2012 İmam Vaiz ve Müezzin Maaşları Ne Kadar?

İmam Vaiz Müftü ve Din görevlilerinin giydiği sarık

2012 yılının Ocak ve Temmuz dönemi memur zamlarının açıklanmasıyla birlikte imamların da ne kadar maaş alacakları belli oldu. Bu kapsamda 2012 yılında memur maaşlarına %3 oranında zam yapılması öngörülüyor. Bununla ilgili Bakanlar Kurulunun net bir kararı olmasa da kamuoyunda konuşulanlar %3 oranında artışın beklenmesi yönünde. Bu durumda olması gereken İmam maaşları aşağıdaki gibidir.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

%3 oranında artışla birlikte 2012 yılında alıcak maaşlar:

Dönem Kıdem/Derece Ücret (sosyal yardımlar hariç)
Ekim 2011 16/3 1.579,15 TL.
Ocak 2012 16/3 1.626,52 TL.

imam vaiz müftü müezzin maaşları

2012 memur maaşları için bu sayfamıza bakabilirsiniz.

14 comments to 2012 İmam Vaiz ve Müezzin Maaşları Ne Kadar?

 • salih

  arkadaşlar imamlar hakkında çoküzücü yorumlar yapıyorsunuz herkes hakettiği yerlere mevkiye geliyor bende çifçilikten araziden gelen bir imamım 3 yıl hafızlığa çalıştım 2 yıl ilahiyat okudum ve öyle imam oldum sanmayın ole hemen imam olunuyor ekmek bile çiğnemeden yutulmuyor değilmi ARKADAŞLAR… olgun yorumlarınıza teşekkür ederim selam ve dua ile

 • kadir

  Sizlere imamlara kafa takmışsınız arkadaşlar imamlarda diğer personeller gibi devlet memuru değiller mi? Diğer memurlar haftada iki gün tatilde ve yazın üç ay tatile gidiyorlar imamlar hep görev başında sizlerde biraz vicdanınızı göz önünde bulundur.

 • sedat

  Okuyan insanın her zaman hakkı verilmeli bence çünkü 25-26 yaşına kadar okuyor tarlada çalışanla kıyaslanamaz bugün tarlada çalışan değil bilimle fenle uğraşan adamlar dünyayı yönetiyor ve bizim maaşlarımızdan kat kat fazla alıyorlar tabi ki de tarlada farklı işte çalışanın da hakkı verilmeli fazlasıyla.

 • özgür

  Kaç tane imam ilahiyat mezunuda bu parayı hakediyor acaba, binlerce lise mezunu daha zor şartlarda bu paraların yarısını bile kazanamıyor.

 • kadir

  Hüseyin 1 on numara açıklamışsın. Çok doğru.

 • Hüseyin

  Son yorumu yapan kardeş. Onlarda ilkokulda sokak futoblu oynamak orta okulda kız peşinde koşmak yerine okusalardı da imam olsalardı. İşte o zaman günde 60 dk. çalışırlardı. Sizin deyiminizle hiç bir iş yapmazlardı. Ve beleşten ceplerine 2000’e yakın para girerdi. Bence o onların suçu.

 • tarkan

  İmamlar ve memurlar ALLAH gözünüzü doyursun, olmadı toprak doyursun. 800, 1000 lira alıpta (yazın güneşin altında kışın ayazda )çalışmaya çalışan kesime bakıpta Yarabbi çok şükür halimize deyin bence!

 • Murat

  İlahiyat fakültesinide bitirip imam olanlar ne kadar maaş alacaklarını bana söyler misiniz?

 • Arkadaş

  Bunlar yanlış 2-3 senelik Kur’an kursu öğreticisi 1800 kusur alıyor. Milleti kandırmayın benim akrabam var. Kayınpederim Küçük bir ilçede ilçe müftüsü 3100 küsur alıyor. Bunlarda bir hata var. Hem de 2012 zamları hariç eskiden İmam ve diğer diyanet personelinin maaşları verilirdi ne zaman öğretmeni memuru geçti artık personel başkanlığı yayınlamıyor. hakim savcıların ve askerlerin de öyle bunlar hep kandırmaca.

 • dnz

  İmama zam var maaşı da iyi dolgun, işçi ne yapsın peki birde %20-25 diyor utanmadan.

 • memur hanımı

  Eşlerimize iyi çok güzel zam veriyorsunuz bu sevindirici bir haber fakat zamlar çok çok az miktar da en azından yüzde 20-25 oranında bekliyorduk.

  • mert

   Allah’tan korkun be neyinize yetmiyor!

  • ismail

   Bu memlekette asgari ücret 800 TL alan var. Biraz insaf. O işlere akşama kadar sıcakta soğukta çalışıyor. Kapalı yerde 10 ar dakikadan günde 60 dk. çalışıyor imamlar insaf valla.

   • ahmet

    Birde sabah namazı için saat kaçta kalktığı artı günde beş vakiti bir değerlendir zaman bakımından gerçi belliki senin namazla ne alakan var nede islamiyetle olsa o değerli göreve ve görevdeki insanlara dil uzatmasın ve birde zamanında o insanlar okuyup o makama gelmiş bunuda bilirdin kafadan konuşup boş boş lüzümsuz laf demogojisi yapmazdın.

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.