Google Play Store Cihazda Yeterli Alan Yok 941

Android işletim sistemine sahip telefonunuzdan Google Play Store uygulamasından bir uygulama veya herhangi bir araç indirmeye çalıştığınızda “Cihazda yeterli alan yok”, “Yeterli depolama alanı yok” uyarısıyla veya “Bir hata nedeniyle indirilemedi 941” uyarısıyla karşılaşılabilmektedir.

GM Discovery Cihazda yeterli alan yok sorunu, Huawei G700 Cihazda yeterli alan yok sorunu ve benzeri hatalar veren Samsung, LG, HTC, Sony gibi telefonlarda aşağıdaki yöntemler uygulanarak çözüm sağlanabilir.

Bu sorun iki nedenle olabilmektedir; birinci neden cihazın hafızasında gerçekten yeterli alan olmamasından kaynaklanmaktadır. İkinci neden ise telefon üreticisinin yüklediği yazılımda meydana gelen sorunlardan meydana gelmektedir. Bu sorunların çözümleri aşağıdaki yazımızda anlatılmıştır.

Google Play Store 941 Yeterli Alan Yok

1. Neden, cihaz hafızasında gerçekten yeterli alan yoksa:

Telefonunuzda hafıza kartı varsa uygulamaları telefon hafızasından, microSD hafıza kartına taşıyınız. Eğer microSD kartı yoksa, kullanmadığınız veya az kullandığınız uygulamaları silmeniz gerekir. Uygulamaları microSD karta taşıyabilmek için Ayarlar >> Uygulamalar >> Tümü >> İndirilenler.. Buradaki uygulamalara tek tek tıklayın açılan ekranda Taşıma yeri: SD Kart yazar, tuş aktifse tıklayıp SD karta taşıyın, eğer tuş aktif değilse o uygulamayı es geçin ve diğerlerini deneyin. Mümkün olduğunca çok uygulamayı SD karta taşıyın. Not: Facebook, Whastup gibi uygulamalar çok yer kapladığından öncelikle bunların taşınması daha kolay bir çözüm olacaktır.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Uygulama Taşıma İşlemi Uygulama Taşıma İşlemi 2

 2. Neden, cihazın hafızasında yeterli alan olduğu halde hata mesajı alıyorsanız:

Ayarlar >> Uygulamalar >> Tümü.. bu menüden aşağı kaydırarak Google Play Store uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın. Açılan ekrandan Güncellemeleri kaldır seçeneği üzerine dokunun. Güncelleme kalktıktan hemen sonra ana ekrana gelen Google Play Store uygulamasını açarak indirmek istediğiniz uygulamaları indirebilirsiniz.

Not: Bu işlemi bazen günde birkaç kez tekrarlamak gerekebilir. Program kendini otomatik olarak güncelledikten sonra aynı sorun tekrarlayabilmektedir.

Ayarlar >> Uygulamalar >> Tümü.. seçeneklerini kullanarak, listeden Google Play Store uygulamasını bulun ve seçin. Aşağıdaki resimdeki gibi sayfa açılacaktır.

Google Play Store 941 Yeterli Alan Yok 2

Güncellemeleri Kaldır’ı seçtiğinizde “Cihazda yeterli alan yok” sorunu çözülecektir. Bunlara rağmen olmadıysa telefonunuzda yüklü olan Google Choreme, Opera vb, tarayıcıların verilerini silmeniz gerekebilir.

7 comments to Google Play Store Cihazda Yeterli Alan Yok 941

 • Mücahit

  Bende aynı hatayı alıyordum ve kendimce sorunun çözümünü keşfettim. Daha önceden indirdiğiniz uygulamaların ve oyunların mutlaka bir “data” dosyası vardır.Bu klasör de Telefon Hafızasında ya da SD Kartınız varsa SD Kartınızın içindedir. Muhtemelen telefonunuz ya da tabletiniz ilk olarak kendi hafızasına yükleyecektir.Bu dosyaya girerek kullanmadığınız uygulamaların ve oyunların dosyalarını silin. Böylelikle yeterli depolama alanınız olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu ve ya tabletinizi tekrar başlatın, sorun çözülecektir. İyi Günler :)

 • Canan

  Benim telefonumda aynı hatayı veriyordu. Başka siteden baktım programları silin diyordu hepsini sildiğim halde aynı hatayı veriyordu. Sonra burayı buldum güncellemeleri kaldır deyince oldu. Size çok ama çok teşekkür ederim.

 • Ramiz

  PlayStore nin güncellemelerini kaldırınca tekrar güncelleme istiyor mu?
  Şu arkadaşın yöntemi sizin bahsettiğiniz ilk yöntem heralde.
  http://youtu.be/l7DuNZwFaPQ?list=PLoz6E35_VS2qIWErhdKijb7zVAQiy4t9K
  Ben bunu yapamıyorum sd kart yok :(
  Güncelleme yapmak istemiyorum internet yok nasıl olacak.

 • selvi

  Merhaba ben neredeyse 3 haftadır Google Play Stor dan oyun yükleyemiyorum ve sizin dediğiniz gibi Google Play Store güncellemeleri kaldır dedim ve hâlâ hata veriyor ne yapa bilirim olmuyor.

  • tolga

   Peki Google Play Hizmetleri yüklü mü? Yüklüyse onun güncellemelerini kaldırıp deneyin. Yine olmazsa hem Google Play Store, güncellemelerini de kaldırıp deneyin. Tüm bunlara rağmen olmazsa, yeni Google Play Store güncellemesi gelene kadar beklemelisiniz, yeni güncelle geldiğinde büyük ihtimalle düzelecektir.

 • Hüseyin

  Aynı sorun bende de vardı, telefon sıfır olmasına rağmen 40 mb’lik bir uygulamayı bile indirmiyordu sadece güncellemeyi kalırdım ve sonuç pozitif teşekkürler.

 • zafer

  Bir haftadır Google Play Store cihazda yeterli alan yok 941 gibi hatalar veriyordu ne yaptıysam olmadı. Burada yazanlardan sadece Google Play Store güncellemesini kaldırmayı yaptım. Sonuç artık indirebiliyorum kesinlikle işe yarıyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.