Dünyanın En Büyük Yılanı

Dünyanın en büyük yılanı "anakonda"

Dünyanın en büyük yılanı “anakonda”

Bugüne kadar bilinen dünyanın en büyük yaşayan yılanı “anakonda”dır. Sonrasında büyüklük olarak boa yılanı ve piton yılanı gelmektedir. Aslında tümü boagillerdendir ve tamamı zehirsiz yılanlardır. Bugüne kadar ki bilinen en büyük anakonda yılanının boyu 9 metredir. Çeşitli kişilerce 9 metreden daha büyüklerinin olduğu iddaa edilsede kanıtlanamamıştır.

Anakondalar, Güney Amerika’nın tropikal bölgelerindeki nehirlerde ve sulak bataklıklarda yaşar. Zehirsiz bir yılan olmasına karşın son derece tehlikeli bir avcıdır. Avını genellikle sığ sularda, su altına gizlenerek bekler, su içmeye gelen küçük domuzlar, küçük geyikler ve küçük boyutlardaki diğer memelileri ani bir atakla ısırıp sarmaya başlar. Avını kemikleri kırılıncaya kadar sıkarak öldürür. Yerinden çıkabilen çene kemiği sayesinde kafasından beş kat daha büyük avları rahatlıkla yutabilir. Anakondalar yutabileceği her canlıyı av olarak görür. Bir timsah veya kendi cinsinden hayvanları yiyebilmektedir. Zaman zaman sudan çıkarak ağaçlara tırmanıp maymunları yediği, köylere girip küçük hayvanları yuttuğu bilinmektedir. Anakondalar yaklaşan insanlardan korkup kaçsalar da fırsatını bulduğunda küçük çocuklar ve yetişkin insanları yuttuğu da görülmüştür. Büyük bir canlıyı yutan anakondalar, aynı yerde haftalarca yatarak avını sindirmeyi beklerler.

Dünyanın En Büyük Yılanı Anakonda Resimleri:

Dünyanın en büyük yılanı "anakonda"

Dünyanın en büyük yılanı “anakonda”

İnsan yutmuş bir yılan

Büyükçe bir hayvanı yutmuş anakonda

Yırtıcı hayvanlara karşı elektrikli tellerle korunan bölgeye sürünerek giren bu yılan, az önce yuttuğu bir hayvanın hemen ardından geldiği yerden dönmeye çalışıyor, gövdesi kalınlaşan yılan elektrikli tellerin şoku ile acı ile kıvranıyor. Diğer görevliler durumu fark edip, yılanı yakalıyorlar.

Anakonda bir timsahı yutmaya hazırlanıyor.

Anakonda bir timsahı yutmaya hazırlanıyor.

Anakonda ve Yuttuğu Buza:


Ziyaretçiler tarafından rahatsız edilen bu anakonda cüssesi yüzünden kaçamayınca çareyi yuttuğu buzayı çıkartmakta buluyor.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

12 comments to Dünyanın En Büyük Yılanı

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

Genel