Hasta Yakınları Sağlık Kuruluşunun Kurallarına Uymazlarsa

Hasta yakınları, sağlık kuruluşunun kurallarına uymazlarsa aşağıdaki gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Hasta yakınları, şuuru yeterli olmayan bir hasta getirdiklerinde doktorlara hasta hakkında bilgi vermezlerse, doktorlar hastaya doğru müdahale edemeyeceğinden hastanın sağlık durumu tehlikeye girebilir.

Hasta yakınları, kanaması olan veya ameliyata girecek hastaları için kan bağışında hazır bulunmazlarsa, hasta kan kaybından hayati tehlikeye girebilir.

Hasta yakınlarından biri, hasta yanında refakatçi olarak kalmazsa, hasta hem psikolojik olarak sorunlar yaşayabilir, hem de tedavisinde aksaklıklara neden olabilir.

Hasta yakınları, doktorların vereceği kararları değerlendirmez, öneride bulunmaz veya onaylamazsa, doktorlar hastaya gerektiği gibi müdahale edemeyebilir.

Hasta yakınları, hastanın tedavi masraflarını karşılamazsa, hastanın tedavisi yapılamayabilir.

Hasta yakınları, hastanın ücretsiz tedavi görebilmesi için, ilgili kuruluşların belgelerini ibraz etmezlerse, hastanın tedavisi yapılamayabilir.

Hasta yakınları, diğer hastaların ve sağlık çalışanlarının haklarını göz önünde bulundurarak hareket etmezlerse, diğer hastaların tedavilerine mani olabilir veya doktorların çalışmalarını aksatabilirler.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Hasta yakınları, hasta ziyaret saatlerine uymazsa diğer hastaların rahatsız olmasına sebep olabilirler.

Hasta yakınları, olağanüstü bir durumda hastane yönetiminin alacağı kararları uymazlarsa, hastaların sağlıklarını olumsuz etkileyebilirler.

Hasta yakınları, doktorların uygun görmediği bir tedavinin yapılmasını veya ilacın kullanılmasını isterlerse hastanın hayatını tehlikeye sokabilirler.Hasta yakınları sağlık

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.