Android Telefonlar İçin Tavsiye Programlar

Android işletim sistemli telefonlar için tavsiye programların adlarını ve ne işe yaradıklarını sizler için aşağıdaki yazımızda anlattık.

Programları Android telefonunuzdan veya internetten Google Play Store‘den indirebilirsinzi.

1. WhatsApp Programı:
İnternet üzerinden ücretsiz mesaj, resim, video ve dosya göndermenizi sağlayan mükemmel bir uygulamadır. Karşı tarafta da aynı programın yüklü olması gerekmektedir.

2. Viber Programı:
Bu uygulamayı yükleyerek arkadaşlarınızı ücretsiz arayabilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz resimleri internet üzerinden ücretsiz gönderebilirsiniz. Karşı taraftaki kişide de aynı programın yüklü olması gerekir. Android telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan biridir.

3. Tango:
Arkadaşlarınızla internet üzerinden kameralı sohbet yapabilmenizi sağlayan bir uygulamadır.

4. Opera Classic:
Web tarayıcısıdır. Çok kullanışlıdır. Flash desteği mevcuttur. En büyük özelliği açılan web sayfasını telefonunuza göre ayarlayarak daha düşük veri iletimi yapmasını sağlar. Örnek olarak gerçekte 300 KB olan bir sayfayı 100 KB’a kadar düşürebilmektedir. Bu da veri tasarrufu dolayasıyla daha az internet kullanımı, daha düşük ücret anlamına gelmektedir.

5. Avast Anti Virüs:
Tam sürüm ve ücretsiz bir virüs tarama programıdır. Ayrıca telefonunuz çalındığında veya kaybolduğunda GPS verileriyle yerini bulabilirsiniz. Çalınması durumunda telefonunuzun içindeki verileri uzaktan göndereceğiniz mesajla silebilirsiniz.

6. SoundHound:
Televizyondan, radyodan, vs. duyduğunuz müziğin kime ait olduğunu öğrenmenizi sağlayan mükemmel bir programdır. Şarkıcının adı, albümün adı, şarkının adı, youtube videosu, şarkı sözlerini dahi göstermektedir.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

7. KeepSafe:
Bu programla resimlerinizi ve videolarınızı şifreleyebilirsiniz. Şifrelenen dosyalar başkaları tarafından gözükmez. Şifre girilerek resim ve videolara bakabilirsiniz.

8. MX Player:
Mükemmel bir video izleme programıdır. Neredeyse her türlü video formatını destekler. Ayrıca alt yazı desteği de vardır. Ayrıca code pack dosyalarınıda indirmeniz gerekir.

9. TuneIn Radio:
Bu programla dünya üzerindeki tüm radyo kanallarını dinleyebilirsiniz. Programın çalışması için internet bağlantısı gerekmektedir.

10. Flightradar:
Bu program bir uçak radarı programıdır. O anda üzerinizden geçen uçağın kaç metre yüksekte olduğunu, kaç KM hızla gittiğini, nereden kalktığını, nereye gittiğini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

11. Blip.me Programı:
Bu uygulama bas konuş diye tabir edilebilecek bir uygulamadır. Telsiz gibi çalışır. Anında ücretsiz sesli mesaj gönderebilir veya ücretsiz yazılı mesaj gönderebilirsiniz. Karşı tarafta da aynı programın yüklü olması gereklidir.

12. Google Sky Map:
Bu program ile gökyüzündeki yıldızların, gezegenlerin adlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca gezegenlerin o anda nerede olduğunu dahi görebilirsiniz.

13. Latitude:
Bu program ile arkadaşlarınızın nerede olduklarını harita üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Karşı tarafta da aynı program olmalı ve ayarlarının yapılması gerekmektedir.

14. TasKiller:
Bu program üm uygulamaları kapatarak telefonunuzun Ram belleğini boşaltır. Bu sayede ram bellek kaynaklı telefonunuzun takılma, donma soruna çözüm olmuş olur. Bu program hiçbir resminizi, videonuzu vs silmez. Sadece geçici bellekte bulunan verileri boşaltır. Bu işlemin bir zararı yoktur.

15. Airdroid:
Wireless üzerinden telefonla bilgisayarınızı birbirine bağlayabileceğiniz mükemmel bir programdır. Bilgisayarınızdan telefonunuzu kontrol etmenizi sağlar.

16. ColorDict:
Mükemmel bir Türkçe-İngilizce ve diğer çevirileri yapabilen, okunuşlarını söyleyebilen çok mükemmel bir sözlüktür. Program ve dil paketleri ayrı ayrı Google Play üzerinden yüklenebilmektedir.

17. AccuWeather:
Yaşadığınız ilin, ilçenin hava durumunu saatlik olarak verebilen, doğruluk payı diğer hava durumu veren yayımcılara oranla çok daha yüksek olan hava tahmin programıdır.

Viber Uygulamasına Ait Tanıtım Videosu:

1 comment to Android Telefonlar İçin Tavsiye Programlar

  • Furkan

    Çok güzel bir sayfa hazırlamışsınız ellerinize sağlık teşekkür ederim.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.