905 Hatası Çözümü Google Play Android

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google Play uygulamasıyla bir oyun veya program indirmeye çalıştığınızda şöyle bir hatayla karşılaşırsanız “……….” bir hata nedeniyle indirilemedi. (905) aşağıdaki işlemleri yapmanız sorunu çözecektir.

905 hatasi cozumu Google Play

Hatanın nedenleri nedir?

  • Google Play’in güncelleme sonrası hata vermesi.
  • Telefonun dahili hafızasında yeterli yer kalmaması.
  • Telefonun ekranı kapatılınca Wi-fi internet bağlantısının kesilmesi.

1) Telefonu kapatıp tekrar açın ve indirme işlemini tekrar deneyin. Aynı hatayı veriyorsa, aşağıda verdiğimiz 2. adımı uygulayınız.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

2) Bu adım büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir. Google Play uygulaması çeşitli nedenlerle sorunla çalışıyor olabilir. Ayarlar —> Uygulamalar —> İndirilenler kısmında Google Play’i bulun ve tıklayın. Açılan sayfadan güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayın. Bu işlem Google Play’i fabrika versiyonuna döndürmüş oldu. Şimdi uygulamayı çalıştırın ve indirme işlemini tekrar edin. Sorun düzelmediyse sonraki adımı uygulayın.

3) Telefonunuz, ekran kapandığında Wi-fi bağlantısını kes olarak ayarlanmış olabilir. Uzun süren indirmelerde Wi-fi bağlantısının kesilmesi 905 hatası oluşmasına neden olabilir.

4) Telefonun dahili hafızasında ne kadar yer kaldığını kontrol edin. Ayarlar —> Uygulamalar —> İndirilenler sekmesinde alt kısımda gözüken boş alana bakın. Yaklaşık 500 MB ve üzerinde boş yer olması gerekir. Eğer boş yer yoksa veya az kalmışsa, uygulamaları hafıza kartına taşıyın. Yeterli boş hafızaya ulaşıldığında sorunun giderilip giderilmediğini tekrar deneyin.

Bu saydığımız dört adım, sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Bazı işlemler karışık gelebilir, bu konuda bilgisi olan arkadaşlarınızdan yardım almanız gerekebilir.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.