İstanbul Seçim Bölgeleri 2015 ve 1.2.3. Bölge Haritası

İstanbul Seçim Bölgeleri 1. 2. ve 3 Bölge Haritası

1 Kasım 2015  Genel Seçimlerinde İstanbul’da toplam 88 milletvekili çıkacağı açıklandı.

İstanbul 3 ayrı seçim bölgesine ayrılmıştır, bunlar;

İstanbul 1. Bölge
Çıkaracağı Millitvekili Sayıs: 31
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar Semtlerini kapsıyor.

İstanbul 2. Bölge
Çıkaracağı Millitvekili Sayıs: 26
Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu Semtlerini kapsıyor.

İstanbul 3. Bölge
Çıkaracağı Millitvekili Sayıs: 31
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Güngören, Küçükçekmece, Silivri ilçelerini kapsıyor.

Partilerin İstanbul Adayları Listesi:
Son seçimlerde barajı aşan partilerin aday listeleri yer almaktadır. Seçime giren diğer 17 partinin aday listeleri için kendi web sayfalarına bakabilirsiniz.

AKP 1. bölge adayları:

İstanbul 1. Bölge 1. Sıra İsmail Kahraman
İstanbul 1. Bölge 2 . Sıra Mustafa Ataş 4/10
İstanbul 1. Bölge 3. Sıra Mihrimah Belma Satır
İstanbul 1. Bölge 4. Sıra Erol Kaya
İstanbul 1. Bölge 5 . Sıra Ahmet Berat Çonkar
İstanbul 1. Bölge 6. Sıra Berat Albayrak
İstanbul 1. Bölge 7. Sıra İsmet Uçma
İstanbul 1. Bölge 8. Sıra Metin Külünk
İstanbul 1. Bölge 9. Sıra Ravza Kavakcı Kan
İstanbul 1. Bölge 10. Sıra Azmi Ekinci
İstanbul 1. Bölge 11. Sıra Osman Boyraz
İstanbul 1. Bölge 12. Sıra Hasan Turan
İstanbul 1. Bölge 13. Sıra Hasan Sert
İstanbul 1. Bölge 14. Sıra Mehmet Ali Pulcu
İstanbul 1. Bölge 15. Sıra Hurşit Yıldırım
İstanbul 1. Bölge 16. Sıra Hulusi Şentürk
İstanbul 1. Bölge 17. Sıra Orhan Birdal
İstanbul 1. Bölge 18. Sıra Şebnem Kocakelçi
İstanbul 1. Bölge 19. Sıra Hakkı Şanlı
İstanbul 1. Bölge 20. Sıra Erdal Yılmaz
İstanbul 1. Bölge 21. Sıra Ayşe Kartal
İstanbul 1. Bölge 22. Sıra Mustafa Demiral
İstanbul 1. Bölge 23. Sıra Mustafa Özmen
İstanbul 1. Bölge 24. Sıra Hacer Aktürk
İstanbul 1. Bölge 25. Sıra Alim Erdemir
İstanbul 1. Bölge 26. Sıra Coşkun Koç
İstanbul 1. Bölge 27. Sıra Hasan Ekmen
İstanbul 1. Bölge 28. Sıra Ayser Soy
İstanbul 1. Bölge 29. Sıra Muhammet Ali Kumru
İstanbul 1. Bölge 30. Sıra Mehmet Hüsrev
İstanbul 1. Bölge 31. Sıra Ramazan Bulum

AKP 2. bölge adayları:

İstanbul 2. Bölge 1. Sıra Hayati Yazıcı
İstanbul 2. Bölge 2. Sıra Volkan Bozkır
İstanbul 2. Bölge 3. Sıra Burhan Kuzu
İstanbul 2. Bölge 4. Sıra Ayşe Nur Bahçekapılı
İstanbul 2. Bölge 5. Sıra Fatma Betül Sayan Kaya
İstanbul 2. Bölge 6. Sıra Ekrem Erdem
İstanbul 2. Bölge 7. Sıra Aziz Babuşcu
İstanbul 2. Bölge 8. Sıra Durmuş Ali Sarıkaya
İstanbul 2. Bölge 9. Sıra Şirin Ünal
İstanbul 2. Bölge 10. Sıra Fatma Benli
İstanbul 2. Bölge 11. Sıra Hüseyin Bürge
İstanbul 2. Bölge 12. Sıra Haydar Ali Yıldız
İstanbul 2. Bölge 13. Sıra Ahmet Hamdi Çamlı
İstanbul 2. Bölge 14. Sıra Markar Eseyan
İstanbul 2. Bölge 15. Sıra Oktay Saral
İstanbul 2. Bölge 16. Sıra Cemal Vanlıoğlu
İstanbul 2. Bölge 17. Sıra Ayşegül Esra Atik
İstanbul 2. Bölge 18. Sıra Perihan Toğay
İstanbul 2. Bölge 19. Sıra Erol Adayılmaz
İstanbul 2. Bölge 20. Sıra Yavuz Değirmenci
İstanbul 2. Bölge 21. Sıra Gülver Erdem
İstanbul 2. Bölge 22. Sıra Mehmet Akif Köse
İstanbul 2. Bölge 23. Sıra Ömer Faruk Aydemir
İstanbul 2. Bölge 24. Sıra Buğra Babur
İstanbul 2. Bölge 25. Sıra Mahmut Bayat
İstanbul 2. Bölge 26. Sıra Emre Ete

AKP 3. bölge adayları:

İstanbul 3. Bölge 1. Sıra Mehmet Mehdi Eker 5/10
İstanbul 3. Bölge 2. Sıra Mustafa Şentop
İstanbul 3. Bölge 3. Sıra Mehmet Doğan Kubat
İstanbul 3. Bölge 4. Sıra Serap Yaşar
İstanbul 3. Bölge 5. Sıra Feyzullah Kıyıklık
İstanbul 3. Bölge 6. Sıra Mehmet Muş
İstanbul 3. Bölge 7. Sıra Nureddin Nebati
İstanbul 3. Bölge 8. Sıra Mehmet Metiner
İstanbul 3. Bölge 9. Sıra Harun Karaca
İstanbul 3. Bölge 10. Sıra Tülay Kaynarca
İstanbul 3. Bölge 11. Sıra Mustafa Yeneroğlu
İstanbul 3. Bölge 12. Sıra Erkan Kandemir
İstanbul 3. Bölge 13. Sıra Halis Dalkılıç
İstanbul 3. Bölge Bölge 14. Sıra Mürteza Zengin
İstanbul 3. Bölge 15. Sıra Yıldız Seferinoğlu
İstanbul 3. Bölge 16. Sıra Abdullah Başcı
İstanbul 3. Bölge 17. Sıra Yunus Ergüne
İstanbul 3. Bölge 18. Sıra Tülin Mazlumoğlu Kestane
İstanbul 3. Bölge 19. Sıra Ahmet Aydın
İstanbul 3. Bölge 20. Sıra Hatice Kübra Öztürk
İstanbul 3. Bölge 21. Sıra Abdullah Sadıksoy
İstanbul 3. Bölge 22. Sıra Müzemmil Hevadpal
İstanbul 3. Bölge 23. Sıra Resul Kurt
İstanbul 3. Bölge 24. Sıra Yeşil Aytulum Turut
İstanbul 3. Bölge 25. Sıra Zekiye Çapan
İstanbul 3. Bölge 26 Murat Çelik
İstanbul 3. Bölge 27. Sıra Memet Emin Ertekin
İstanbul 3. Bölge 28. Sıra Hasene Çapar
İstanbul 3. Bölge 29. Sıra Haşim Taşkıran
İstanbul 3. Bölge 30. Sıra Yasin Zülbaharoğlu
İstanbul 3. Bölge 31. Sıra Hüseyin Koyuncu

CHP 1. bölge adayları:

İstanbul 1.Bölge 1 Şafak Pavey
İstanbul 1.Bölge 2 Gamze Akkuş İlgezdi
İstanbul 1.Bölge 3 Gürsel Tekin
İstanbul 1.Bölge 4 Barış Yarkadaş
İstanbul 1.Bölge 5 Mehmet Akif Hamzaçebi
İstanbul 1.Bölge 6 Mahmut Tanal
İstanbul 1.Bölge 7 İlhan Kesici
İstanbul 1.Bölge 8 Oğuz Kaan Salıcı
İstanbul 1.Bölge 9 Onursal Adıgüzel
İstanbul 1.Bölge 10 Ali Özcan
İstanbul 1.Bölge 11 Yakup Akkaya
İstanbul 1.Bölge 12 Metin Ağırman
İstanbul 1.Bölge 13 Kadir Gökmen Öğüt
İstanbul 1.Bölge 14 Cem Haydar Bektaş
İstanbul 1.Bölge 15 Birsen Tursun Demirel
İstanbul 1.Bölge 16 İrfan Karacan
İstanbul 1.Bölge 17 Berhan Şimşek
İstanbul 1.Bölge 18 Derya Şentürk
İstanbul 1.Bölge 19 Necdet Saraç
İstanbul 1.Bölge 20 Hasan Uzunyayla
İstanbul 1.Bölge 21 İlkay Orhan
İstanbul 1.Bölge 22 Erkan Başboğa
İstanbul 1.Bölge 23 Nurettin Sarıbal
İstanbul 1.Bölge 24 Hüsniye Kaya
İstanbul 1.Bölge 25 Özgen Nama
İstanbul 1.Bölge 26 Süleyman Güzel
İstanbul 1.Bölge 27 İsmail Altay
İstanbul 1.Bölge 28 Süleyman Bayraktutan
İstanbul 1.Bölge 29 Havana Başaran
İstanbul 1.Bölge 30 Umut Çakır
İstanbul 1.Bölge 31 Yelda Gargun

CHP 2. bölge adayları:

İstanbul 2. Bölge 1. Sıra Hayati Yazıcı
İstanbul 2. Bölge 2. Sıra Volkan Bozkır
İstanbul 2. Bölge 3. Sıra Burhan Kuzu
İstanbul 2. Bölge 4. Sıra Ayşe Nur Bahçekapılı
İstanbul 2. Bölge 5. Sıra Fatma Betül Sayan Kaya
İstanbul 2. Bölge 6. Sıra Ekrem Erdem
İstanbul 2. Bölge 7. Sıra Aziz Babuşcu
İstanbul 2. Bölge 8. Sıra Durmuş Ali Sarıkaya
İstanbul 2. Bölge 9. Sıra Şirin Ünal
İstanbul 2. Bölge 10. Sıra Fatma Benli
İstanbul 2. Bölge 11. Sıra Hüseyin Bürge
İstanbul 2. Bölge 12. Sıra Haydar Ali Yıldız
İstanbul 2. Bölge 13. Sıra Ahmet Hamdi Çamlı
İstanbul 2. Bölge 14. Sıra Markar Eseyan
İstanbul 2. Bölge 15. Sıra Oktay Saral
İstanbul 2. Bölge 16. Sıra Cemal Vanlıoğlu
İstanbul 2. Bölge 17. Sıra Ayşegül Esra Atik
İstanbul 2. Bölge 18. Sıra Perihan Toğay
İstanbul 2. Bölge 19. Sıra Erol Adayılmaz
İstanbul 2. Bölge 20. Sıra Yavuz Değirmenci
İstanbul 2. Bölge 21. Sıra Gülver Erdem
İstanbul 2. Bölge 22. Sıra Mehmet Akif Köse
İstanbul 2. Bölge 23. Sıra Ömer Faruk Aydemir
İstanbul 2. Bölge 24. Sıra Buğra Babur
İstanbul 2. Bölge 25. Sıra Mahmut Bayat
İstanbul 2. Bölge 26. Sıra Emre Ete

CHP 3. bölge adayları:

İstanbul 3. Bölge 1. Sıra Mehmet Mehdi Eker 5/10
İstanbul 3. Bölge 2. Sıra Mustafa Şentop
İstanbul 3. Bölge 3. Sıra Mehmet Doğan Kubat
İstanbul 3. Bölge 4. Sıra Serap Yaşar
İstanbul 3. Bölge 5. Sıra Feyzullah Kıyıklık
İstanbul 3. Bölge 6. Sıra Mehmet Muş
İstanbul 3. Bölge 7. Sıra Nureddin Nebati
İstanbul 3. Bölge 8. Sıra Mehmet Metiner
İstanbul 3. Bölge 9. Sıra Harun Karaca
İstanbul 3. Bölge 10. Sıra Tülay Kaynarca
İstanbul 3. Bölge 11. Sıra Mustafa Yeneroğlu
İstanbul 3. Bölge 12. Sıra Erkan Kandemir
İstanbul 3. Bölge 13. Sıra Halis Dalkılıç
İstanbul 3. Bölge Bölge 14. Sıra Mürteza Zengin
İstanbul 3. Bölge 15. Sıra Yıldız Seferinoğlu
İstanbul 3. Bölge 16. Sıra Abdullah Başcı
İstanbul 3. Bölge 17. Sıra Yunus Ergüne
İstanbul 3. Bölge 18. Sıra Tülin Mazlumoğlu Kestane
İstanbul 3. Bölge 19. Sıra Ahmet Aydın
İstanbul 3. Bölge 20. Sıra Hatice Kübra Öztürk
İstanbul 3. Bölge 21. Sıra Abdullah Sadıksoy
İstanbul 3. Bölge 22. Sıra Müzemmil Hevadpal
İstanbul 3. Bölge 23. Sıra Resul Kurt
İstanbul 3. Bölge 24. Sıra Yeşil Aytulum Turut
İstanbul 3. Bölge 25. Sıra Zekiye Çapan
İstanbul 3. Bölge 26 Murat Çelik
İstanbul 3. Bölge 27. Sıra Memet Emin Ertekin
İstanbul 3. Bölge 28. Sıra Hasene Çapar
İstanbul 3. Bölge 29. Sıra Haşim Taşkıran
İstanbul 3. Bölge 30. Sıra Yasin Zülbaharoğlu
İstanbul 3. Bölge 31. Sıra Hüseyin Koyuncu

MHP 1. bölge adayları:

1 Edip Semih Yalçın Üniversite Öğretim Üyesi
2 İzzet Ulvi Yönter Üniversite Kamu Görevlisi
3 Uygar Suphi Aktan Üniversite Akademisyen
4 Ahmet Turgut Üniversite Şehir Ve Bölge Planlamacısı
5 Sabri Şenel Üniversite Mali Müşavir
6 Ekrem Düzgün Lise Turizm Ve Denizcilik
7 Umur Arıkan Üniversite Diş Hekimi
8 Elif Gonca Akdeniz Üniversite Eczacı
9 Dursun Çolak Lise İşadamı
10 Ömer Faruk Ekşi Lise Müteahhit
11 Alper Kaan Boran Üniversite Avukat
12 Şevket Talha Apuhan Üniversite Köşe Yazarı
13 Cihan Tufan Üniversite Avukat
14 Başar Ünal Üniversite İşadamı
15 Arif Tevetoğlu Üniversite Eğitimci / Ekonomist
16 Leman Süheyla Soylu Üniversite Emekli Emniyet Müdürü
17 Aydın İşkur Üniversite Avukat
18 Dilek Kiraz Beniz Üniversite Avukat
19 Korkut Kutluata Üniversite Tıp Doktoru
20 Salih Balak Üniversite Bankacı
21 Aslı Ergün Üniversite Avukat
22 Cemal Acar Üniversite Uçak Ve Nükleer Yük. Müh
23 Kamer Kemal Özşık Üniversite Smmm
24 Mustafa Yalnız Üniversite Yazılım Ve Sistem Müh
25 Yaşar Kapucu İlköğretim Hizmetli
26 Hülya Azimli Lise Başkomiser
27 Ünal Kaya Yüksek Okul Tekniker
28 Kenan Cem Tokay Üniversite Kimya Yüksek Müh.
29 Emine Saadet Karlıbel Üniversite Halkla İlişkiler
30 Banu Dağdeviren Üniversite Öğretmen
31 Bilal Sarıyar Lise Ticaret / Bürokrat

MHP 2. bölge adayları:

1 Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu Üniversite Akademisyen / Diplomat
2 Celal Adan Üniversite Orman Mühendisi
3 Mehmet Kılıç Üniversite İşadamı
4 Mehmet Aslan Üniversite Sanatçı
5 Özcan Pehlivanlıoğlu Üniversite Avukat
6 Feti Yıldız Üniversite Avukat
7 Ali Derindağ Lise İşadamı
8 Başbuğ Pınarbaşı Üniversite Avukat
9 Hakan Özbay Üniversite Avukat
10 Füsun Kayan Ardamar Üniversite Bürokrat
11 Muhammed Emin Özkurt Üniversite Avukat
12 Gülru Vardar Üniversite Makina Mühendisi
13 Tuğba Turgan Üniversite Mimar
14 Gürkan Teoman Üniversite Stratejik İletişim Uzmanı
15 Zehra Aylin Alemdar Lise İş Kadını
16 Ömer Ökten Lise Turizmci
17 Ender Öztürk Üniversite Uluslararası Ticaret
18 Metin Kılıç Üniversite Serbest
19 Rıza Erol Üniversite Ziraat Yük. Müh.
20 Sevgi Vardarlı İnal Üniversite Çini Sanatçısı
21 Alaaddin Uludağ Üniversite Avukat
22 Harun Yılmaz Lise İşadamı
23 Rağıp Ari Üniversite İşadamı
24 Mustafa Yılmaz Üniversite İşadamı
25 Uğur Aras Lise Pastahane İşletmecisi
26 Selçuk Şişman Üniversite İnşaat Ve Yapı Denetmeni

MHP 3. bölge adayları:

1 Atila Kaya Üniversite Siyasetçi
2 İsmail Faruk Aksu Üniversite Müşavir
3 Arzu Erdem Üniversite İş Kadını
4 Fuat Çakıroğlu Üniversite İşadamı
5 Mehmet Müftüoğlu Üniversite Gazeteci
6 Erdem Karakoç Üniversite Eğitimci
7 Hayati Arkaz Üniversite Tıp Doktoru
8 Celal Karapınar Üniversite Sendikacı
9 Ayşe Bıçak Üniversite Tekstilci
10 Ahmet Savaş Çolak Üniversite İşadamı
11 Didem Karataş Üniversite Kurumsal İletişim Uzmanı
12 Bahattin Şengül Üniversite Siyaset Bilimcisi
13 Serdar Öktem Üniversite Avukat
14 Halit Tuna Üniversite Tekstilci
15 Merrin Hasipoğlu Üniversite İşkadını
16 Ekrem Sarısoy Üniversite Mali Müşavir
17 Ali Karadeniz Üniversite Öğretim Görevlisi
18 Çetin Şamiloğlu Üniversite Tıp Doktoru
19 Muammer Recep Çeliktaş Lise Turizmci
20 Mesut Yıldırım Üniversite Avukat
21 Fazlı Yurdabak Üniversite Öğretim Görevlisi
22 Akın Aydın Üniversite Ekonomist
23 Metin Karayazı Lise Serbest
24 Bünyamin Çiftçi Lise Muhtar
25 Osman Nuri Toraman Üniversite Mali Müşavir
26 Serap Funda Akyıldız Lise Ev Hanımı
27 Uygar Oran Öztürk Üniversite İşadamı
28 Yakup Görenç Üniversite Ziraat Müh.
29 Orhan Can Üniversite İşletmeci
30 Ahmet Murat Arpacı Üniversite Avukat
31 Bekir Sıtkı Karausta Üniversite Ticaret

HDP 1. bölge adayları:

1 Selahattin Demirtaş
2 Hüda Kaya
3 Turgut Öker
4 Serpil Kemalbay
5 Abdullah Alagöz
6 Arife Çınar
7 Orhan Atilla
8 Ferhat Öner
9 Hülya Avşar
10 Musa Piroğlu
11 Halime Yavuz
12 Murat Mıhçı
13 Sevgi Örünç
14 Sezin Uçar
15 Mustafa Taşdelen
16 Kübra Meltem Mollaoğlu
17 Bayram Yaşlı
18 Burcu Demirbaş
19 Muhittin Aslanboğa
20 Selda Karafazlı Kurşun
21 Dılşad Canbaz
22 Rıza Karaman
23 Hürriyet Özçelik
24 Mehmet Salih Taşdemir
25 Ayşegül Taşçı
26 Nurhan Yıldırım
27 Rumet Serhat
28 Metin Eroğlu
29 Birgün Asena Hizal
30 Aytekin Demir
31 Şadiye Kaçkar

HDP 2. bölge adayları:

1 Celal Doğan
2 Filiz Kerestecioğlu
3 Sezai Temelli
4 Şerife Erbay
5 Zahit Mutlu
6 Nurten Ertuğrul
7 Saime Oğuzhan
8 Fırat Epözdemir
9 Gülsüm Ağaoğlu
10 Abdullah Baranuğurlu
11 Hülya Osmanağaolu
12 Eyüp Güneysen
13 Beste Kaplan
14 Mehmet Saltoğlu
15 Selda Çelik
16 Semra Türk
17 Salih Şahin
18 Musa Değirmenci
19 Feride Elçin
20 Hadi Boral
21 Turhan Arslan
22 Mehmet Erdoğan
23 Ebru Özdemir
24 Kurtuluş Sunal
25 Abdullah Tayboğan
26 Servet Güzel

HDP 3. bölge adayları:

1 Pervin Buldan
2 Garo Paylan
3 Erdal Ataş
4 Ali Kenanoğlu
5 Emine Beyza Üstün
6 Ayşe Berktay
7 Abdulhakim Daş
8 Şefika Gürbüz
9 Cüneyt Caniş
10 Kadir Tunç
11 Safiye Akdağ
12 Erkan Metin
13 Elif Bulut
14 Yakup Mavzer
15 Süleyman Turgut
16 Zeki Korkmaz
17 Muazzez Töre
18 Abdulcelil Öztekin
19 Ceylan Yılmaz
20 Çetin Yılmaz
21 Sidar Duman
22 Mustafa Kızılkaya
23 Zehra Şahin Yeşil
24 Leyla Yıldız
25 Nuray Çakar
26 Kadri Görgü
27 Dilek Sultan Nayman
28 Gülsever Çetin
29 Ramazan İlhan
30 Servet Erçıktı
31 Dicle Aytuğ

Barajı aşamayan partiler aday listelerine yer verilmemiştir. Diğer partilerin aday listeleri için resmi İnternet sitelerine bakabilirsiniz.

2 comments to İstanbul Seçim Bölgeleri 2015 ve 1.2.3. Bölge Haritası

  • nisanur

    saadet Partisinin aday listesi de eklenmeli.

  • yıldırım karayazı

    Ya akp chp ve mhp aday listeleri açıklanmış ama hdp neden açıklanmamış bu adaletmı? Birde basit konular yada olaylar yada hizmetler eşit olmayı hak etmıyormuyuz halk olarak hep saçma sapan nedenlerle kendimizi dışlanmış olarak gorecekmıyız? Acaba bu ülkeye arti mi? Eksi mi? Dusunmenızı tavsiye ederim…

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

Genel