Avast Virus Temizleme Programı Free Antivirus Türkçe

Program Adı: AVAST Software
Sürüm: 5.0.677
Güncelleme Tarihi: 29.10.2010
Dosya Boyutu: 44,84 MB
Dil: Türkçe
Yapımcı: AVAST Software
Lisans: Ücretsiz / Freeware
İşletim Sistemi: Windows Tümü (32 ve 64 Bit)
Yazar Yorumu: Ev kullanıcıları için geliştirilen tamamen ücretsiz
ve Türkçe bir antivirus programıdır.

>>>>>> Avast! Free Antivirus 5.0.677 <<<<<<

Tarama

Başlangıç tarayıcısı

Bilgisayarınızın işletim sistemi başlamadan önce devreye girerek bulaşmış bir virus varsa etkinleşmesine fırsat vermeden hızlı bir ön tarama yaparak bilgisayarınızın güvenle açılmasını sağlar.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Tarama için uyandırma

Microsoft Windows uyku veya hazırda bekleme modundayken uyandırılır, zamanlanmış tarama yapar ve sonra uyku moduna geri döner.

Zamanlanmış tarama

Kullanıcıların tarama süresini ve taranacak dosyaları tanımlamasını sağlar.

Antivirüs ve anti-spyware motoru

Son teknoloji ürünü tarama motoru virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerine karşı güvenilir düzeyde koruma sağlar.

Gerçek zamanlı anti-rootkit koruması

Eşsiz “erişim noktası” teknolojisi, işletim sisteminin yüklemekte olduğu tüm çekirdek modu sürücülerini rootkit davranışı belirtileri bakımından kontrol eder. Bu şekilde bilinmeyen rootkitler bile algılanabilir ve bir zarar vermeden durdurulabilir.

Şüpheli bir yürütülebilir dosya ile karşılaşıldığında (gerek isteğe bağlı ve erişime noktası taraması sırasında), avast! program’ın kodunu kopyalayabilir. Kod emülatörü iki amaç için kullanılır. İlk olarak, genel veri açma için kullanılır. İkinci olarak, keşif motorunda kullanılır. Teknik anlamda, bu geleneksel kopyalama tekniklerinden çok daha hızlı bir yöntem olan dinamik dönüştürme kullanılarak gerçekleştirilir.

Keşif motoru

Sürüm 5.0’dan itibaren, avast! içerisinde normal tanımlar ile algılanamayan zararlı yazılımları proaktif olarak algılayacak şekilde tasarlanmış yeni bir keşif motoru sunulmaktadır. Keşif motoru hem ikili (yürütülebilir) hem de komut dosyası halindeki kötü amaçlı yazılımları saptayabilir.

Potansiyel olarak istenmeyen programların algılanması

Sürüm 5.0’daki bir yenilik ile, avast! artık uzak yönetici araçları ve ticari şifre kaydediciler gibi potansiyel olarak istenmeyen programları algılayabilmektedir. Bu tür programlar için kişisel kurallar ayarlanabilmektedir.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.