Burak Sağyaşar Kimdir? Mini Biyografi

Burak Sağyaşar - Sudan Bıkmış Balıklar

Burak Sağyaşar Mini Biyografi:

Adı Soyadı: Burak Sağyaşar
Doğum Yeri: Adana
Doğum Tarihi: 29 Ekim 1987
Boyu: 1.88
Ayak No: 43
Eğitim Durumu: Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrenciliği devam ediyor.
Mesleği: Tiyatro ve dizi oyuncusu.
Bağlı Olduğu Ajans: Gaye Sökmen Ajans
İlişki Durumu: Hatice Şendil ile sevgililer.

29 Ekim 1987 Adana doğumlu olan Burak Sağyaşar ailenin tek çocuğudur. Kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte Ankara’ya yerleşti. Lycée Charles De Gaulle’de lise eğitimi almaya başladı. Okurken bir yandan da tiyatro eğitimi veren bir kursa katılarak tiyatro eğitimi ve müzik eğitimi aldı.

Lise yıllarında tiyatroda gösterdiği büyük başarılar sayesinde Kanada’da 800 kişilik bir salonda sahne alarak büyük bir deneyim elde etmiş oldu. Sonrasında liseler arasında yapılan yarışma sonucunda, “Liseler Arası En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Lise son sınıfa geçtiğindeyse ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı ve lise eğitimini Lycée Français Pierre Loti’de tamamladı.
Fransızca, İngilizce ve İspanyolca olmak üzere üç dil bilen Burak Sağyaşar, eğitimini halen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde sürdürmektedir.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Burak Sağyaşar’ın Kariyeri:
“Her çocuk küçüklüğünde doktor, avukat, polis olmayı ister ya; ben ise yalnızca oyuncu olmak istiyordum. Bunun nedeni oyunculukta hepsini olabilmenizin mümkün olması. Ben bir gün bir oyunda, dizide ya da filmde bir holding sahibi de oynayabilirim, bir polisi de. Hayatı tüm yönleriyle yaşamam istiyorum, bunu da oyunculuk sayesinde başarabilirim” diyen Burak Sağyaşar, on yaşından beri oyuncu olma hayali kurarken, TRT’de sırasıyla Drama Programları Müdürlüğü ve Televizyon Dairesi Başkanlığı görevleri yapan, yapımcı olan annesi Nilgün Sağyaşar, oğlunun oyuncu olmasını pek istemedi.

Burak Sağyaşar, annesi bu mesleği yapmasını istemese de, İstanbul’a geldiğinde annesiyle birlikte bir oyunculuk ajansına başvurdu. Ardından oyuncu Uğur Demirpehlivan’dan yaklaşık iki yıl süresince oyunculuk eğitimi aldı.

Televizyonlarda ilk oyunculuk deneyimini henüz 13 yaşındayken “Şaşıfelek Çıkmazı”‘nda edindi. Daha sonra bir kaç reklam filminde oynadı. Yalancı Yarim adlı dizide bölüm oyunculuğu yaptık. İlk uzun süreli dizi deneyimini “Yemin” adlı dizide canlandırdığı Mahir adlı karakteri olmuştur. Ama onu Türk televizyon izleyicilerine tanıtan, “Küçük Kadınlar”‘da canlandırdığı “Utku Deviren” karakteri oldu.

Rol Aldığı Dizi Kariyeri:

2012 – : Sudan Bıkmış Balıklar, Selim
2010 – 2011: Karadağlar, Selahattin
2008 – 2010: Küçük Kadınlar, Utku
2007 – 2008: Yemin, Mahir
2006 : Yalancı Yarim, Konuk Oyuncu

Justin Bieber Biyografi

Anıl Tetik Biyografi

Selena Gomez Biyografi

4 comments to Burak Sağyaşar Kimdir? Mini Biyografi

 • seren

  Seni çok seviyorum.

 • ilayda

  Ben Burak Sağyaşar’ı çok seviyorum. Helede sudan bıkmış balıklarda oynarken sevgim dahada arttı. Çok tatlı biran önce diğer dizilerini bekliyorum hemde sabırsızca biran önce yeni dizide oynasın.

 • lale

  Burak Aşkım seni çok seviyorum. Tek hayalim seni görmek, senin yanında olmaktır. Öpüyorum seni.

 • gülçin

  Burak her zaman ki gibi çok tatlı. Burağın çok büyük hayranıyım.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.