E-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir? Şifremi Unuttum!

Bir çok kişinin sorunu olan E-Devlet şifresi nasıl değiştirilir, E-Devlet şifremi unuttum gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

Soru 1: Şifremi nasıl değiştirebilirim?:

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” sayfasına girerek istediğiniz şifreyi oluşturabilirsiniz.

Soru 2: Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?:

Şifrenizi unutursanız PTT’den 10 TL.’ye yeni bir şifre almaktan başka çareniz yoktur.

Soru 3: Şifremi ve T.C. kimlik numaramı doğru girdiğim halde şifre yanlış diyor.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Bazen sistemsel olarak veya yoğunluktan dolayı bu hatayı vermektedir. Bir kaç saat sonra veya ertesi gün tekrar deneyiniz.

Soru: 4: E-devlet şifresi nasıl alınır:

E-Devlet şifresini her PTT şubesinden alamazsınız, sadece PTT Merkez müdürlüklerinden T.C. Kimlik Belgenizle 1 TL. ödeyerek alabilirsiniz.

24 comments to E-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir? Şifremi Unuttum!

 • eren

  E devlet şifresine bak girmiyor bir türlü 75 milyon insan eder bir liradan 75 milyon yani eski parayla 75 trilyon bu kadarda fakir fukaranın cebine göz dikilmezki.

 • kar

  Sabır ver ya RABBİM. Ülkemin insanına yazık ediyorlar.

 • sabahattin

  Bizi bu kafayla daha çok soyarlar.

 • mehmet

  Bide bazıları çok bilmiş gibi 10 kere yanlış gir yeni şifre verirler diyo safmısınız arkadaşlar siz. adamlar kerizmiki yeni şifreyi tabiri caizse beleş versinler nede olsa bizim millet balık hafızalıdır deyip bu işlerden para vuracak bunlar yok beleşe şifre diyor benim yandaşım bu sistemi kurmuş paraya ihtiyacı var diyor.

 • mehmet

  Bunlar milleti pişmiş tavuk gibi yoluyor resmen zaten devletin ne zaman paraya ihtiyacı olsa hemen vatandaş bank devrede ya şifre icat ederler ya da ceza kesmeye başlarlar milletten( trt payı, trafik cezası, sigara içme cezası, falan da filanın cezası gibi).

 • mehmet

  Bu ne ya her 3 ayda şifre değiştirmekten bıktım artık sanki devlet sırlarına giriyoruz yav yok bide şifreyi unutursan 10 tlye yeni şifre al diyorlar milletin parası çok ya sömürün milleti bide ödevini yapmayan ilkokul çocuğuna ceza verir gibi git 10 tl ye şifre al deniyo internetten veremiyorlar çok büyük bişey sanki.

 • Ahmet

  10 kere yanlış girdim ama sonra yine açıldı bu kez 10 tlye yeni aldm buda açılmıo bunlar bizi kazıklıo bukadar para neden veriliyor.

 • adurazak akdağ

  Ey utanmazlar bir şifreyi çok buldunuz Alaha havale ediyorum utanacak yüzleri mi kalmış.

 • gulsen

  Şifremi doğru girdiğime eminim ama neden açılmıyor hala anlamıyorum. Vallahi bunlar bizi inek gibi sağıyor. Bilmem kaç tirilyon para sırf bu şifresini unutanlardan alınan 10tl sonrası girmiş kasaya. İnatla şifre almıyorum. Bir çare bulunur. O kapılarda saatlerce beklemeye razıyım. Bir yetkilide yok ki açıklama yapsın.

  • Caner

   Şifreni 10 kere falan yanlış girmeyi dener misin. Bu şekilde yeni şifre verme sayfasına geçiyor diye duymuştum. İstersen bir dene.

 • nadin

  slm benim e.devlet şivremi nasıl degiştirilir

 • watandaş

  allaha hawal ediyorum artık doğununelektirik faturasına kadar ödüyoruz bi şifreyimi çokgördüler bu watandaşa utanın tabi utanacak yüz warsa

 • Ahmet GÜLCAN

  İlk şifreyi 1 tl’ye alıp unutma veye başka nedenlerle tekrar ptt’den yeni şifreyi 10tl ye almak çok dokunuyor bana. bunun masrafı nedir? neden böyle? tam 10 katı? hani bir masrafı olsa kabul edeceğim.ve bir başka husus; neden 3 ayda bir şifre değiştirmek zorunlu?bu kadar kısa sürede sürekli şifre değiştirme vatandaşın aleyhine. ben vatandaş olarak bu durumdan şikayetçiyim yetkilisi her kimse. umarım buna benzer sorunları giderirler

 • MURAT

  Her üç ayda bir şifre değiştirmek gerekiyormuş şifre değişmekten artık şifremi hatırlamıyorum 10 TL de vermek istemiyorum haliyle bu sistemden faydalanamayacağım bu nasıl bir sistemse 1 TL ye aldığım şifreyi şimdi unuttum diye on mislini ödeyerek tekrar almam gerekiyor çok saçma.

 • kadir

  bende resmen bu soyguna karşıyım şifremi bildiğim halde giremiyorum neden ya milleti ne zannettiniz bu işe bir çözüm istiyoruz

 • eray

  bende e devlet şifremi bildiğim hallde neden giremiyorum devlet resmen sağıyor nedeni belli heralde e devlet heralde böyle olur
  resmen yiyorlar buna bir çözüm yomu yada çözüm bulacak bir merciiiiiii alooooooooooooooooo mağdurum mağdur 10 tl gidecek herahlde içişleri dışilleri paramı lazımmmmmmmmmmmm

 • yakup aslanbay

  e devlet şifremi giremiyorum degiştiremiyorumda para alsınlardiye bize tuzakmı kuruyorlar ne maliyetivar sankianlamıyorum

 • canbey

  bu nebıcım sistemm bır turlu şifre deişmeye gıremıyommmmmmmmmmmm

 • Alaaddin UYAT

  e-devlet şifremi doğru girdiğim halde t.c veya şifre yanlış deyip açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • vatandaş mehmet

  DİKKAT DİKKAT DİKKAT şifremi unuttum dogal olarak resmi sorgulamaları ınternetten yapamıyorum gayet normal fakat bugun benı cıldırtan ısyan ettıren konu yenı şifre için 10 tl ödüyor olmam çok ağrıma gidiyor vergisini bilmem nesini zammını herşeyini ödüyoruz bu kadar basit birşey için belirlenen bu tutar akıllara sıgmıyor ınek mıyız biz her tuttuğu memeyi böyle sağmaya çalışıyorlar yazık dıyorum lanet ediyorum nsl bir devlet mantığı nsl bir vatandaşı kollama sahip çıkma ınanın aklım almıyor kime şikayet edebilirim nsl bir acıklaması var bilen varsa lütfen acıklasın arkadaşlar…

 • bekir kıvrak

  devlet şifremi giriyorum fakat olmuyor ne yapmalıyım

 • HASAN ÖZKAYNAK

  e devlet şifremi dogru giriyorum ama acamıyorum yardım bekliyorum msn adresime bilgi verilmesini istiyorum h özkaynak

  • serdar

   Dolandırıyorlar ikini kez gidip şifre almanız için 10TL vermek gerekiyor bu kez…

  • ercan erdoğan

   10 defa şifreni üst üste yanlış gir 10. defadan sonra tc nin yazılı olduğu yerin üst kısmında şifreniz otomatik olarak 1 saat sonra açılacak diye yazar 1 saat sonra eski girdiğin şifrenle açıp tekrar değiştirisin ben bu şekilde yaptım 10 tl vermeden yapabilirsin

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.