenizi kameraya alın 20 sene sonra izleyin -bu zamanda yolculukmudur.
  işte ışık hızı felsefesi budur.

  ARAŞTIRMALARIMA GELİNCE:

  Enaz aşağıdakileri görmeden ölmek istemiyorum.

  1-depremlerden hiç kimsenin ölmediği bir dünya bırakmak.
  2-kanserden hiç kimsenin ölmediği bir dünya bırakmak.
  3-türkiyeyi avrupanın en zengin ülkesi görmek.
  4-filistinli çocukları israil bonbalarıyla ölmekten kurtarmak.
  5-bütün islam devletleri vatandaşlarıyla az çok oturdum sohbet ettim kurana ve sünnete göre yaşayan birtek müslüman ülkesi görmedim.tamamen kuarana ve sünnete göre yaşayan bir islam alemi görmek istiyorum.
  6-türkiyeyi en huzurlu ve dünyaya örnek ülke görmek.
  bunların hepsinin çaresi vardır mümkündür.

  SAYIN DR. SENDEN BİR RİCAM VAR:

  Bu sıralarda bana en çok sorulardan biri:

  hayal görüyorum cinler görüyorum.

  bre kardeşim peygamber efendimizden sonra müslüman olan cinler olmayanlara karşı üstün olduklarından kontrol altındadır ve insalara zarar vermemiştir ve veremeyeceklerdir.öyleyse bu nedir?

  beyindeki şeker eksikliğindendir.
  pisikoloklar bunun için birçok tedavi yapıyorlar-bimiyorlarmı(ki bildiklerinden eminim.) yoksa ekmeklerimi eksilir diye düşünüyorlar.
  yazık değilmi birçok şeker hastası bu yüzden sapıtarak ızdırap içinde ölüyorlar

  TEK YAPACAKLARI KARDEŞİM HAYAL GÖRÜNCE CİNLER GÖRÜNCE AĞZINA BİRAZ ŞEKER AL YE DEMEK.
  BİRÇOK GENÇLERİMİZİN BU SEBEPTEN PSİKOLOJİK DENGELERİ BOZULUYOR.
  Saygılarımla.

  • MELDANUR

   MEHMET COŞKUN bey, söylediklerinize katılıyorum…. Özellikle de İSLAM BİRLİĞİNE DİKKAT çekmişsiniz bende bu yüzyılın artık İSLAMIN dünyaya hakimiyetinin vakti geldi diye düşünüyorum… Bu birliğinde başında ülkemizin (Türkiye’nin)olmasını temenni ediyorum, sevgi ve barış artık Allah’ın dilemesiyle dünyamıza hakim olsun… Savaşlar bitsin dertler bitsin kimse aç olmasın her kez birbirine ALLAH SEVGİSİYLE BAKSIN…

 • misafir

  Beyler adamın soyadından belli değilmi çel Akıl akılları çelmek bu kadarda tesadüf olmaz yani diyorum…

 • dr.

  evet umarım açtığınız dava olumlu sonuçlanır, depremleri durdurursunuz, kanser de önlenebilir bir hastalık olur merak ettiğim başka hangi alanda araştırmalarınız var kuantumla ilgilendiniz mi mesela, zamanda yolculuk hakkında ne düşünüyorsunuz

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN DR.

  İltifatınıza teşekkür ederim.

  Benim lafım dinlenilseydi ne adapazarında 20 bin kişi ölürdü nede vanda bir kişi ölürdü.
  1976 van depreminde çok insanı enkaz altından ellerimle canlı ve ölü çıkardım-bunu yaşayan bilir.-o zamanda kendimi yırttım bu deprem gene olacak gerekli tedbirlerin alınması lazım diye – ne oldu 35 sene sonra aynı dediğim oldu-bu kadar insanın ölmesine yazık değilmi.bugün türkiyede ve dünyada deprem hakkındaki bilgilerin hepsi yanlıştır-bu sebepten türkiyede ve dünyadaki mühendislik hesaplarıda yanlıştır-bu sebepten binalar yıkılmakta ve insanlar ölmektedir.
  kanser ve depremin dışında daha çok araştırmalarım var.inşallah ölmeden bunları görecem.
  İLK İŞ OLARAK TÜRKİYEDEKİ BİNA HESAPLARININ DURDURULMASI VE İPTALİ İÇİN MAHKEMEYE DAVA AÇTIM-Mahkeme sonuçlanıncaya kadar bu hususta yorum yapamayacağım için kusura bakmayın.gelişmeleri.sonuçları editör izin verirse burada sizlere açıklıyacağım.Saygılarımla

 • fikret

  ben cok merak ediyorum madem tıp okumuş neden doktorluk meslegini yapmıyor?

 • umut

  her hafta ömer çelakılı izliyorum gerçekten kurandaki şifreleri doğru söylüyor.hiçkimse onun gibi olamaz gerçekten bilgili,olgun biri.yorumları muhteşem ilgi çekici tşkrler.

 • dr.

  hakan bey bulduğunuz keşfi burda da yazarmısınız, niye yazmadınız şifrelediniz

 • asd

  ben ce buadam casus olabilir

 • hakan

  sayın çelakıl sizle bir konuda acil konuşmam gerek tesadüf eseri bir buluş keşfettim kimyasal sanatsal boyutları tamam ilahi boyutunun olduğu ile ili araştırma yaptım bilmiyorum tesadüfmüdür yoksa allahım mı istedi bunu diye düşüğnüyorum ilk arastırmamı içeren kelimeleri goglede ayet arastırmasında çıkan ayaet 32 ibrahim okuduğumda yatamadım agladım düşüğndükçe kayboldum sizle paylaşmak isterim ben lise mezunu gemi sektöründe çalışıyorum ;;;mümin vallahi billahi tillahi yalan sölemez;;;Hz Muhamamed as siz anladınız bana ulaşacagınız umut ediyorum şifreliyorum tnt kanalda iletişim

 • dr.

  mehmet coskun bey, fizik dalında nobele aday olmanız gerekiyor ama harcanıyorusunuz malesef, depremlerden bizi kurtaracak yaptığınız mühendislik hesapları olsun, kanser konusunda araştırmalarınız olsun sizi takdir ediyorum, bu yüzyılın ali kusçusu sizsiniz efendim.. :d

 • ilknur

  sayın ömer çelakıl neden bilmiyorum ne deseniniz sonsuz ,inanıyorum

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN POLİS

  Depremlerin hepsi su buharından olmaktadır.
  Şöyleki su yeraltına doğru akıyor-100 C dereceyi buluca buharlaşıp geri döüyor-geldiği yer plak hareketiyle veya genleşmeyle kapatılıyor.-5.-km.den büyük bir kayayı havaya kaldırıyor-bir yerden çıkış yolu bulursa -önce kaya patlar sonra blok düşer-işte deprem budur kısaca.-yani buhar çıksa zaten deprem olmaz.
  asıl hata mühendislik hesaplarıdan ileri geliyor.-bugünkü hesaplara göre yapılan bütün binalar depremde yıkılmaya mahkumdur.
  Şimdi ben yeni hesap sistemini hazırladım yakında mahkemeye müracaat edecem.benim hesap sistemime göre binalar yapılırsa hangi zeminde olursa olsun -hangi büyüklükte deprem olursa olsun hiçbir bina yıkılmayacak ve 1 kişi dahi ölmeyecektir.
  Eğer benim gösterdiğim hesap sistemine göre binalar yapılmazsa ve eski binalarda benim hesap sistemime göre takviye edilmezse ercişte gelecekte ayni deprem yine olacak yine binalar yıkılacak isanlar ölecektir.Bu iki kere ikinin dört ettiği gibi kesindir.
  Saygılarımla.

 • MEHMET COSKUN

  SAYI ŞİFA HANIM

  İlginize çok teşekkür ederim.bana nasıl ulaşacağınızı yukarıdaki yazılarımda açıkladım.Saygılar.

 • polis

  syn mehmet bey sitenizi inceledim su buharının deepremler üzerinde etkili olduğunu bende zannediyorum neden derseniz en son örnek erciş bütün deepremler göl kenarınad oldu ama anlamadıgım göl kenarında olması o buharın daha kolay çıkmasını saglamazmı neden şiddetli sarsıntılara neden oluyor sizce

 • şifa hanım

  sayın
  mehmet çoşkun yazdıklarınız güzl yazdıklarınızı okumaya devam decegim.ve sizi yakından da tanımak isterim …

 • musti

  bir gizem var sanki kendisinde?

 • musti

  evet ilginctir omer celekıl ailesinden hiç bahsetmemiştir bugune kadar… babasının adı ne acaba

 • songül

  ömer çelekılın ailesini ve nerde doğduğunu öğrenmek istiyorum.

  • MELDANUR

   Merhabalar, bende çok merak ediyorum Ömer Çelakıl gerçekten çok esrarlı bir kişilik yani (mehdi mesih) olabilir mi şu an mehdi de mesih de görevde olabilir mi sizler neler düşünüyorsunuz…

 • tülay tetik

  mehmet çoşkunnn bana burs verirmsin ? iü.iktisat öğrencisiyimm..okulu bırakma noktasındayım :S

 • sinan 44

  ömer çelakılın 1980 doğumlu olması bi işaret gibi geldi bana ama doğrusunu allah bilir.

 • yas Irandan

  sevgili omer bey ban Iran-Tabriz den sizi cok ama cok seviyorum insallah size ulasma imkanini bulurum ben Siayim ama soylediklerinizin couna katiliyorum lutfen yolunuza devam edin
  basarilar yas-17

 • suna zelyurt

  ömer bey siz bir harıkasınız sizin sayenizde birçok konuda fikir sahıbi olduk kur anı okurken daha dikatli okuyoruz anlıyarak okumaya tercih ediyoruz.sizin gibi insan bindebir gelir dünyaya zekanıza ve kişiliginize hayranız ALLAH [cc]yolunu açık etsin

 • zehra altuntaş

  s.a ben de ömer çelakıl ın zekasına ve kişiliğine hayranım fakat küçük bi eleştiride bulunmak istiyorum. saçları… gerçekten de merak ediyorum saçlarının o şekilde olmasının özel bi sebebi var mı? yanlış bi şey yaptıysam özür dilerim ama sadece meraktan soruyorum.

 • salensu

  açtım galiba

 • murad baki

  omer celakilin guzel insan oldugunu dusunuyorum.basarilar diliyorum.saygilar……

 • semih

  ömer beyin bazı demeclerini dinledim çok hoşuma gitti ve beyinleri zorluyor kendisine teşekkür ederim.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN SENA VE SAYIN LEPA

  wwwdepremnedircom yazdığınız zaman depremler durdurulabilir diye bir site çıkar işte o site benim sitemdir. orada görüş yaz/oku kısmına girerek istediğiniz yazıyı gönderebilirsiniz.
  burayı yanlız ben görürüm siz isterseniz yayınlarım yoksa gizli kalır.Yine gizli olarak size cevabınızı veririm.
  Saygılarımla.

 • lepa

  wwwdepremnedircom adresine ulaşamıyorum
  sn mehmet coskun by bu sayfaya nasıl ulaşabilirim..
  tşk

 • aşkım.melemi.

  öncelikle.selam.olsun.size.ömer bey.hu olsunmümünlere.ömer.bey sizi.tanımak.vesobet.etmek.isterim.herzaman.herkeş.dinim.islamdiyor.ve.kimse.islamiyeti.anlatamıyor.oysa.hz.peygamber.efendimiz.18.binaleme.ve.bütün.kainata.islamiyeti.yaydıki.herkeşin.kimliginde.islam.yazıyor.ama.kimse.dinini.anlatamıyor.ve.kunuklarınıza.sorun.sizin.dininiz.nedirdeyin.veislam.oldunu.deyecekler.anlatın.islamı.deseniz.anlatamaslar.benim.dimyok.dinsaybi.allahtır.allahında.dini.islamdır.bende.allahın.dini.olan.islama.mensubum.mensuplugum.allaha.kulluktur.allaha.kullukdemek.allahın.dosttunu.ve.düşmanını.bilmekdemektir.dille.ilklar.kalple.tastik.ederim.la.havlevekuvete.illeh.billaalülazim.yani.benolmayan yani allahın.dinini.anlattım.ama.benim.dinim.islam.dersem.veanlatamassam.olmas.nasılanlatmamızlazım.dinim.islam.dersem.namas.kılmak.oruç.tutmak.zekat..haç..ve.kelimeyidevit.demektir.önce.namasdedik.camiye.girdik.vekıpleye.yöneldik.niyet.ettik.ve.namaza.başladık.tekbir.kıyam.kırat.rükü.secde.kadehe.ahirde.hangi.ayeti.vehangi.ayetükürsüyü.okuyacazkuppe.mirap.minare.vemüeziningöre.vi.ve.kuppenin.östündeki.ay.ve.niyetimizi.bilmek.lazım.tahadiyerlerivar.sadece.namazı.anlattım.herkeş.allah.kalbimde.şahdamarımda.yada.andımyerde.diyor.oy.zeynelbillahsi.hüüppü.şefaat.allah.herşeyinzurunda.ve.teçellisindedir.allah.mümün.olankulunun.kalbinde.sadece.mümündemekte.isnsandemektir.allah.malükatı.önce.yarattı.herkeş.insanımdiyor.ama.insanlık.makamları.ve.mertebeleri.vardır.mümünler.ölmes.intikal.edrler.effalden.sıfatı.sıfattanda.zat.görülür.tecelli.effal.tecellisıfat.cecelli.zat.zair.oldunda.tevidin.sırrı.zair.olur.burda.zair.olan.haktır.hakta.ahir.ve.batın.ölümü.tadar.ve.fani.olur.mürşüt.birteçelli.salık.bir.tecelli.aynı.anda.iki.tecelli.olmas.mürşüdün.tecellisi.kalkarsa.salikin..tecellisi.zair.olur.ömerbey..sizi.seviyorum.ve cok seyrediyom
  dövene.elsiz.süvene.elsizsiniz.insana.saygı.allaha.saygıdır.islamda.din.allahtır.dinde.islamsa.insandir.yesini.şerifte.allah.ve insansırdır
  .insanolmak.kolaydeil.kul.olmakta.zor.imanlıveimansaybi.ancak.nefsini.vekendini.bilir
  allahın.rameti.üzerinde.olsun.hu.olsun.allah.dostlarına

 • Sena

  Sayın Mehmet Bey ;
  Deprem ve kanser konusundaki çalışmalarınız en büyük takdirlere layık.Tabi ki,bu konularda insanlarla bunu paylaşmanız büyük bir insanlık hizmeti.Bu konudaki tecrübelerinizden yararlanmak istediğim için ben de sorular sordum size.Amacım,size manasız sorular sormak değil, bu konudaki bilgilerinizden yararlanmaktı.Kanserden ölenlerdeki ortak nokta stres ve aşırı üzüntü mü,başka birşey mi?Ben araştırma sonuçlarınız hakkında inanın daha fazla aydınlanmak istiyorum.Bu konuda hiç olmazsa telde görüşmek de isterdim.Sitenizden de size ulaşmaya çalışacağım.Umarım buna imkanım olur.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN SENA

  Kimden öğrendiniz bu yöntemi diyorsunuz
  e bre kardeşim başkasından öğrenilen birşey buraya yazılırmı zaten biliniyor demek değilmidir.
  ben insanlık vazifemi yaptım gereken ne ise yukarıda yazdım gerisi doktorların işidir.

  araştırmama gelince ben kanserden çok sevdiğim çok kişi kaybettim.
  bunun acısını çeken bilir.
  bende 30 yıldır kansere yakalanların hayatını kendi ağızlarından inceledim ve bütün kanserden ölenlerde birtek nokta buldum.
  sizce bu araştırmamı saklasamda paylaşmasammı daha iyiydi.
  ben bunun için hiç kiseden birşey beklemiyorum
  bu yazıyı sırf size saygısızlık olmasın diye yazdım .
  saygılarımla.

 • Sena

  Mehmet Coşkun bey;
  Kanser sebebi hakkında ;üroloji ile ilgili bir organın ürettiği 74 günde bozulan bir maddeyi göstermişsiniz.Bu kaynağı kurutmak gerek demişsiniz.Daha geniş çaplı açıklar mısınız?Bu organ hangisidir?Eğer spermse kadınların spermi olmadığı için kadınların durumu nedir? Bu konuda bu yöntemle iyileşen örnekler var mı? Siz hangi araştırmayla ,kimden öğrendiniz bu yöntemi?Kur’an da bu konu çözümleniyor diyorsunuz,hangi sure hangi ayettir? Bi de kanser toplumsal bir uygulama neticesidir açıklarsam kıyamet kopar demişsiniz.Bu konuları açıklamanız insanlığa hizmettir biliyorsunuz.Amacınızın da insanlığa hizmet olduğunu söylüyorsunuz.Bu kadar söylemişsiniz gerisini de açmak insani bir borç gibi geldi bana.Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Saygılarımla.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN KERİMAN VE SAYIN TUĞBA

  Burası internet 5 yaşındaki çocukta fikrini yazabiliyor 80 yaşındaki yaşındaki bir kişide fikrini yazıyor.onun için siz üzülmeyin.
  Bugün dünyada bu kadar kanser araştırması yapılıyor ne bulunmuş -HİÇ-Kaç kişi kanserden kurtulmuş HİÇ denecek kadar az onlarda benim dediğim porograma bilmeden tesadüfen düşmüş kişiler -kemeterapiler ilaçlar sonuç ölüm.

  SİZE BİR MİSAL VEREYİM

  BUGÜN KANSERDEN ÖLENLERLE DEPREMDEN ÖLENLERİN KADERİ AYNI

  Yıl 1979 ben kardeşim bu yaptığımız hesaplar yanlış bir depremde bu binalar yıkılır çok insan öür diye yırtındığım zaman bütün inşaat mühendisi arkadaşlar bana memet bey sen deprem araştırması yapıyorsun aklını depremle bozmuşsun türkiyede dünyada bu kadar üniversite profesör var bu kadar araştırma yapılıyor bunlar birşey demiyorda sen ne icat çıkarıyorsun diyiyorlardı.adapazarında bir depremde bu binalar yıkılır çok insan ölür dediğim zaman herkes gülüyordu-ne oldu benim lafımı dinleyerek binalarını yapanlar hiç bir bina yıkılmadı ve bu binarda yaşayanların birinin dahi burnu kanamadı aziz kardeşlarim bu az birşeymidir-enaz 17 bin kişi öldü benim lafım dinlenseydi birkişi dahi ölmezdi.

  bu kadar ölümden kaç kişi sorumlu tutuldu-zavallı veli göçer diye biri duyduğuma göre bu şahıs ömründe hiç bina yapmamış emlakçıymış sadece daire satmış.
  sakın savcı ve hakimlerimize kızmayın

  BAKIN SİSTEM NE

  BELEDİYELER Projeye bir damga basıyor-her ne kadar biz bu projeyi tastik ettiksede birşey olursa mesulleri bu projeyi yapanlar ve kontrol mühendisi ve müteaahhitlerdir diyor.
  ruhsatsız yapılar yıkıldı diyorlar ruhsatlı yıkılanlar onun 20 katı bu ne olacak.

  BELEDİYELER KURTULDU

  Hakimler bilirkişi tayin ediyorlar

  bilirkişi kim inşaat mühendisi veya ünüversiteler.

  İNŞAAT MÜHENDİSİ RAPORU:Binanın hesapları doğrudur.
  ÜNÜVERSİTE RAPORU:ŞU ŞU SEBEPTEN YIKILMIŞTIR fakat başka sebeptende olabilir.

  MÜHENDİSLERLE MÜTEAHHİTLERDE KURTULDU

  BRE kargeşim hakim savcı ne yapsın ortada suçlu kalmadı olan zavallı 17 bin bin kişiye oldu.
  sayın tuğba ve sayın keriman kanserin kaderide aynı.

  Bugün türkiyede dünyada deprem hakkındaki bilgilerin ve yapılan bina hesaplarının yanlış olduğunu-binLarın depremde yıkılmaması için nasıl bir hesap sistemi yapılması için yeniden yazacağım.bu bir ay kadar sürecek artık herşeyi göze aldım ALLAH CC. izin verirse yapacağım.neyi göze aldın derseniz-yukarıda SAYIN FATİH BEYE YAZDIĞIM YAZIYI OKUYUN.

  SAYIN FATİH BEY

  O günden berİ ben eşim torunlarm birçok aile efdımla ilgili günlerim haStahane acillerinde geçti çok şükür şu anda acilde kimse kalmadı evde yatıyorlar -ben başıma gelecekleri biliyorum bu sefer ne olursa olsun devam dedim.Gerisini siz anlamışsınızdır.
  SAYGILARIMLA.

 • serkan

  her kes senin gibi olamaz

  ayle olarak hepimiz seni isliyorum

  devam et öyle

 • Keriman

  Mehmet Coşkun Bey söyledikleriniz bir çok kişiye komik veya mantıksız gelebilir siz onları boşverin fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin kimse inanmam zorunda değil bir umut deyip denemekte bilgilenmekte fayda var. Her hastalığın başında stress sıkıntı varsa iyileşmeyi geciktiriyorsa, mutlu, huzurlu bir hayatta bunun tam tersi etki yaratabilir bu zaten günümüzde bilinen birşey. Siz bunu dile getiriyorsunuz. Ürolojik yönden de bilgi edinmekte fayda var. Herkese güzel günler dilerim. Teşekkürler.

 • tuğba efes

  Mehmet Coşkun Beyin yazılarını yorumlarını büyük bir merakla okudum devamını bekliyorum

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN ÖZDEN

  Genetikle ilgisi yok denecek kadar azdır.Bu bilgiyi yıllardır yaptığım araştırma sonunda buldum.Neden açıklamadığıma gelince yukarıdaki yazılarımı dikkatlice okursanız anlarsınız.Hangi organ olduğunu ise üroloji doktoruna sorarak öğrenebilirsiniz-sizden ricam öğrenince burada yazmayınız.
  Saygılarımla.

 • Özden

  Sayın Coşkun tesadüfen gördüğüm sitede yorumlarınız dikkatimi çekdi ve bir soru sormak istedim kanserle ilgili. Birincisi genetikle ne kadar ilgilidir ? İkincisi vücudun neresinde üretilen bir mikrop neden açıklamıyorsunuz ve bütün bu yorumları hangi kaynakdan yararlanarak yapıyorsunuz bizlerede söylebilirmisiniz belki bilde bu kaynağınızı okumak isteriz. Teşekkürler.

 • celil kart

  tam bir şarlatan.ben kuranı biliyor.bu vatandaşın ,yorumları,çarpıtmaları,tam bir rezalet.istediği yerde 11 yazıyor,canı istediğinde 1 i aşağıda,dilediğinde yanyana..millet de alık alık bakıyor.tv lrin şarlatanı.yazık bu işler ayağa düştü..

 • bulent

  Erzurum’a gelin şifreleri görün. Selamlar…

 • akabe

  bence bu adam yahudi kökenli, savunduğu şeyler veya ispat etmeye çalıştığı mevzular, geniş çerçeveden bakıldığında onların ekmeğine yağ sürüyor. soy ismine dikkat. bu memlekette bu tarz olaylar fazla terörist başının soy ismi gibi, kimden neyin öcünü alıyor, buda kimin adına kimin aklını çalmaya çalışıyor

 • ness

  Tüm yazdıklarınızı anladım. Ve ayrıca çok teşekkür ederim! Size bu anlamamakta ısrarlı ve bilgiye kapalı olan bir çok beyinin arasında başarılar ve iyi şanslar diliyorum. Saygılar.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN NESS

  Yukarıdaki yazılarımı okuyan ve kanser hastahanesinde çalışan bir üroloji doktoru çoktan kansere çare bulmuş olur-benim önerilerim bunun için yeterlidir.

  NİÇİN KANSERE BUGÜNE KADAR ÇARE BULUNMADI DERSENİZ?

  Çünkü bugünkü ilmi araştırma yapan kişiler bir öncekilerin araştırmalarını (hele profesör veya din alimi ise) hiç araştırmadan kabul ediyorlar.

  SİZE BİRKAÇ ÖRNEK VEREYİM

  1-Geçen gün saygıdeğer bir din adamı televizyonda canlı yayında sultan süleymanın bir oğlu 900 yaşında ölmüş-bilseydimki bu dünyada ölüm var taş üzerine koymazdım taş demiş.
  —–Bre muhterem kardeşim bir düşünsene o zaman bu 365 gün bir sene sayılan takvimmi vardı o zamanki takvimler bir yıl 10 gün veya 20 gün olan takvim vardı.-10 gün olsa bugünkü yaşı 25 yaşında olurdu.

  2-Din adamları evliyaların cesetlerinin bozulmadığını söylüyorlar.
  —–Bre kardeşim evliyalar hiç alkol almadıkları için hiçbir hayvenet onun cesedini yemediğinden ileri geliyor.
  —–Başta fareler olmak üzere bütün hayvenetler alkol almış vücudu yemeyi çok seviyorlar.
  ——Köyünüzün mezarlığına gidiniz kimin çok alkol aldığını fare deliklerine bakarak gözlerinizle görünüz.

  3-Başta karıncalar olmak üzere yeraltındaki hayvanların depremi bilerek dışarı kaçtıkları söyleniyor.
  —-Bre kardeşim benim araştırmama göre deprem su buharından olmaktadır su buharı çıkarken içindeki yoğun karbondioksit gazından hayvanlar kaçıyorlar yoksa depremi falan bildiklerinden değil.

  Sayın ness

  bu örnekler o kadar çokki yazmakla bitmez-sanırım ne dediğimi anlamışsındır.ben beş vakit namazını kılan bir adamım sakın yanlış anlaşılmasın çünkü doğruları yazmaya mecburum.
  yaşınızı ve mesleğinizi yazarsanız daha faydalı bilgi vereceğime inanıyorum.
  Saygılarımla.

 • ness

  Kanser ile ilgili…

 • aysel

  benim hayatımdaki en bilgili insan diyebilirim :) :)

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN NESS

  Hangi konuda bilgi istiyorsanız açıkça yazarsanız size yardımcı olurum.Saygılarımla.

 • ness

  Mehmet Coşkun beye; Lütfen biraz daha bilgi verin. Saygılar.

 • filiz

  merhabalar, bu akşam tnt de gördüm, demir ile ilgili bilgilerin varlığı, atom numarası, atom ağırlığı, Fe, gibi… Elementlerin bu şekilde numaralandırmaları daha önceki yıllarda C atomu baz alınarak, sonra da H atomu baz alınarak bulundu, yani insanlar bunu farklı bir şeyi baz (referans belki daha doğru) alarak bulmuş olabilirlerdi. O zaman bunlar farklı olurdu. Demek istediğim bu bilgiler mutlak değil, göreceli. Bir tubitak popüler yayınlarda vardı; bir uzaylıyla nasıl anlaşabilirsiniz, ortak dil geliştirme sayıları kullanma, kalbin sağ tarafta olduğunu nasıl anlatabilirsiniz? savınla başlıyordu, kurandaki mucizeler insanların tarih içinde bunları “nasıl bulacağını” ifade ediyorsa- mutlak bilgileri değil, öyleyse bundan bir adım daha ötesi, şifreleri bulup bunların ne manaya geldiğini çözebilmek insanların bilimsel gelişmelere daha hızlı ulaşmasını sağlamaz mı?
  Çünkü şu andaki işler kanıt… inanlar için kanıt ne kadar önemli, onun yerine kanıttan öte şifreleri bulup ilerde ne bulunacağı bilinebilirmi? keşifler, hastalıkların çaresi, yeni elementler, yada enerji türleri, daha neler neler….
  Yada bu tür çalışmalar yapan var ben bilmiyorum. Lütfen bilgilendirin

 • feride türkmen

  ömer bey ben sizi çok seviyorm size ulaşmanın bir yolu varmı lütfen.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN BEYZA

  Peygamber efendimiz hendek savaşında 10 yaşından 90 yaşına kadar insanları toplayarak istişare yapmıştır yani toplantı yapmıştır.savaşı nerede ve nasıl yapalım diye.
  -onlarda ya resulallah sen peygambersin sen daha iyi bilirsin sen ne dersen biz onu yaparız demişlerdir.

  -Peygamber efendimiz s.a.s. Allahdan cc. bir emir gelmedikçe bende sizin gibi bir kulum demiştir.

  -pegamber efendimizin başından geçen her olay bize bir örnektir.
  bir şeye çözüm bulmak istiyorsan ilkönce peygamber efendimizin yaptığını yapmak ondan sonra karar vermektir.bunu hayatta her olayda uygularsanız en mükemmel sonuçlara ulaştığınızı göreceksiniz.

  burada örnek alırsak peygamber efendimizin görevi doktorlarındır benim görevim ise o toplantıdaki bir kişi olarak fikrimi söylemektir.bu görevide yaptım demektir.yukarıdaki yazılarımı okuyan -kanser hastahanesindeki her üroloji doktoru benim ne dediğimi anlar ve kanseri durdurur.

  Dayınıza gelince çok geçmiş olsun ALLAH CC. HAYIRLI ŞİFALAR VERSİN dayınıza yardım etmek isterseniz

  1-bir koli yumurta haşlayın ve doktoruna gidin dayım midesinin aldığı kadar bu yumurtadan yerse zararı olurmu deyin yok derse uygulayın göreceksiniz bir ayda geçecek yara 4-5-günde iyi olacaktır.

  2-dayınızın üroloji doktarına benim yazımı gösterin kanser diye birşeyi kalmayacaktır.

  dediklerimi yaparsanız dayınızıda insanlığıda bu illetten kurtarmış olursunuz.

  SİZDEN RİCAM doktorla konuştuktan sonra kanserle ilgili burada bir açıklama yapmayınız gelişmelerle ilgili iyi veya kötü olarak bilgi verirseniz memnun olurum.

  bu televizyonda açıklanacak bir konu değildir sebebini yukarıdaki yazılarımda açıkladım.
  Saygılarımla.

  • MELDANUR

   MEHMET COŞKUN bey, sizin çok müstesna biri olduğunuza inanıyorum buradan takip ediyorum herkese güzellikle konuyu izah ediyorsunuz… Herkesi önemsiyor ve saygı ve sevgi çerçevesinde vede hiç bir karşılık beklemeden her iki mesele hakkında bilgilerinizi ve hayat tecrübenizi bizlerle paylaşıyorsunuz… Kimse kimseye bu şekilde bir izahta bulunmaz normal şartlarda fakat siz zamanınızı ayırıp fedakarlıkta bulunuyorsunuz bence ihtiyacı olanlar sizden istifade etmeli ve kıymetiniz bilinmeli… Ben size teşekkür ediyorum Allah yardımcınız olsun…

 • beyza

  Herkesin birbirini tenkit etmesi gayet doğal hele böylesine bir ortamda.Çünkü uzmanlığı dışında olduğu halde herkes kendince bir yorum yapıyor tek doğrunun kendi doğruları olduğunu düşünüyor .Bizlerse kime inanacağımızı şaşırır hale geldik.Çoğu zaman işin uzmanları bile birbirleriyle çelişebiliyorsa doğru nedir kime göre doğrudur.Mehmet bey belki söyledikleriniz hakikat ama bu hakikat bizlerin arasında dönüp duracağına keşke tv ye çıkıp söylesenizde tüm ihtiyaç sahipleri bundan faydalansa daha iyi olmaz mıydı.Benimde dayım kanser ve daha bugün ameliyat oldu kimi duysam hep aynı hastalıktan muzdarip.Biz biliyoruzki yeryüzünde şifası olmayan hiçbir hastalığı vermemiştir Allahu Teala ta ki insan onun şifasını arayıpta bulsun.İnandığınız değerler uğruna zafere ulaşana dek mücadele etmek zorundasınız zorundayız.Bu hele tüm insanlığı ilgilendiriyorsa durum dahada ciddi.Ayrıca yukarda bende sizi eeştirdiğim için özür dilerim geç kalmışbir özür olarak kabul edin.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN USF

  Akli dengen yerindeyse —akıl seviyen yukarıda yazılanları anlayacak seviyeye gelince oku o zaman herşeyi anlarsın.

  • oldubaşka

   mühendis sen diyosunki sperm kaynağını kurut ondan sonra kanser fln olmaz..sana bişey diyeyim mi,bırak kansere çare bulmayı fln sen mühendislik bile yapma,kamu yararına olur ;)

 • usf

  sayın mühendis sen halen cahil kalmısın sanırım hangi okul mezunusun sen bilmem diplomayı pazaedanmı aldın madem kanseri çözdün neden sende tv cıkıp konuşmuyorsun yoksa yalanmı?

 • efrahim

  ömer çelakıl’ın burcu akreptir akrep…

 • gülcan

  ay tnt deki programı izleyince krize giriyorum. ömer bey kim ve ne kadar bilgisi var ki o kadar şifreler programı falan yapıyor çok komik görünüyor lütfen bu tarz bilgilendirici program yapılacaksa eğer daha mantıklı ve daha bilgili insanların bizi bilgilendirmesini istiyoruz yok uzaylılar yok bilmem ne madem bu kar bilgiler, biliolar daha gercekçi şeylerle karşımıza gelsinler. show amaçlı programlarda böyle şeyleri görmek istemiyoruz. resmen showdasınız yani

  • gülşah

   Ömer Bey kim diye sormuşsunuz… gidip bi araştırırsanız kim olduğunu gayet iyi öğrenirsiniz.. bence komik görünen bişi yok…
   bu programda da gayet bilgili insanlar var.. show amaçlı bi programda değil…bi gün oturup düzgün dinlerseniz eğer show amaçlı olmadığını görürsünüz !

 • merve

  bence akrep olabilir su burcu diye düşünüyorum

 • aydın

  yaşım genç 28, biyokimyada asistanlık öğrencisiyim (klinik öncesi araştırma- labaratuvar temelli birbilim dalı)kanserde apoptozun mekanizmaları aynı zmanda diabetis mellitustaki etkileri üzerine deneyimim var, yani kariyer açısından bakıldığında gayet sade basit ve yolun başındayım, tenkit etmek için sormadım sadece merak ettim sordum yanlış mı anladım diye iyi günler

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN AYDIN BEY

  Yukarıdaki tespitiniz doğru fakat doğruların bir parçası hepsi değil.

  YAPACAĞINIZ İŞ: Önce kanser hastahanesinde çalışan bir üroloji doktoru bulacaksınız.ona vücudun bir organının ürettiği bir madde 74 günde bozuluyormuş bu madde nedir deyip onu öğreneceksin.(bunu her üroloji doktoru bilir.)işte kanserin kaynağı budur.bu kaynağı kurutacaksın vücuda dağılan mikroplarıda kemoterapiyle yok edeceksin insanda kanser diye birşey kalmaz.kanser hastahanesindeki bütün hasalara bu 74 günü soracaksın bu 74 günü geçirmeyen bir hasta bulamıyacaksın.(çıkarsa yalan söylüyordur benim araştırmamda çok başıma geldi israr edince senin söylediğin doğru diyiyorlar.)

  artık işi sana ve kanser hastahanesinde çalışan üroloji doktorlarına bırakıyorum.
  Tenkit hususuna gelince sende aynı prensibi benimse beni tenkit edene ben teşekkür ederim çünkü doğrular ancak böyle bulunur.

  BAŞARILAR -SAYGILARIMLA

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN AYDIN BEY

  1-kaç yaşındasınız.

  2-ne doktorusunuz branşınız nedir.

  3-kanser hastahanesindemi çalışıtorsunuz

  Bu üç soruma cevap veriniz sizi tatmin edecek cevabı vereceğim.

  Saygılarımla.

 • aydın

  mehmet bey bi tek şey sorucam sonra yazmıcam ; kanserle ilgili tavsiyelerinizde kanserden korunmak için bekarsanız evlenin, evliyseniz saygı ve sevgi içinde birliktelik yaşayın diyorsunuz, mikrop diyorsunuz bir de üroloji bilimdalından bahsediyorsonuz şimdi bu üç doneyi birleştirince şöyle bir şey çıkıyor kansere yakalanmamak için ya da yenmek için mutlu sağlıklı bir cinsel hayat mı öneriyorsunuz, yanlış mı anlıyorum, yani ana hatları en azından bu şekilde mi?

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN AYDIN BEY

  Size ve insanlığa hizmet etmek isteyen herkese bir tavsiyem var-bir soruya ve bir soruna en iyi cevabı verebilmek için o soruyu veya sorunu iyice anlamaya çalışın -yukarıda Fatih beye yazdığım yazıda sitemin wwwdepremnedircom olduğunu göreceksiniz.Benim evim niye tekke olsun ben nuska yazarım demiyorum bildiklerimi burada anlattım-yüzdebir dahi yanılacağıma inansam bu yazıları yazmazdım.
  Ailemde ve yakın çevremde çok insan kanserden öldü. ilmi kurallara göre araştırdım ve kesin bir sonuca vardım.(ilmi araştırmanın birinci kuralı bu nedir ne değildir.).-ben doktor değilim bunun muhatabı doktorlardır.benim görevim yol göstermektir.
  Saygılarımla.

 • aydın

  Fatih bey ülkemizde bilime olan değerin ne kadar az olduğu,içinin boşaltıdığı, siyasi düşüncelere göre mevkide yükselmelerin olduğunu (çok var böle ) konusunda size katılıyorum, benim demek istediğim “beyin göçü” kavramının bu şekilde olmadığıdır,bilimsel felsefedeki tüm gelişmeler genel görecelik teoreminin ortaya atıldığı yıllarda avrupada meydana gelmiş ve neyin nasıl yapılacağı, sistematiği, bilimsel etiği açıkça ortaya koymuşlardır, yani önemli bir üniversiteden acceptance almak oldukça zordur sizin bahsettiğiniz microsoft çalışanlarının cv si gerek yayınları dolayısıyla o alandaki akademik başarıları ölçüt alınarak gitmişlerdir yani; “ben kanserin çaresini biliyorum ömer çelakıl bana sorsa anlatrdım” demekle akademik başarı arasında elbetteki bir fark var :D biliyormusunuz dünya üzerindeki en büyük üniversitelerinde sayısız türk bilimadmının olduğunu ve birçok buluşa imza attığını bknz:Prof. Dr. Gökhan HOTAMIŞLIGİL. Mehmet bey elbette burda kimse kimseye kızmıyor kardeşinizin başına gelen hastalıktan dolayı da çok üzüldüm başınız sağolsun, ama dediğim gibi bu siteye tesadüfen daldım okudum benim gibi tesadüfen bu sitede siizn yazdıklarınızı okuyan çaresiz durumda insanlar olabilir hatta eviniz tekkeye döner mazallah çünkü bir inşaat mühendisi olarak vaat ettiğiniz şey basit bir şey değil yüzyıllardır milyar dolarlar harcanıp üstünde çalışılan bir hastalık .. bu arada web sitenizi merak ettim linkini yazarmısınız

 • fatih

  aydın bey
  bunda 50 yıl önce mi var dı bu sınavlar bu gün mikrosoft ta calışan 30 aşkın turk kendisi isteyerek mi gitti sanıyorsunuz adamlara türkiyede imkan verilmediği için gittiler bugün orda türkiyedeki alacakları paranın belki 10 katını alıyorlar imkanlar daha iyi orada ama türkiye kendi beynine sahip çıksa onlara imkan olanak verse bizde bilim adına bir seylar yapabiliriz saygılarr.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN DR. AYDIN BEY

  Sizde aşşağılık kompleksi hastalığı var size tavsiyem siz bir pisikiyatrise görünün ve bu hastalıktan kurtulun.

  Beyin göçüne gelince beni üç rus profesör (depremle ilgili değil) moskova üniversitesinde depremle ilgili açıklamam için davet ettiler türk damarım tuttu gitmedim çünkü türkiyedeki ilgili ünüversitelerden haber bekliyordum.
  sitemden özgeçmişimi okuyun mutlaka beni tanıyan bir tanıdığınıza rastgelirsiniz benim nasıl bir insan olduğumu oradan anlarsınız.

  insanlarla kafamı buluyorsunuz diyorsunuz-bre kardeşim ben 65 yaşındayım ve bu ülkenin cumhur başkanıyla başbakanıyla oturmuş kalkmış bir kişiyim şana şöhrete paraya ihtiyacım yok sizce böyle bir kişi sizin tarif ettiğiniz gibi bir kişi olabilirmi.

  sakın size kızdığımı falan anlamayın ben sade gerçekleri konuşurum ve beni tenkit edene sonsuz saygı duyarım çünkü gerçeğİ bulmanın en kısa yolu tenkitlere saygı duymaktır.
  SAYGILARIMLA.

  • salensu

   mehmet bey depremle ilgili siteniz hala aktif mi açmaya çalıştım ama açamadım??

 • fatih

  sayın mehmet coşkun bey size çok teşekkür ederim saygılarımla

 • aydın

  fatih bey avrupaya beyin göçü bu şekilde olmuyor:D insanlar birsürü akademik sınavlarda ter döküp (toefl,toeic,gre vb…) jeann monet burslarıyla daha başka burslarla yurtdışına gidiyor bu şekilde bi beyin göçünden bahsedemeyiz rahat olun :D, mehmet bey ben hakkımı kaybettiğim için çok üzgünüm size sormadım kanser nasıl tedavi edilir diye büyük hata yaptım kendi adıma kayıp tabi size sorsalardı depremden bunca insan da ölmezdi değil mi :D, bakın bir pskyatriste görünmek ayb değil günah değil eğer insanlarla kafa bulmuyorsanız, ciddi problemleriniz var bunu hakaret amaçlı söylemiyorum kendinize iyi bakın Dr. Aydın

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN FATİH BEY

  Siz benim boşmu durduğumu zannediyorsunuz.
  Dünya ve Türkiyede bu işler bildiğiniz gibi değil bakın size kısaca anlatayım siz karar verin.

  DEPREM

  Bugün dünyada deprem hakkındaki bilgilerin hepsinin yanlış olduğunu wwwdepremnedircom adlı sitemde açıkladım ararsanız detayını orada görürsünüz. Depremlerin neden olduğunu ve nasıl durdurulacağını türkiyedeki bütün ilgili ünüversitelere ve ABD YE gönderdim ne yaptıksa japonyaya ulaşamadık.
  SONUÇ
  Hiç birinden cevap yok.Elaltından araştırdım ne diyorlar biliyormusun yanlış diyemiyoruz bugüne kadar böyle anlattık böyle kitaplar yazdık şimdi nasıl bunlar yanlıştır diyeceğiz.o zamanki afetler genel müdürüne gittim deprem daire başkanını çağırdı efendim işimiz çok araştırıyoruz dedi -bende kardeşim bundan önemli işmi olur depremler durdurulabilir insanlar depremden ölmekten kurtulur diye kızdım sayın genel müdür ne dedi biliyormusunuz
  bende deprem daire başkanıda ağaç işleri mezunuyuz biz ne anlıyalım-mühendislerin cevap vermesini bekliyoruz-10 yıldır cevap verecekler.
  Bugün türkiyede ve dünyada betonarme ve statik hesaplarının hepsi yanlıştır-bütün binalar 7 nin üstünde bir depremde yıkılmaya mahkumdur.Peki abd ve japonyadaki hesaplar yanlışta niye yıkılmıyor diyorsanız ben türkiyede binlerce bina ve köprü projesi yaptım biz hesapta çıkan değerlere göre kolon ve kirişleri ebatlandırıyoruz onlar emniyet payını fazla tutarak ebatlandırıyorlar.
  toki evleri niye yıkılmıyor diyorlar-tek farkı dairelerin küçük olması.
  bugün depremde dikkat edin-yıkılan bütün binalar kolon açıklığı fazla olan binalardır-bunlar neler-hastaneler,okullar,eğlence yerleri ve büyük dairelerdir.
  bugün bakın binalar çürük zeminden yıkılıyor diye televizyonlarda barbar bağırıyorlar bre kardeşim denizin üzerine ev yapıyorlar hiç zemin çürüklüğünden bina yıkılırmı, onuda tekniğine göre yaparsın hiçbirşey olmaz.

  SAYIN FATİH BEY

  Burası türkiye televizyonlardaki deprem programlarındaki deprem bilimcileri diye çıkardıkları kişilere bakın.

  JELOLOJİ PROFESÖRÜ:Joloji bilimi nedir-yer altını inceleyen bilim dalı.

  JEOFİZİK PROFESÖRÜ:Jeofizik bilim dalı nedir-yer altındaki zemin katmanlarını ağırlıkla ses yöntemiyle belirleyen bilim dalı

  BRE KARDEŞİM bu yıkılan binaları yapan inşaat mühendisi-niye bu binaları çürük yapıyosunuz diyen yok.

  HA yukarıdaki hocalardan betonarme ve statik hesaplarını öğrenerek konuşanlara bir diyeceğim yok ama konuşmalarında bunu bildiklerini gösteren bir belirti görmüyorum.
  müteahhit hatası yokmu derseniz bu yüz tane yıkılan binada ancak bir tane çıkar.-niye hep müteaahit hatası diyorlar dersen-sana bir misal vereyim -bozacının şahiti şıracı kim mühendisleri sorumlu tutabilir sahipsiz müteahhitler varken.

  KANSERE GELİNCE

  Benim bir abeyim kanserden öldü.ÖNCE felç oldu abeyciğim lafımı dinle kanser olursun dedim akciğer kanseri oldu lafımı dinlemedi beni akciğer kanserinden kurtar gerisini ben hallederim dedi akciğer kanserinden kurtardım beyin kanseri oldu ve üç ay kendinden habersiz yattı ve rahmetlik oldu.Daha ben kendi kardeşimi ikna edip kurtaramadım başkasına ne diyim niye insanların basireti bağlanmış.

  Daha tıp dünyası kanserin bir mikroptan ileri geldiğini bulamamış önce o mükrobu ve kaynağını bulacaklarki kansere çare bulsunlar.
  Benim hayatta bir ön yargım vardır oda ister aleyhime ister lehime olsun yanlızca ve yanlızca gerçeği öğrenmek istiyorum.
  abeyimi kemeteropiye götürdüğüm zaman akciğer kanseri 30 kişiden fazla olurdu hepsine sormuşumdur günde kaç paket sigara içersiniz çoğunluğu ömrümde hiç içmedim demiştir.
  eğer sigara kanser yapsaydı hiçbir doktor sigara içmezdi.
  Ben diyorumki kanser mikrobu vücudun bir organı tarafından üretilmekte bu mikrop vücudun en zayıf yerine yerleşmekte orayı tahrip ederek insanı öldürmektedir.(tabi sigara içen insan ağızdan akciğere kadar her yeri zayıflatır ama içmezse akciğer değilde vücudun diğer en zayıf noktasını kanser yapar)
  doktorların yapacağı mirobun üretimini durdurmak vücuta yayılan mikroplarıda kemoterapiyle yok etmek böylece insanları kanserden kurtarmaktır.

  SİZ NİYE AÇIKLAMIYORSUNUZ DERSENİZ

  Bu günkü insanların anlayış seviyesi bu gerçeği olgunlukla anlayacak seviyede değildir.açıklarsam çok üzücü şeyler olur ben bu mesuliyeti kaldıramam.onun için kanser hastanesinde araştırma yapan üroloji doktorlar olursa onlara anlattığım zaman onlarında bildiğini göreceklerdir-böylece önce kendi hastahanelerindekini kurtarırlar sonrada diğer doktorlara öğretirler böylece insanlık bu illetten kurtulur diyiyorum.

  Sayın fatih bey ALLAH CC. sonumu hayrede ne zaman deprem ve kanser hakkında bir yazılı belge hazırlasam malım mülküm gidiyor nekadar bela musibet varsa başıma geliyor, hepsini yakıp yok ediyorum tekrar fazlasıyla geri geliyor,ondan sonrada kendi kendime diyorumki senin rahatın yerinde bu kadar insan depremden ve kanserden ölüyor birtek sen ölsen ne olur. ben sayın ömer beye yardım etmek için bir yazı yazdım mecburen bu sorulra cevap veriyorum aslında bildiğimi yukarıda açıkladım daha cevap yazmayacaktım sizi kıramadım.
  bakalım başıma neler gelecek

  saygılarımla

 • fatih

  sayın mehmet bey okuduklarınızdan gercektende bilgili biri olduğunuz anlasılıyor bazı şeyleri biliyor da olabilirsiniz ama birinin sizi bulması değil sizin gerekirse tek başınıza hareket etmeniz lazım zamanında türk beyinlere sahip çıkmadıkları için avrupaya ve amerikaya beyin göçü oldu bence birinin sizi bulmasını bekleyene kadar siz birinin kapısını çalın eyer insanlık için se başka ülkelere de gidin derim saygılar

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN AYDIN BEY

  Benim dediklerimi anlamamanız benim akli dengemin yerinde olmadığından değilde sizin akli dengenizin benim söylemediklerimi anlayacak seviyede olmadığından ileri gelmektedir.Bu konu üzerinde çalışıyorum diyorsunuz ne buldunuz-hiç. halbuki bana sorsaydınız insanlığı bu illetten kurtarırdınız ama siz bu hakkı kaybettiniz.
  Ben kimseden bunun için birşey istemiyorum insanlık vazifemi yapıyorum -ne diyorum benim nasihatımı dinleyin kanser olmazsınız -kanser olan benim nasihatımı dinler kemoterapiye devam eder kanserden kurtulur diyorum-isteyen inanır kanser illetinden uzak olur isteyen kaderine razı olur-benim söyleyeceğim bu kadar.
  Ama merak etmeyin yakında bir üroloji doktoru benim söylediklerimi anlayacak ve insanlığı bu illetten kurtaracaktır.
  Deprem hususuna gelince -benim lafım dinlenilseydi 40 yıldır depremden kimse ölmezdi.
  Saygılarımla.

 • aydın

  mehmet bey akıl sağlıınızın yerinde olduğunu sanmıyorum, depremler su buharından diyorsunuz hadi burayı geçtim ben anlamam uzmanlık alanım değil ama kansere mükrop(!) diyorsunuz ki yapılan onca çalışmalar onkoloji enstitüleri dünyanın heryerinde benim gibi bu konu üzerinde çalışan birçok insan var ve bu kadar komik bir şey söyleyip insanların umutlarıyla oynamanız hakikatten üzücü lütfen siz inşaat yapmaya devam edin bırakın diğer konuları..

 • sema

  birde evli olup olmadığınızı merak ediyorum.

  • esma

   Farkında mısınız bilmiorum ama,,Burda özel hayatı tartışmıoruz…

 • sema

  ömer bey sizi seviyorum saygı ve sempati duyuyorum benim için çok özelsiniz.

 • Araf

  Süper çok seviorum onu

 • meraklı2

  bilmiyorum bu sayfayı ömer çelekıl okuyormu ama kendisine sormak istediğim bir konu var. sizin çıktığınız tüm programları takip edip seyrederdim. kuran şifreleri diye ilk gündeme geldiğiniz günden beri. sizin incelediğiniz şifreler ki anlattıklarınız bana mentıklı geldi doğru bile olmasa emeğinize saygı duydum. ancak şimdi tnt de yayınlanan programlarınızda zamanında size diğer programlarda yapılan saygısız çıkışları siz yapar olmuşsunuz. bir grup tarafından tehditmi alıyorsunuz, yada sizi bu denli değiştiren etken nedir. sıra bende siz görürsünüz zihniyetimi. merak ettiğim budur.

 • Belgin,

  Daha bugün izledim ilk kez Ömer Çelakıl’ın programını.Düzgün ve henüz kirlenmemiş beyinde olmasına sevindim.Ama biri şu “fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olunmaz”gerçeğini şu Rezzan Kiraz’anlatmalı !.. Allah’ım,kadın her konuda cehaletle atılıp,üstüne bi de o insanın beynini tırmalayan cırtlak ses tonuyla vıdı vıdı yapmıyor muu?? İllallah diyorum!..

  • Gülşah

   Rezzan Hanım’ın her konuda cehaletle atılması… görüşünüze katılıorum belgin hanım… yinede Rezzan Hanım’ın bazı görüşlerine katılıorum …vıdı vıdı yaptığınıda düşünmüorum….
   birde benden size tavsiye Ömer Bey’in programını takip etmenizi ve izlemenizi isterim…

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN MERAKLI

  1-Mevsimler güneşin dünyaya gelen ışın açısına göre meydana gelir.

  2-Gökyüzünde gördüğünüz bütün yıldızlar bir milim dahi şaşmadan tam bir daire şeklinde dönmektedir.Güneş ile dünyanın durumu ise bir milim dahi elips yoktur.-kısaca şöyle yapın ,iki daire iç içe yapın dıştaki dünyanın yörüngesi içteki güneşin yörüngesi ikisini aynı hizada döndürmeye başlayın-yalnız güneş dünyanın tersine dönmektedir-durum anlaşılır.

  SAYIN MERAKLI

  Bunlar daha insan hayatını etkilemeyen şeyler.

  Ben 40 yıldır

  1-depremler su buharından olmaktadır-depremler durdurulabilir

  2-Bugün türkiyede ve dünyada betonarme hesapları yanlıştır depremde hepsi yıkılmaya mahkumdur diyiyorum.
  BUNU ANLATAMADIM
  EĞER BENİM LAFIM DİNLENSEYİDİ 40 YILDIR DEPREMDEN KİMSE ÖLMEZDİ
  Peki bukadar profösör ne yapıyor derseniz

  darılmasınlar bizim basının birçoğunun yaptığını yapıyorlar.
  şöyleki birisi bir haber çıkarıyor öbürleri doğrumu yanlışmı bakmadan yorum yapıyorlar.
  Daha detaylı anlatmak isterdim ama çok yer tutar yinede sormak istediğin varsa hiç çekinme sor sitenin editörü müsade ettiği müddetçe cevaplarım.
  SAYGILARIMLA.

  • meraklı 3

   SAYIN MEHMET BEY

   Bütün yazdıklarınızı okudum. Bütün yazdıklarınızda sizi çok idealı gördüm. Niye bu kadar idealı konuşuyorsunuz? cevaplarsanız sevinirim, saygılarımla

 • meraklı

  bu arada biraz araştırınca sizin görüşünüze yakın birşeyler de bulup şaşırdım çünkü böyle öğrenmedik ama tam daire değil çok az elips deniliyor artık doğrusunu bilemiycem ders kitaplarına bile güven olmuyor demekki

 • CENGİZ COŞKUN

  mehmet coşkun beye katılıyorum kuranda her bilgi var ama önemli olan o bilgiyi bulmak ,toparlamak ve uygulamak. benim rahmetli babamında adı mehmet coşkun du bu siteyi ömer beyi sorgulayarak tesadüf buldum,herkese saygılar.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN MEHMET CANDAN

  Ben 65 yaşındayım.
  Büyük adam olmanın birinci sırrı büyük lafı dinlemektir.ikinci sırrı nefsinle değil aklınla hareket etmektir.üçüncü sırrı her şeyi araştırarak kabul etmendir.dördüncü sırrı çok çalışmaktır.beşinci sırrı her araştırdığın şeyin karşılığını kuranı kerimde ara. altıncı sırrı aşağıda yazacağım kainatın yol haritasını aklından çıkarmaki emeklerin boşa çkmasın.Daima ön yargısız ve hoşgörülü ol

  KAİNATIN YOL HARİTASI

  Kainat ziya denen allahın cc. bir ışığından yaratılmıştır.ışık gaza gaz sıvıya sıvıda katıya dönüşmüştür.tekrar katı sıvıya sıvı gaza gazda sönmüş ışığa dönüşmektedir.Bugün ilim nerede,dünya güneşin etrafında yuvarlak(daire şeklinde) döndüğü halde hale elips şeklinde dönüyor diye inanılıyor gerisini sen anla.
  yazacak çok şey var ama bu siteyi bukadar meşgul etmeye hakkım yok site yöneticilerinden özür dilerim.
  Sende bu yazıyı okuyan herkeste hayatta farklı insan olacaktır.
  Saygılarımla.

  • meraklı

   dünya güneşin etrafında daire şeklinde dönüyorsa ilk bahar ve sonbahar nasıl olşuyor merak ettim çünkü bize okullarda böyle öğretiliyor amacım sizi haksız çıkarmak değil yanlış anlamayın sadece merak

 • memed

  ya bırakın bu saçmalıkları.bir şeyi didik didik incelersen her şey bir şeyleri işaret eder.mesela size diyim 32.inceleyin ölçün tartın mesela şunlar bulunur : 32+3+2=37 aaa benim yaşım.3+2=5 aaa 5. ayda doğmuşum 3.2=6 aaa çocuğum 6 aylık :) anladıysanız ne âla ömer hocanızın da yaptığı aynı bunun gibi şeyler.bir nevi islâma yeniden davet etmek vs amaçlar için.papazların vs yaptıkları gibi

 • hasan çırak

  SELAMIN ALEYKUM bence insanların islam dini ve kur,anı kerimin büyüklüğünü bizlere anlatması çok güzel bir olaydır ben bir müslüman olarak inanarak ömer çelakılı takip etmekle beraber gurur duyuyorum

 • Cihan

  Ömer Çelakıl yaptığı çalışmaları çok doğru buluyorum. kendisine bir ekip kurarsa daha çok şey görebiliriz. şu anki kapasitemizle sadece olup bitmiş şeyleri bula biliyoruz. belki oradan görüpte daha keşfedilmemiş bir şeyide keşfede biliriz.
  yeni bir kitap bekliyorum.

  ancak net kavramlar daha iyi olur.
  geçenlerde Hz Sleyman ile ilgili bir ayeti açıklıyordu. kısaca insanı kemiren asa şeklinde küçük canlılar ölüme sebep olur demişti. aynı zamanda biraz daha bakarsak ayete asayı de kemiren küçük canlılar ölüme sebep olur . Yani bakterilere de zarar veren küçük canlılar var virüsler. olabilir.

  ———————————
  vede kanserle ilgili
  öncelikle kanser bir mikrop değildir.

  kısaca şu şekilde özetleriz: pek bilimsel olmayacak ama
  tüm canlıların doğumundan önce sahip oldukları bir metin vardır bu metine göre hareket ederler.

  bu metin DNA dır

  DNA hücreleri yönetir. hang, hücrenin ne kadar çoğalacağına karar verir. hücrelerin gereksiz hareket etmesini engeler. çeşitli etkenler nedeni ile(radyasyon, kimyasallar, beslenme şekli, bakteriler, virüsler vb….)DNA hasar görür hatalı bir hal alır. örneğin “gereksiz yere çoğalma yazan yer” zamanla bu hataların birik mesi ile ” sürekli çoğal olur” ve hücre buna uyar. kanser başlamış olur
  sonra bu hücreler vise alırlar diğer organlarıda ziyaret ederler böylece metestas yapmş olur ve bütün bedene yük getirir.

 • hayat

  ömer çelakıl allah yolunu muhammed yolunu bulmuş. allah hadi ismiyle hidayetine alıp nur kapılarını açsın,ozaman tasavvvfu daha iyi anlar.erbaini halveti araştırsın inşallah,allah yolunuzu açık eylesin,saygılarımla

 • Belgin,

  :)çok teşekkür ediyorum.Hayatı anlamlı kılan tüm değerler sevgi ve saygıyla başlar.En önemlisi de,(bana göre)tevazuyu asla göz ardı etmemek..Evet tatlı bir ironi vardı, kanserden korunma yollarında ki önerileriniz de.Kısmen katıldım doğrusu:)) stresin getirdiği hastalıkların başında geliyor kanser!5 yıl önce ablamı akciğer kanserinden kaybederken,tek neden benim için O’nun hayatı boynca yaşanmışlıklarının içinde boğuşurken hep susmasıydı!hep içinde yaşayıp, içine hapsetmesiydi !! ve 5 yıl önce de ani kilo kaybı(20kilo) ile teşhisi konulup, benden ayrılıp cenneteine gitti!!yani evet, lütfen kimse üzülmesin, herkes evgiyle baksın hayata,hatta nedensiz sevin herşeyi, o sevgi size inanın on misli sevgi ve saygıyla geliyor…sevgiler,

 • MEHMET COSKUN

  ÖZÜR

  YUKARIDAKİ YAZIDA YANLIŞLIKLA

  1-KANSER OLMAK İSTEMİYENLERE YERİNE İSTEYENLER
  2-ÇIKAR GİDER YERİNE GİRER YAZILMIŞTIR
  ÖZÜR DİLERİM SAYGILARIMLA

  AYRICA BU SİTEYİ ÇAĞIN GEREKLERİNE GÖRE HAZIRLAYAN KİŞİLERE TAKTİR VE TEŞEKKÜRLERİMİ İZAH EDECEK KELİME BULAMIYORUM.SAYGILARIMLA.

  • MEHMET CANDAN

   merhaba
   mehmet bey mi desem mehmet abi mi desem bilemedim.ben 18 yaşındayım.öss ye hazırlanıyorum(2.girişim olacak)hukuk istiyorum ama ilk senemde hukuk olmadı ve ikinci seneye kaldı.bende bilim ve insanlık adına bir şeyler yapmak istiyorum.belli ki tecrübeli birisiniz.sizden birkaç ögüt düymak beni çok mutlu eder.yazacaklarınızı merakla bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN BELGİN HANIM

  Özür dilemeniz sizin büyüklüğünüzden ileri geliyor. Hayata aynen devam ediniz göreceksiniz ileride insanların üstünde bir insan olacaksınız hayatı bilerek yaşayacaksınız.Ben Türkiyede ve dünyada başarılı bir mühendisim-bunu neye borçluyum biliyormusunuz alçak gönüllülükle araştırmama -sadece ve sadece gerçeği öğrenmek istiyorum ön yargısına.
  SİZE KISA BİR MİSAL VEREYİM:

  Yıl 1976 Diyarbakır yse bölge müdürüyüm.Bayındırılık Bakanı Sayın Fehim Adak -(Gerçekten Türkiyenin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarında biridir.)Üçbine yakın insanın ve bakanların içinde ankaraya gidince başbakana çıkıp senin yüzünden hükümeti bozacam dedi.gece ikide mardin ömerli ilçesine bütün mühendis ve müdürlerimle gittim sondaj ekibide 40 kişi vardı herkesin fikrini sordum çünkü kuyu 150 metreye inmiş su yoktu halbuki 40 metre civarında çıkması gerekirdi-bir mevsimlik sondaj işçisi efendim ben zannediyorumki bu makine dışarıda çalışıyor suya girince çalışmıyor dedi-hemen diyarbakırdan yeni bir makine getirttim ve o işçinin dediği doğru çıktı.Fehim bey Sayın Süleyman Demirele gitmiş ve hayatta güney doğuya büyük bir iyilik yaptın mehmet coşkun gibi bir kişiyi bize bölge müdürü yaptın demiştir- o günden sonra Süleyman bey mehmet coşkunu ancak ben görevden alırım demiş ve bana her yerde sahip çıkmıştır.Bu başarının tek sebebi bir işçinin fikrini sormam ve fikrine saygı duymam.

  SAYIN BEGİN HANIM VE SAYIN ÜLKER HANIM

  SİZE -KANSER OLANLARA VE KANSER OLMAK İSTİYENLERE BİR NASİHATIM VAR

  1-Kanser olmak istemiyorsanız bekarsanız evlilik çağınız gelmişse evleniniz ve eşinizle saygıyı ve sevgiyi elden bırakmayınız.Bekarsanız evleniniz.

  2-Kanserseniz doktorların uyguladığı tedaviye devam etmek şartıyla (BU ÇOK ÖNEMLİ-ÇÜNKÜ BUGÜNKÜ TEDAVİ MİKROPLARI TAMAMEN ÖLDÜRÜYOR.)
  eşinizle aradaki soğukluğu kaldırın samimi olun.

  Nasihatlarıma uyarsanız hayatınızda kanser diye birşey olmaz varsada çıkar girer.

  HİÇ MERAK ETMEYİN YAKINDA KURANI KERİM MEALİNİ OKUMUŞ BİR DOKTOR BUNU BULACAK VE İNSANLIĞI BU İLLETTEN KURTARACAKTIR.
  Saygılarımla.

 • Zeynep okur

  Merhabalar ben ömer beyi çok seviyorum kendisi takdire şayan bi insan ALLAH bütün evlatları onun gibi aklı başında ALLAH yolunda emek veren körükörüne yaşamayan kullarından eylesin bizlerede böyle şahsiyetlere uymayı ve örnek almayı nasip etsin.faydasız gereksiz amellerdn bizleri korusun RABBiM

 • Belgin,

  …peki özür diliyorum, çok kısa bir an okuduğumla yargılamış ya da önyargı oluşturmuş eleştirisel yazmımımla size yöneldiğim için(şahsınızdan).Okuduğum o an da sözünü ettiğiniz kişinin yazısını görmediğim için, sizin sözleriniz ben de öne çıktı,tekrar özür dilerim…Bağışlanmak dileği ile… sevgiler.

 • MEHMET COSKUN

  Sayın Belgin Hanım

  Ben bu yazıyı ömer beye yardım için yazdım.
  Eğer kişisel egolarımı tatmin için olsaydı(çok şükür böyle bir hastalığım yoktur)Kanser mikrobunu şu organ yapmaktadır,şu şekilde durdurulur diye yazardım.Aslında doktorlar bunu biliyorlar ama bildiklerini bilmiyorlar çünkü hırsızı başka yerde arıyorlar.
  Saygılarımla.

 • Belgin,

  …bu arada tesadüfen gördüğüm bu yere daha kolay nasıl ulaşabileceğim konusun da bilgi alabilir miyim?tşkler..

 • seyma arvas

  saygilar

 • MEHMET COSKUN

  SAYIN BEYZA

  1-Ben 65 yaşında emekli, makam tazminatıda alan bir inşaat mühendisiyim.Paraya, pula şöhrete ihtiyacı olmayan birisiyim.
  2-Araştırma yapan birine yardım etmek suçmu sence
  3-Kanser toplumsal bir olaydan meydana gelen bir mükroptur bunu ben açıklarsam Türkiye değil Dünyada kıyamet kopar.Bunu ancak kanser araştırma yapan bir doktor bana müracaat eder bende benim istediğim d0ktor ekibine anlatırım onlarda bu kanser illetinden insanlığı kurtarır.
  4-Bugün dünyada deprem hakkındaki bilgilerin ve bina statik hesaplarının yanlış olduğunu www,depemnedir adlı sitemde açıkladımda dünyaya anlatamıyorum daha sen kanseri açıkla diyorsun
  5-Bugün bir insan neredeyse o makamı koruma peşinde hangi ilmi geliştirme yönünde çalışır zannediyorsun.
  6-Yukarıdaki görüşünle hayatını yaşıyorsan çok yazık
  7-Bana göre kanser dünyanın en basit hastalığıdır.
  SAYGILARIMLA.

  • Belgin,

   Her ne olursa olsun,insan hayatı bu, koşulsuz şartsız kişisel egoizm dışında bilgi,ilim paylaşılmalı.Özür dilerim ama Mehmet Bey,kişiliğinize ait doygunluk ve donanımlarınız gereği, KANSER adına,paylaşımlarınız için bence, yeri yerinden oynatmalıydınız !!! ya da lütfen, ispatlamadığınız hiçbişeyi başkalarını olumsuz eleştirerek dikkat çekmeyiniz..

 • gamze

  oğlak arkadaşlar tahmin değil kendisi canlı yayında söylemişti :))

 • Beyza

  Ne bekliyorsunuz bir mucizemi mademkainatı araştırdında kanserin tedavisinide bulmuşsundur o zaman niye çıkıp televizyonlara bulduğunu ilan etmiyorsun yüzbinlerce hasta var bu illete tutulan hem hayır yapmış olursun.Lafla peynir gemisi yürümez sen en iyi olduğun işi yap insanlığa daha çok hizmet etmiş olursun başkalarınında emeklerine saygı duy o elinden geleni yapıyor ister dinlersin kulağına küpe yaparsın istemezsen dinlemezsin.Herkesin amelide kendine tarlaya ne ekersen hasat zamanı onu biçersin (o bu ilmiyle amel ediyordur sen kendine bak)

  • yas Irandan

   ben Iranliyim omer beyi cok seviyorum size de katildigimi soylemek istedim(beyza,fato,ulker) bence omer celakil Turkiyede toplumun counun guvenini kazanmis ve bunun sebebi dedikleriyle amelinin uymasidir banagore. ben bir shiayim va omer beyi her zaman izliyorum bizim ve cok cok beyeniyorum ve cok sozlerinede katiliyorum cunki en onemlisi kurandan diyor ve kuran bizim-muslumanlarin kitabi dualarim sizinle yas 17

 • MEHMET COSKUN

  Sayın Ömer Bey

  Televizyonda kanser hakkındaki programızı izledim.Ben inşaat mühendisiyim ömrüm kainatı araştırmakla geçti.Sizin gibi kuranı kerimi okuyupta kanserin neden olduğunu ve nasıl tedavi edileceğini bilmemek ne acı-Kanser bir mikroptur ve vücudun bir organı tarafından üretilmektedir.KURANI KERİMİ ELİNE AL VE RABBİM BUNU GÖNDEEEK İNSANOĞLUNA NE GÖREV VERMİŞ DİYE DÜŞÜN-Kanserin nasıl olduğunu ve nasıl tedavi edileceğini BULACAKSIN.
  Bulamassan beni ara sana anlatayım.
  Başarılarının devamı dilerim .Saygılarımla.

 • nuran

  eminim ikizler! cunku baska hangi burcun aklinda celakil (kirk-akil) dolasir, merkur zeka gezegenidir, oda ikizlerde dir omerin zekasida tartisilmaz..
  ikizler deilsede akrep burcuda olabilir

 • öyle biri

  bence yay kesinlikle

 • savas

  yengec

  • mozhgan

   gercekten mi?yoksa tahmin mi ediyorsunuz

 • ayse yildiz

  ben cok merak ediyorum ya omer celakil dogum ayini acaba hangi burc

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.