Facebook Profiline Bakanları Görme Uygulaması Dikkat!

Öncelikle bilmekte fayda var. Profilinize bakanları görmek mümkün değil. Facebook yetkileri ve güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro böyle bir uygulamanın yapılmasın mümkün olmadığını ve bu tür yalan uygulamayı yükleyenlerin de kesinlikle kaldırmaları gerektiği konusunda açıklama yaptı.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook da bilindiği gibi bir çok uygulama var. Bunların bir kısmı gerçekten faydalı olabilecekken, diğer kısmıda tamamen kötü niyetle üretilmektedir. Facebook’da isteyen herkes uygulama yapabiliyor ve bu uygulamaların güvenlik kontrolleri malesef yapılmıyor. Uygulamanın iptal edilmesi için kullanıcıların bu uygulamayı şikayet etmeleri gerekiyor. Şikayetleri değerlendiren facebook yetkilileri uygun bulursa uygulamayı iptal ediyor.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Facebook da bizim bildiğimiz onlarca zararlı uygulama var. Bunların en başında da “Profilime Kim Bakmış” Profiline Bakanları Gör” gibi uygulamalar gelmektedir.

Uygulamaya üye olduğunuzda uygulamayı üretenler profilinize tam erişim hakkına sahip olabiliyor. Kişisel bilgilerinizin tamamına öğrenebiliyor. Sizin profiliniz üzerinden reklam yayınlayabilir, arkadaşlarınıza reklam mesajları atabilir ve profilinizin kapanmasına neden olabilecek kadar tehlikelidirler.

Güvenliğiniz için bu tür uygulamaları kaldırın ve mümkün olduğunca arkadaşınıza iletiniz.

2 comments to Facebook Profiline Bakanları Görme Uygulaması Dikkat!

  • derya

    şu facebook ta tarayıcınızı başlatın yazısının yanında çıkan 4 5 kişinin resimleri bence bizim profilimize sıklıkla girenler çünkü bu uygulama başladığından beri hep aynı isimlerin resimleri çıkıyo hepside yakın arkadaşlarım.

  • sude

    birkaç kez buna benzer uygulama denemiştim hiçbiri işe yaramadı aslında olsaydı çok güzel olurmuş ötekileride sileyim. teşekkürler

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.