8100030d Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

8100030d hatasına en çok neden olan, Türkiyeden Windows Live Messenger serverlarına erişim probleminin olması. Eğer bundan sebep oluşmussa tek yapmanız gereken bir kaç saat beklemek (12 saat kadar sürebilir). Bu hatalar bölgesel de olabiliyor. Örneğin: İstanbul’un bir ilçesi bağlanabilirken başka bir ilçesi bağlanamayabilir.  Yada siz bağlanamasınız komşunuz bağlanabilir nedeni sizin internet firması ve komşunuzun internet firmalarının farklı olmasıdır.

Hatanın Çözümü: Öncelikle bizden kaynaklanan sorun var mı? Yok mu? Onu öğrenelim. Bunun için WLM yi online olarak programsız açmayı deneyelim. Eğer bağlanıyorsa bu hata sizin pc veya messenger’ınızdan kaynaklanıyor demektir. Bu  http://webim.live.sg/  Windows Live Messengerin Programsız yani Online olarak bağlanma linkidir.

sign in’e tıklıyoruz. Giriş penceresi açılıyor.

Açılan pencereden kullanıcı adı ve şifremizi girip tekrar sign in diyoruz.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Evet giriş yapıyorsa  hata sizden kaynaklanıyor. Giriş yapmıyorsa hata MSN den kaynaklıdır ve Düzelmesi için hiçbirşey yapmadan bir kaç saat beklemelisiniz.

Bu hataya neden olabilecek diğer nedenler:

1- İşletim sistemi veya programsal hatalar.

Çözümü: Bilgisayarınızı kapatıp – açın. Bu esnada modeminizin elektrik fişini çekin 15 saniye kadar bekleyip tekrar takın.

2 – Windows Live Messengerde meydana gelen bir hata.

Çözümü: Windows Live Messengeri Program Ekle Kaldırdan kaldırıp tekrar yüklemek. Programı resmi sitesinden indirebilirsiniz http://download.live.com/

3- Virüs temizleme programı tarafından engellenmiş olması.

Çözümü: Virüs temizleme programınızdan. Karantina ve Ağ izinleri gibi kısımlarda WLM nin engellenmiş olup – olmadığını kontrol edin.

4- Windows Güvenlik Duvarı tarafından engellenmiş olabilir.

Çözümü: Denetim Masasından Messenger engellenip engellenmediğini kontrol ediniz.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.