İrlanda Setter Av Köpeği ve Özellikleri

İrlanda da 1800 yıllarında, çeşitli köpek ırklarının birleştirilmesiyle elde edilmiş köpek ırkıdır. Üretildiği ilk yıllarda kızıl-kahverengi ve beyaz renkleri olan İrlanda setterleri günümüze yalnızca kızıl-kahverengi olanları gelebilmiştir.

Orta büyüklükte bir köpektir, omuz başlarından yere olan yüksekliği 70 santim civarıdır ve ağırlığı 30 kiloya kadar ulaşabilir.

İrlanda seterleri iyi bir av köpeğidir. Eğitimleri biraz zor olabilse de, eğitim sonrası mükemmel koku alma yetenekleriyle iyi bir kuş köpeğine dönüşebilmektedirler. Av köpekleri arasında suya girmekten çekinmeyen ender köpeklerdendir. Seter cinsi köpekler uysal hayvanlardır, sevilmek ve sevmek isteyen bir hayvandır. Sürekli ilgi ve oyun isteyen bir hayvandır, oyun oynanıp enerjisi düşürülmezse av yapmaz. Son yıllarda güzel görünüşü nedeniyle ev köpeği olarak da beslenmektedir.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle tüm yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

İrlanda Setteri Resimleri:

irlanda setter özellikleri

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

irlanda setter

irlanda setter yavrusu

2013 İrlanda Setter Yarışması

1 comment to İrlanda Setter Av Köpeği ve Özellikleri

  • ramazan

    Bu İrlanda setterleri gerçekten çok iyi bir av köpeği Tekirdağ da geçen sene av yapmıştık yanımızda gelen bir arkadaşın köpeği gölün 50 metre ilerisine düşen ördeği hiç tereddüt etmeden bulup geldi. Suya girmesini ve avcılığını çok beğendim. Bende bu köpekten almaya niyetlendim biraz yer sıkıntım var bakalım hayırlısı.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.