Ülkemizde organik tarım ürünü yetiştiriciliğinin

Ülkemizde organik tarım ürünü yetiştiriciliğinin gelişmesi insanların ve diğer canlıların sağlığı açısından neden önemlidir?

Organik olmayan tarımsal ürünlerde insanların ve diğer canlıların sağlığına zararlı zehir artıkları bulunur!

Tarım arazilerinde yetiştirilen meyve, sebze ve çeşitli bitki türleri, böcek türlerinin istila etmesi sonucu hastalanırlar; elde edilen ürünün kalitesinin ve miktarının düşmesine neden olurlar. Bunları önlemek için tarım arazilerine çeşitli zehirler sıkılır.

Sıkılan zehirlerin bir kısmı topraktan bitkiye, bitkiden sebzeye ve meyveye geçmektedir. Bu tarım ürünlerinden yiyen tüm insanlar ve diğer canlılar zehirden az veya çok etkilenirler.

Hayvanlarda: Zehirli ürünleri yiyen hayvanların ölmelerine, özellikle de çok sayıda kuş türünün ölmesine neden olmaktadır.

İnsanlarda: Sürekli zehirli ürünlerden tüketen insanların vücutlarında zehir yavaş yavaş birikerek ileride ciddi hastalıklara neden olabilmektedir.

Sağlık uzmanları tarafından bu tehlikelerin topluma anlatılması sonucunda bilinçlenen insanlarda organik tarım ürünü alma ihtiyacı oluşmuştur. Bu ihtiyacın oluşmasıyla birlikte çiftçilerin organik tarım ürünü yetiştiriciliğine başlamaları sağlanmıştır.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

organik-tarim-urunu-yetistiriciligi

organik-tarim-urunu-yetistiriciligi-2

4 comments to Ülkemizde organik tarım ürünü yetiştiriciliğinin

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.