E-Okul Devamsızlık Öğrenme Nasıl Öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile velisi olduğunuz öğrencilerin devamsızlıkları, karne notları, sınav sonuçları ve ders programı gibi bir çok bilgiye bilgisayar olan heryerden anında ve kolayca ulaşabilirsiniz.

E-okul devamsızlık sonuçlarını öğrenme

E-Okul Kullanımı – Nasıl Kullanılır?

İlk olarak internet tarayıcısının adres çubuğuna http://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx yazıyoruz. Daha kolay giriş yapmak isterseniz buraya tıklayarak sayfaya kolayca girebilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza bir form gelecek. Boş alanlara gerekli bilgileri doldurarak giriş tuşuna basınız.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Sisteme girdikten sonra önümüze menü çıkıyor. Solda yukarıdan aşağı dizilmiş olan menülerden “Devamsızlık Bilgisi” sekmesine tıklayarak önümüze çıkan tablodan devamsızlığımızı görebiliriz.

Eğer tablodan anlamıyor iseniz tablonun altında “Özürsüz Devamsızlıklar” kısmından tam gün, yarım gün devamsızlıklarınızı öğrenebilirsiniz.

Resimdeki Rakamlar: Üst kısımda gözüken 4 haneli kodu bu kısma girmelisiniz.
Öğrenci T.C. Kimlik No : Velisi olduğunuz öğrencinin Nüfüs Cüzdanınızda bulunan 11 haneli numarayı giriniz.
Öğrenci Okul No: Velisi olduğunuz öğrencinin okul numarasını giriniz.
Tamam: Gerekli kutucuklar doldurulduktan sonra Tamam tuşuna basınız.

Veli Bilgilendirme Sistemi Açılmıyor:

Her web sayfasında olabileceği gibi günde on binlerce veli ve öğrencinin giriş yaptığı web sayfası da yoğunluk veya sistemsel hatalar nedeniyle geçici olarak hizmet dışı kalabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sitesi de çok yoğun olduğu için zaman zaman servis dışı kalmaktadır. Durum fark edildiğinde gerekli teknik ekip sorunun çözümüyle ilgili çalışmalar başlatılar. Bu gibi durumlar bir kaç saat sonra tekrar giriş yapmayı deneyiniz.

Videoyu izleyerek devamsızlıklara nasıl bakıldığını izleyerek öğrenebilirsiniz.

e-okul pomogranate

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.