Karıncalardan Kurtulma Yolları Karınca Tuzağı

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur, mutfaktaki karıncalara çözüm.

Yaz aylarının küçük ama bir o kadar da rahatsız edici yaratıkları karıncalardır. Özellikle evdeki her yeri istila etmesi, her yeri oyması ve yiyeceklerin içlerine düşmeleri aşırı rahatsızlık verebiliyor.

Karıncalardan yiyecek buldukları yeri, oradaki yiyecekler tükenmeden terk etmezler. Karıncalardan kendiliğinden kurtulmak için ya yiyeceklerin tükenmesini bekleyeceksiniz ya da çeşitli kurtulma yöntemleri deneyeceksiniz. Bu yazımızda karıncalardan kurtulmak için bir kaç etkili yöntem anlatacağız.

Karıncalardan Kurtulma Yolları Nelerdir?

  1. En etkili yöntem tespit ettiğiniz karınca yuvalarının içine doğru sıkılan böcek zehirleridir. Bunlar sprey zehir veya köpük zehir olabilir. Zehir 1-2 saat aralıklarla karıncalar tamamen kayboluncaya kadar sürekli kullanılmalıdır. Not: Karınca tabletleri hiçbir işe yaramamaktadır.
  2. Karıncaların yuvasının saksının içinde olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken saksıyı bol su içine koymaktır. Saksınızı toprak tamamen sular altında kalacak şekilde su içine yerleştiriniz. Bu şekilde 6 saat kadar suyun içinde kalmasını sağlayınız. Tüm karıncalar boğularak öleceklerdir.
  3. Karıncalar bahçeden evinize doğru bir yol yaparak gelmişlerse, pudra yardımıyla yollarını yok edebilirsiniz. Örneğin; bahçeden duvara tırmanarak evinize giriş yapıyorlarsa, elinize dökeceğiniz pudrayı (çeşidi fark etmez) karınca yoluna sıvazladığınızda, artık karıncalar bu yolu kullanamayacaklardır.
  4. Ultrasonik haşere kovucular çok etkili. İnsan kulağının duyamayacağı kadar frekansta ses yayan bu cihaz aynı ortamda birkaç gün çalıştırıldığında çevreye yerleşmiş karınca dahil tüm haşerelerin uzaklaşmasını sağlıyor.
  5. Mutfaktaki karıncalardan kurtulmak daha zordur. En etkili yöntem karınca tuzağı yapmaktır.

Karınca Tuzağı Nasıl Yapılır?

Karınca tuzağı yapmak çok basittir. Bunu yapmak için bir kavanoz kapağı ve bir miktar bala ihtiyacınız olacak. Kavanoz kapağının içini biraz bal ile doldurun ve mutfaktaki çeşitli yerlere bir kaç tane yerleştirin. Balın cezbedici kokusu karıncaları kendine doğru çekecek, yapışkanlığı ise karıncaların yapışarak ölmelerine neden olacak. Aşağıdaki resimdeki örneği görebilirsiniz.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Dilerseniz sizin de karıncalardan kurtulma yolları ile ilgili bildiğiniz yöntemler varsa, aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilir, sizden sonraki ziyaretçilere faydalı olabilirsiniz.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

<

1 comment to Karıncalardan Kurtulma Yolları Karınca Tuzağı

  • ilyas tosun

    Bu ne böyle hep karıncaları öldürmeye yönelik canimiyiz biz arkadaş başka yolu yok mu?

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.