Dünyanın En Büyük Yılanı

Dünyanın en büyük yılanı "anakonda"

Dünyanın en büyük yılanı “anakonda”

Bugüne kadar bilinen dünyanın en büyük yaşayan yılanı “anakonda”dır. Sonrasında büyüklük olarak boa yılanı ve piton yılanı gelmektedir. Aslında tümü boagillerdendir ve tamamı zehirsiz yılanlardır. Bugüne kadar ki bilinen en büyük anakonda yılanının boyu 9 metredir. Çeşitli kişilerce 9 metreden daha büyüklerinin olduğu iddaa edilsede kanıtlanamamıştır.

Anakondalar, Güney Amerika’nın tropikal bölgelerindeki nehirlerde ve sulak bataklıklarda yaşar. Zehirsiz bir yılan olmasına karşın son derece tehlikeli bir avcıdır. Avını genellikle sığ sularda, su altına gizlenerek bekler, su içmeye gelen küçük domuzlar, küçük geyikler ve küçük boyutlardaki diğer memelileri ani bir atakla ısırıp sarmaya başlar. Avını kemikleri kırılıncaya kadar sıkarak öldürür. Yerinden çıkabilen çene kemiği sayesinde kafasından beş kat daha büyük avları rahatlıkla yutabilir. Anakondalar yutabileceği her canlıyı av olarak görür. Bir timsah veya kendi cinsinden hayvanları yiyebilmektedir. Zaman zaman sudan çıkarak ağaçlara tırmanıp maymunları yediği, köylere girip küçük hayvanları yuttuğu bilinmektedir. Anakondalar yaklaşan insanlardan korkup kaçsalar da fırsatını bulduğunda küçük çocuklar ve yetişkin insanları yuttuğu da görülmüştür. Büyük bir canlıyı yutan anakondalar, aynı yerde haftalarca yatarak avını sindirmeyi beklerler.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Dünyanın En Büyük Yılanı Anakonda Resimleri:

Dünyanın en büyük yılanı "anakonda"

Dünyanın en büyük yılanı “anakonda”

İnsan yutmuş bir yılan

Büyükçe bir hayvanı yutmuş anakonda

Yırtıcı hayvanlara karşı elektrikli tellerle korunan bölgeye sürünerek giren bu yılan, az önce yuttuğu bir hayvanın hemen ardından geldiği yerden dönmeye çalışıyor, gövdesi kalınlaşan yılan elektrikli tellerin şoku ile acı ile kıvranıyor. Diğer görevliler durumu fark edip, yılanı yakalıyorlar.

Anakonda bir timsahı yutmaya hazırlanıyor.

Anakonda bir timsahı yutmaya hazırlanıyor.

Anakonda ve Yuttuğu Buza:


Ziyaretçiler tarafından rahatsız edilen bu anakonda cüssesi yüzünden kaçamayınca çareyi yuttuğu buzayı çıkartmakta buluyor.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

12 comments to Dünyanın En Büyük Yılanı

 • melissanur

  Ben anaokulunda yılanı aldım elime çok sevimliydi şimdi bende yılan besliyorum adı da minoş kucağımda şimdi.

 • hatun

  Biz yılan besledik Hollanda da.

 • merve

  Çok korkutucu ve yalan hiç bu resme inanmadım. Abi bu gerçek mi? buna benzer başka yılanlarda var mı? Ya abi yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar.

 • kara yılan

  Yılandan korkulur mu ya gecen eve girmiş 20 m yılan da onla boğuştum. :D :D

 • asude

  Offf bu ne be süper birşeymiş büyüklüğe bak abi…

 • yeha

  Ya 3. resim doğru ama diğerleri yalan.

 • didem

  oooh bune çook korktum.

 • Eda Ece

  Çok kötü ve korkutucu.

 • Debby Ryan

  Çok korkutucu ! :(

 • sahra

  O yılan bile değil anakonda görsem kalpten giderim.

 • bellla

  Bu yılan çoook büyük be bizi bu çiğnemeden yutar lan.

 • oh_my_got

  Oha zaten ben anakonda yılanı gördüm… Çoook tatlıydı elime alacaktım kankim dedi alma diye.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.