Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı Zararları!

Fırçasız Oto Yıkama Zararları

Araba Yıkanırken Yapılmaması Gerekenler!
– Aracınızı fırçasız yıkama adı altında yapılan yıkama işlemini uygulatmayınız. Bu yıkama yöntemindeki köpük içerisinde kuvvetli asit bulunmaktadır. Her yıkamada arabanın cilasını azaltır son olarak boyaya zarar vermeye başlar.

Dünyaca ünlü firmaların fırçasız yıkama adı altında hiçbir ürünü yoktur.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Basınçlı makine detarjanlarının amacı aracı fırçasız temizlemek değildir. Köpük atma aparatı araca köpüğü yayıp sünger yardımıyla yıkanması içindir. Ardından su aparatı ile araç temizlenir.

– Aracınızı yıkatırken yüksek basınçlı yıkama makinelerini kullanan yıkamacıları uyarınız. Standartların üzerindeki basınçla yıkama yapılması arabanızın ses yalıtımı, tekerleklerde çatlaklar, kesikler, boyada incelmeye neden olmaktadır. Yıkama yapan kişiyi basınç tabancasını uzaktan tutması konusunda mutlaka uyarınız.

Arabanızı Nasıl Yıkamalısınız?
Arabayı yıkamadan önce tamamına su tutarak kirlerin yumuşamasını sağlayınız. Hemen ardından bir kovaya bir miktar su doldurun ve bir miktar cilasız oto şampuanı ekleyin. Oto yıkamak için üretilmiş yumuşak bir süngeri kovadaki suya daldırın ve aracınıza dairesel hareketlerle, ara ara suya sokarak uygulayın. Aracı parça parça yıkayın. Önce tavan, sonra camlar, sonra kaput, bagaj, çamurluk, tekerlek yıkanmalıdır. Kısacası araç yukarıdan aşağıya doğru yıkanmalıdır. Güneş altında yıkanıyorsa, süngerle yıkanan yerin kurumaması için hemen su tutulmalıdır. Aracın tamamına su tutarak şampuandan arınmasını sağlayınız.

1 comment to Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı Zararları!

  • Semih

    Yanıldığınızı söylemek isterim.fırçasız yıkama şampuanlarının büyük çoğunluğunda asit kullanıldığı doğru ancak şampuanın içerisindeki oran çok yüksek değil birde bu ürünün 100 TL suda 1 TL kullanıldığını düşünürsek asidin oranı 1/1000 gibi bir oranki buda çok düşük. Heleki fırça yada süngerin boyaya verdiği zararı düşünürsek bence çok masum. Bu tür kimyasalların asıl zararı araca değil insan sağlığınadır. Uygulamaları yapan insanların sürekli bu kimyasallara maruz kaldığını ve piyasada bir çok merdiven altı imalathane olduğunu düşünürsek asıl zararın araçlardan çok insan sağlığına olduğunu görürsünüz…

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.