OGS Arızası Veya Pil Bitmesi Durumunda Ne Yapılabilir?

OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) cihazlarınız gişelerden geçerken bip sesi çıkartmıyorsa, büyük ihtimalle pili bitmiş demektir.

OGS Cihazımın Pili Bitmiş Olabilir Mi?

OGS cihazlarının pil ömrü yaklaşık 3 yıldır. İlk tip OGS cihazlarında pil ömrü 7-8 yıl kadar gitmekteydi. Sonraki daha küçük olan OGS modellerinde ise pil ömrü, pil boyutunun da küçülmesi nedeniyle 3 yıla kadar düşmüştür.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

OGS Pil Bitmesi ve Arıza Durumunda Ne Yapabilirim?

OGS cihazınızın pilleri değiştirilememektedir. İçlerinde bulunan elektronik çipin içindeki bilgiler, pilin bitmesiyle birlikte sıfırlanmaktadır. Bu nedenle yeni bir pil takılsa bile cihaz çalışmayacaktır.

Arıza veya pil bitmesi durumunda size en yakın Karayolları Merkezlerine giderek OGS cihazınızı teste tabi tutturmak. Eğer cihazınız garanti ömrünü doldurmamışsa, size ücretsiz değişim için belge verecekler ve bu belgeyle OGS’yi aldığınız bankadan yeni bir OGS cihazını ücretsiz alabileceksiniz. Eğer garanti süresini doldurmuşsa, ücret karşılığında yeni bir OGS cihazı veya HGS kartı almaktan başka çareniz yoktur.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.