Ağız Kokusu ve Soğan Sarımsak Kokusu Nasıl Giderilir?

Soğan ve sarımsak kaynaklı olmayan, ağız kokuları nedenleri ve tedavisi için bu sayfamıza bakabilirsiniz. Ağız kokusu nedenleri ve tedavisi

Yediğiniz yemekten dolayı veya ağızda oluşabilen mantar hastalıkları, tartar, diş çürüğü gibi nedenlerle ağız kokusu oluşabilir. Ağız kokuları genellikle yenilen yemeklerdeki baharatlar, soğan ve sarımsak gibi gıdalardan olur. En sık karşılaşılan diğer bir nedeni de ağızda bakteri miktarının artışından olur. Özellikle uykuda bakterilerin ağız içinde çok fazla üremesinden koku daha yoğun hissedilir.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Eğer ağız kokusuna yediğiniz yemeğin veya bakterilerin neden olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki maddeleri deneyebilirsiniz. Uzun süreli kokular oluşuyorsa Ağız ve Diş Sağlığı doktorlarına görünmenizde fayda var.

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

En etkili yöntemler sırasıyla yazılmıştır.

Soğan ve sarımsak kaynaklı olmayan, ağız kokuları nedenleri ve tedavisi için bu sayfamıza bakabilirsiniz. Ağız kokusu nedenleri ve tedavisi

  • Dişleri ve dili 3 dakika kadar fırçalamak kokuyu giderir.
  • Tuzlu suyla yapılan gargara diş fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki kokuları giderir.
  • Bir bardak kadar süt ağızda çalkalanarak içilirse koku gider.
  • 1 tatlı kaşığı karbonat bir bardak suda karıştırılır ve ağız çalkalanarak içilir.
  • Maydanoz çiğnemek kokuyu giderir.
  • Karanfil çiğnemek kokuyu giderir
  • 1 çay kaşığı naneyi ağızda çiğnemek kokuyu giderir.

Önemli: Ağız kokusuna soğan, sarımsak gibi gıdalar neden olmuyorsa ve uzun süreli ağız kokusu varsa Ağız ve Diş Sağlığı doktorlarına görünmenizde fayda var.

Bu yazı bilgimanya.com‘a aittir. Link bağlantılı kaynak göstermek suretiyle faydalanabilirsiniz. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilgimanya.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Ağız Kokusu:

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.