Facebook’a Giriş Engeline Çözüm

Facebook’a giriş işyerindeki bilgisayarlarda veya ailenizdeki biri tarafından bilgisayarınızda engellenmiş olabilir. Bu durumda bilgisayar yöneticisi olmadan doğrudan doğruya engellemeyi kaldırmak mümkün değildir yada çok uzmanlık isteyen bir iştir. Fakat bunu her kullanıcının yapabileceği basit bir çözümü var.

Engellenen Facebook’a Giriş İçin Tek Yöntem:

Proxy siteleri, proxy programları, ultrasurf ve hideip ve benzeri yöntemler kullanılarak Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Fakat bu tür programlar ve siteler üzerinden yapılan girişlerde güvenlik düzeyi sıfırdır. Bu tür yöntemlerle giriş yapıldığında Facebook hesabınızdaki önemli kişisel bilgileriniz ve şifrenizin başkalarının elini geçme ihtimali az da olsa vardır. Bu nedenle girmeden önce bu riskleri düşünmeyi unutmayın.

Programlar trojen, truva atı, keylogger gibi zararlı yazılımlar (virüsler) içermektedir. Bu nedenle proxy siteleri programlara nazaran daha güvenlidir.

Proxy Siteleri Ne İşe Yarar?
Basit bir anlatımla; proxy siteleri başka ülkelerin IP adresine sahip sitelerdir. Ziyaretçilerine yaptırdığı girişler başka ülkelere ait IP adresleri üzerinden yapıldığından ülke engeli, işyeri engelleri gibi durumlarda sorun yaratmadan istenilen siteye giriş yapılmasını sağlar.

Facebook’a Nasıl Girilir?

Dikkat: Aşağıda adı geçen sitelerin bilgimanya.com ile hiçbir alakası yoktur.

En çok bilinen proxy siteleri ktunnel ve vtunnel adlı sitelerdir. Sayfalar açıldığında uygunsuz içerikler çıkabilmektedir. Üzerindeki x simgesine tıklayarak kapatabilirsiniz.

Ktunnel ile tüm yasaklı ve engellenmiş sitelere girebilirsiniz

Ktunnel ile Facebook’a girmek için buraya tıklayın. Ktunnel Facebook Giriş Açılan sayfayı alt kısmındaki adres girme yerine, aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi www.facebook.com yazın ve “Begin Browsing”e tıklayın. Facebook sayfası açılacaktır.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

facebook-giris-ktunnel

Vtunnel ile tüm yasaklı ve engellenmiş sitelere girebilirsiniz.

Vtunnel ile Facebook’a girmek için buraya tıklayın. Vtunnel Facebook Giriş Açılan sayfayı alt kısmındaki adres girme yerine, aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi www.facebook.com yazın ve “Begin Browsing”e tıklayın. Facebook sayfası açılacaktır.

facebook-a-giris-vtunnel

Facebook Giriş Engeline Başka Bir Çözüm:
Hosts dosyası üzerinden engelleme var ise aşağıdaki yöntem ile sorunu çözebilirsiniz.
Aşağıdaki video çözünürlüğü düşük olduğundan ve hızlı yapıldığından yapılan işlemi anlatacağız.

  1. İşletim sisteminin yüklü olduğu sürücüdeki Windows yazan klasörü açın.
  2. System32 adlı klasörü açın.
  3. Drivers adlı klasörü açın.
  4. etc adlı klasörü açın ve içerisindeki hosts adlı dosyanın adını değiştir (videoda silin denmiş fakat başka programların çalışmasında sorun çıkarabileceğinden silmeyin). Örneğin 1hosts yapın.
  5. Facebook hesabınıza giriş yapmaya çalışın.
  6. Programlarla ilgili sorun yaşarsanız (küçük bir ihtimal) 1hosts adlı dosyanın adını tekrar eski haline getirin.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.