Ford Kumanda Programlama Tanıtma Kodlama İşlemi

Ford Focus, Fiesta, B-Max, C-Max, Grand C-Max, Kuga, Mondeo, S-Max, Galaxy, Tourneo Courier, Tourneo Connect, Transit Courier, Transit Connect, Transit, Transit Custom, Tourneo Custom ve Ranger gibi eskiden yeniye bir çok araç modelinde aşağıdaki kumanda tanıtma programlama yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Ford marka araçların bazı modellerinde standart ve özel fonksiyonlar bulunmaktadır. Bunlardan bazı standart fonksiyonlar fabrikada aktif hale getirilip satışa sunulmaktadır. Birde üst sınıf araçlar için özel fonksiyonlar vardır. Aslında özel fonksiyonları içeren donanım birçok araç modelinde olmasına rağmen, fabrikada aktif edilmez. Sebebi ürün çeşitliliği yaratmak olsa gerek. Bu özelliklerden bazıları kumanda üzerinden otomatik kapı açma-kapama, kumandadan tüm camları açma-kapatma, hatta açılır tavanı açma-kapama gibi fonksiyonlardır.
Ford Focus Anahtar Kapı Cam Tanıtma Programlama

Yukarıdaki fonksiyonlardan bazıları aracınızda aktif edilmemiş olabilir veya akü bitmesi, değiştirilmesi durumunda programlama kaydı silinmesi gerçekleştiğinden kumanda çalışmaya bilir. Aşağıdaki yöntemlerden yararlanarak kumandayı araca tanıtma işlemi yapabilir ve programlama kaydını yapabilirsiniz.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Kumanda Tanıtma, Programlama, Kapı Açma – Kapatma, Cam Açma – Kapatma işlemi yapılışı:

Kumandanın üzerinde kapı açma ve kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 5 saniye süreyle basılı tutun. İşlemi doğru yaparsanız tüm sinyaller yanıp sönecektir. Açma düğmesine 1 kez bastığınızda yalnızca sürücü kapısı açılacak, 2 kez basarsanız da tüm kapılar açılacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra kumanda tanıtma ve programlama işlemi tamamlanmış olur. Artık kapama tuşuna bastığınızda tüm kapılar kapanacak, açma tuşuna bastığınızda da tüm kapılar açılacaktır.

Cam Açma ve Kapatma Fonksiyonu Tanıtma:
Eğer aracınız cam kapatma ve açma özelliğini destekliyorsa, yukarıdaki işlemi yaptığınızda otomatik olarak cam açma ve kapatma fonksiyonu da programlanmış olur. Tüm camları açmak için kapı açma tuşuna basılı tutun. Tüm camları kapatmak için kapı kapatma tuşuna basılı tutun. Yarım açma veya kapatma için istenilen seviyeye gelince tuşlardan birine basılırsa camlar o noktada durur. Özellikle yazın araca binmeden önce uzaktan camları açıp havalandırmak için oldukça kullanışlı bir fonksiyon.

Seyir Halinde Otomatik Kapı Kilitleme Fonksiyonunu Tanıtma:
Araca binin ve kapıları kapatın, açık kapı kalmasın. Anahtarı takın ve gösterge ışıkları yanıncaya kadar çevirin (motoru çalıştırmayın). Kapı üzerindeki kilit kolundan 3 kez kapıları açıp kapatın. Anahtarı çevirerek yerinden çıkartın. Sonra tekrardan kapı kolu üzerinden 3 kez kapıları açıp kapatın. Anahtarı takıp gösterge ışıkları yanana kadar çevirin. İşlemi doğru yaptıysanız ve aracınız bunu destekliyorsa kısa bir uyarı sesi verecektir. Şimdi tekrardan kapı kolu üzerinden 3 kez kapıları açıp kapatın. İşlem başarı ile tamamlandığında uzun bir uyarı sesi verecektir. Artık araç hareket ettikten sonra, belirli bir hıza ulaştığında kapılar otomatik olarak kilitlenecektir.

4 comments to Ford Kumanda Programlama Tanıtma Kodlama İşlemi

 • Mehmet

  Benım araç camları indiriyor ama kaldırmıyo tek seferde kaldırma çalışmıyoo

 • Uğur

  Arac start stoplu ise nSil olucak hocam buna bi cozumunuzz var mi?

 • özgür

  2020 ford transit aldım kumandalar açma kapama yapmıyor [uykudaymış]nasıl etkin hale getiririm.

 • bülent

  Akü tamamen bitmiş yeni akü alıp geldim taktım ama kumandayla kapılar açılmayınca panikledim. İnternette araştırma yaptım burası çıktı anlatıldığı gibi yaptım ilk başta olmadı sonraki denememde oldu. İyiki böyle sayfalar var beni büyük bir zahmetten kurtardınız çok teşekkür ederim hakkınız geçti.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.