Dünyanın En Büyük Köpeği

Dünyanın en büyük köpeği "George"

Dünyanın en büyük köpeği “George”

Dünyanın en büyük köpek cinsleri en yüksek ve en büyük olarak ikiye ayrılır. Dünyanın kayıtlara geçmiş en uzun (yüksek) köpeği “Danua” cinsidir. Dünyanın en büyük (ağır) köpeği de “İngiliz Mastiff” cinsidir.

Dünyanın En Uzun Köpeği – Danua:

2010-2012 yılları Rekoru

17 Kasım 2005 yılında doğan “George” isimli danua cinsi köpek yavrusu, şimdilerde 99 cm omuz yüksekliği ve 111 kiloya ulaşan ağırlığıyla dikkat çekiyor. George, hemcinsi köpeklerden ortalama 45 kilo kadar daha ağırdır. Sahiplerine ayda ortalama 300 dolar masrafı olan Geeorge, ayda ortalama 120 kilo civarında kuru mama, tavuk ve çeşitli ek besinler tüketiyor.

15 Şubat 2010 yılında, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren George, 2013 yılında hemcinsi Zeus’a unvanına kaptırsada, o hala dünyanın en ağır danua cinsi köpeği olmayı sürdürüyor. Ayrıca sahipleri tarafından kurulan, George’nin adını taşıyan facebook sayfasında 165.000’in üzerinde hayranı var. Ayrıca twitter’da da 2500 takipçisi bulunmakta.

2013 Yılı Yeni Rekor:

2013’deki Guinness Rekoru 3 Yaşındaki “Zeus” adlı danua cinsi köpeğe ati. Zeus, bir önceki rekor sahibi George’den yalnızca 2,5 santim daha yüksek. Zeus’un ağırlı 70 kilo. Zeus, rakibi George’den daha uzun olsada ağırlık olarak daha hafif.

Dünyanın en büyük köpeği "George"

Dünyanın en büyük köpeği “George”

Dünyanın en büyük köpeği

Dünyanın en büyük köpeği

Dünyanın En Ağır Köpeği – İngiliz Mastiff:

2001 yılına kadar, Guinness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın yaşayan en ağır köpeği unvanı, “Zorba” adlı 8 yaşındaki İngiliz Mastiff cinsi köpekteydi. Zorba’nın ağırlığı 156 kiloydu. Ölümünden sonra yaşayan en ağır köpek unvanını “Hercules” adını taşıyan İngiliz Mastiff cinsi köpek aldı. Hercules, 128 kilo ağırlığında ve 96 cm yüksekliğindedir.

Dünyanın en büyük köpeği, Hercules

Dünyanın en büyük köpeği, Hercules

Dünyanın En Büyük Köpekleri:

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

20 comments to Dünyanın En Büyük Köpeği

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

Genel