Avea İnternet Paketleri Nasıl Alınır?

Faturasız Hatlar İçin İnternet Paketleri:
Avea İnternet Paketi Nasıl Alınır - Yapılır

Faturalı Hatlar İçin İnternet Paketleri:
Avea İnternet Paketi Nasıl Alınır - Yapılır 2

Avea İnternet Paketlerine nasıl kayıt olabilirim?
İnternet Paketlerini satın alabilmek için paket ismini yazıp, 5555’e ücretsiz SMS göndererek kolaylıkla satın alabilirsiniz. Tüm internet paketleri için geçerli olan kayıt mesajları aşağıdaki gibidir:
(GUN, HAFTA, AY, 5MB, 250MB)

Örnek: GUN yazıp 5555 gönderebilirsiniz.

Avea İnternet Paketleri nasıl iptal edilir?
– Aylık internet paketleri iptal talebini iletmediğiniz sürece her ay otomatik olarak hattınıza yüklenmektedir. Bu nedenle aylık internet paketlerini iptal etmek için IPTAL (PAKET ISMI) yazıp 5555’e ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz. (Örnek: IPTAL 100MB, IPTAL 1GB)
500 MB İnternet Paketini iptal etmek için IPTAL NET500MB yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.
– Günlük ve Haftalık İnternet Paketleri ise kullanım süreleri dolduktan sonra otomatik olarak iptal edilecektir.

İnternet Paketimin kotasını aşarsam nasıl ücretlendirileceğim?
İnternet Paket limitinizi aştığınızda MB başına KDV ve ÖİV dahil 5 Kr ile ücretlendirilirsiniz. Üst limit uygulamamız ile beraber cepten internet paketlerindeki paket aşım tutarınız, standart internet tarifesinde ise kullanım tutarlarınız en fazla KDV ve ÖİV dahil 99 TL olarak faturalandırılacak olup,99 TL üzerindeki kullanımlarınız için ek ücret alınmayacaktır.99TL’den sonra bağlantı hızınız 128 kpbs’ye düşürülür.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

İnternet Paketleri otomatik olarak yenilenilir mi?
Günlük ve Faturasız Hatlar için geçerli olan Haftalık İnternet Paketi dışındaki tüm Haftalık İnternet Paketleri, otomatik olarak yenilenmez, geçerli olan süre için kullanılan, tek seferlik paketlerdir. Aylık İnternet Paketleri iptal edilmediği sürece faturasız hatlar için 30 günde bir, faturalı hatlar için fatura kesim tarihlerinde otomatik yenilenir.

İnternet Paketleri ne kadar süre geçerlidir?
Günlük internet paketi, sonraki günün saat 23:59’a kadar geçerlidir.
Haftalık internet paketi, 8 gün geçerlidir. Aylık internet paketi 30 gün gün geçerlidir (Faturalı hatlar için fatura kesim tarihine kadar geçerlidir).

İnternet Paketlerinde kullanmadığım kota bir sonraki döneme devreder mi?
Günlük ve Haftalık İnternet Paketlerinde kullanılmayan MB miktarı kullanım süresi dolduktan sonra yenilenmediği için devretmez. Aylık internet paketlerinde ise ay içinde kullanılmayan MB miktarı sadece bir sonraki aya devreder. Faturalı hatlar için 9TL’lik indirimli 1GB teklifi içerisinde yer alan kullanılmayan MB miktarı bir sonraki aya devretmez.

İnternet Paketlerini nerelerde kullanabilirim?
İnternet Paketleri 3G/GPRS/EDGE kullanımı Avea 3G/GPRS/EDGE şebekesinde geçerlidir. Uluslararası dolaşımda 3G/GPRS/EDGE kullanımı ayrıca ücretlendirilir.

Avea İnternet Paketleri’nde kota bilgimi nasıl sorgulayabilirim?
– Faturalı hat sahibi iseniz; KULLAN yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nden kullandığınız miktarı sorgulayabilirsiniz.
– Faturasız hat sahibi iseniz; KALAN yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nde kalan miktarı sorgulayabilirsiniz.

Avea İnternet Paketlerinden aynı dönem içerisinde kaç tane paket alabilirim?
Aynı dönem içerisinde birden fazla farklı paket alabilirsiniz.

Bir üst pakete geçmek istediğimde paketimi iptal etmem gerekir mi?
Evet, bir üst pakete geçmek istediğinizde mevcuttaki internet paketinizi iptal ettirip, tercih ettiğiniz internet paketini alabilirsiniz.

İnternet paketimi iptal ettirdikten sonra kalan kullanım hakkım silinir mi?
Hayır. Aylık internet paketini iptal eden faturalı müşterilerimiz kalan haklarını fatura kesim tarihine kadar, faturasız müşterilerimiz ise paketlerinin son kullanım tarihine kadar kullanabilirler.
Günlük ve Haftalık paketlerde, kalan haklarınızı paketinizin son kullanım tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Hattımı faturasızdan faturalıya veya faturalıdan faturasıza geçirdiğim zaman kullanmakta olduğum internet paketi ne olur?
Hattın faturasızdan faturalıya veya faturalıdan faturasıza geçmesi durumunda mevcut hatta yer alan internet paketi iptal edilir.

Ayrıntılı bilgi için bu sayfaya bakabilirsiniz.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.