Bedelli Askerlik Şartları 2013

Yıllardır çıktı çıkacak denilen “Bedelli Askerlik” bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti grup toplasında açıklandı.

Bedelli Askerlik İçin Ön Şartlar:

 • Askerlik hizmetine başlamamış olmak.
 • 1982 ve öncesinde doğanlar.
 • 6.000 Euro ücret ödemek.

Bedelli Askerlik için kanun yürürlüğe girmedi. Resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Resmi gazetede yayınlandığı gün itibariyle 30 yaşından gün almışlar yararlanabilecektir.

Kanun Resmi Gazete’de yayınlanınca 6000 Euro’yu defaaten, yarısını başvuru tarihinde, yarısı da başvurudan 6 ay sonra ödeyerek bu hakkı kazanacaklar. Bedelli Askerlik hakkını kazanan yükümlüler önceki bedelli askerliklerde yapılan, 21 günlük temel askerlik eğitimine de tabi tutulmadan askerlik hizmetleri tamamlamış sayılacaklar.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

DÖVİZLİ ASKERLİK

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını ilgilendiren ‘Dövizli Askerlik’le ilgili değişikliklerde şöyle;

Yeni tasarıda dövizli askerlik için 38 yaş sınırı gözetilmeksiniz, 10 bin Avro ödeyenler 21 günlük askerlikten muaf tutulacak. Yaş sınırı yok.

Bedelli askerlikten elde edilecek gelir, şehit yakınlarına, gazilere, özürlülere, muhtaç erbaş ve er aileleri ile TSK’ya Jandarma Komutanlığı’na Sahil Komutanlığı’nın sosyal faaliyet ve finansmanına aktarılacak.


2 comments to Bedelli Askerlik Şartları 2013

 • kemal

  ben almanyada yasiyorum ben askerlik icin10cu ayda 5112 yüro ödedim simdi ne olcak ben nisanda teslim olmam gerekiyordu burdura simdi ne olcak beni bilgilendirirseniz sevinirim saygilarimlan

 • cüneyt ökzüzoğlu

  lütfen cevaplayınız. resmi gazetede ne zaman yayınlanır bu bedelli.
  çok önemli benim için

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.