İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler 2012-2013

İlköğretim (ilkokul) 1. Sınıf Kayıtları İçin İstenen Belgeler:

2012-2013 Eğitim ve Öğretim Döneminde 1. sınıfa yeni başlayacak öğrenci kayıtları 23 Temmuz 2012 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır.

1. sınıflar için okullar 10 Eylül 2012 tarihinde açılacaktır. Diğer sınıf ve liseler ise 17 Eylül 2012 tarihinde ders başı yapacaktır.

Yeni çıkan yasa gereği, ilkokul 1. sınıfa yeni başlayacak çocuklar 12 yıllık (4+4+4) kesintisiz eğitim kapsamında 66 ayını tamamlamış çocuklar ilkokul öğrencisi oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Döneminde, okula yeni başlayacak öğrenciler için yeni bir kayıt sistemine geçti. Buna göre, 66 ayını bitiren çocukların ilkokul 1. sınıf kayıtları ikamet adreslerine en yakın okula ön kayıtları otomatik olarak yapılacak. Aşağıdaki yazının devamını okuyarak çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu öğrenin, ardından aşağıda listelenen belgeler ile okula giderek kesin kayıt işlemini yaptırmanız gerekmektedir.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Not: Sistem yeni olduğundan aksaklıklar olabileceğini gözardı etmeyiniz.

Çocuğunuz 66 ayını doldurmuş ise aşağıdaki bağlantıdan gerekli bilgileri doldurarak çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

İlköğretim 1. Sınıf Öğrenci Kayıtları İçin Gerekli Belgeler:

  • İlçe Nüfus Müdürlüğünden Alınmış Nüfus Kayıt Örneği
  • Veli Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi (Anne Baba)
  • Öğrenci Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi
  • 8 Adet Vesikalık Fotoğraf (istenirse)

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.