Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Yazın başlamasıyla birlikte evimizi istila eden karıncalardan kurtulmak için bir kaç yöntem var. Pudra ile olan yöntem en etkili yöntemdir.

Karınca Tuzağı Nasıl Yapılır? Yeni sayfamıza bakmanızı öneririz?

1- Pudra (pudranın cinsi hiç önemli değil):

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Karıncalardan kurtulmak için en etkili yöntemdir. Karıncalarının yolunun üzerine dökerseniz karıncalar yön duygularını kaybedeceklerdir. Duvarda yürüyen karıncalar için elinize bir miktar pudra dökerek karıncaların dolaştığı duvara sıvayın toz duvara yapışacaktır. Karıncalar üzerinden geçemeyecek ve yönlerini bulamayacaklardır. Yuvalarına pudra dökünüz ve elinizle de iyice bastırınız bir daha yuvadan çıkamayacaklardır.

2- Raid marka karıncalar için sıvı köpük marketlerde ve eczanelerde satılıyor. Marketler eczanelere oranla daha uygun fiyata satıyorlar. Raid’in karınca için tabletlerinden kullandım. Üç gün boyunca karınca yuvasının önünde durdu ancak bir tek karınca dahi tabletin içine girmedi ve ölmedi.

3- Saksıların içindeki karıncalardan kurtulmanın ise tek bir yolu var. Saksıyı kendinden büyük bir kabın içine koyun ve saksıyı ağzına kadar suyla doldurun 4-5 saat bu şekilde kalsın. Sonra saksıyı sudan çıkartın süzülmesini bekleyin. Karıncaların tamamı boğularak yok olacaktır.

4- Ultrasonik haşere kovucular çok etkili. İnsan kulağının duyamayacağı kadar frekansta ses yayan bu cihaz aynı ortamda birkaç gün çalıştırıldığında çevreye yerleşmiş karınca dahil tüm haşerelerin uzaklaşmasını sağlıyor.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

6 comments to Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

 • süleyman

  Hemen denicem sonucunuda yazcem :-) :-D O:-)

 • senem

  Salak karıncalar geberin sizden nefret ediyorum geberin.

 • zeliha

  arkadaşlar hayvanlar için bit,pire vs.. için kullanılan neguvan adında bir toz var bunu veterinerlerden temin edebilirsiniz gerçekten çok işe yarıyor karıncaların çıktığı yere dökün bir iki saat içinde yok olmuş olacaklar

 • hande

  Pudra gerçekten işe yaradı balkondaki saksılardan evin tüm odalarına mutfa kadar gelmişlerdi sabah saksıların etrafına döktüm birazda duvara sürdüm az önce baktım ortalıkta 1 tane bile karınca gözükmüyor saksının içinden çıkamıyorlar :)) herkese tavsiye ederim.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.