2012 LYS Sınavı Başvuru ve Sınav Tarihleri Açıklandı

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı):

YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) puanlarından en az bir tanesi 180 veya daha fazla puana sahip adaylar, istedikleri taktirde Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru yapabileceklerdir.

LYS‘ye girme hakkı olan adayların, 24 Nisan 2012 ile 30 Nisan 2012 tarihleri arasında LYS başvurularını yapmaları gerekmektedir.

LYS için ayrıca bir kılavuz bulunmamaktadır. 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, LYS adayları için de, ÖSYS Sistemi ile ilgili tüm bilgi ve kuralları kapsamaktadır. Başvuru yapacak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

LYS başvuruları internet üzerinden veya herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Başvuru Merkezi aracılığıyla yapan adaylar 2 TL hizmet ücreti alınacaktır..

LYS adayları, başvurularla ilgili banka ve ücret bilgileri ÖSYS Kılavuzunun arka kapağında yazmaktadır. LYS başvuruları için adayların yapmaları gereken temel işlemler şunlardır:

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

1) Hangi LYS’lere girmek istediklerine karar vermek
2) LYS ücretlerini ÖSYS Kılavuzunun arka kapağındaki bankalardan birine yatırmak
3) Hangi ilde sınava girmek istediklerine karar vermek
4) İnternet veya bir Başvuru Merkezi aracılığı ile başvurularını yapmak

LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacaktır. Adaylar girmek istedikleri LYS’lerin hepsine aynı merkezde gireceklerdir.

2012 LYS Başvuru ve Sınav Tarihleri

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.