2012 DGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

2012 DGS sınavı ile ilgili;

ÖSYM tarafın yapılacak olan DGS’ye giriş sınavı 15 Temmuz 2012’de yapılacak. ÖSYM 2012 Yılı DGS sınav giriş yerlerini açıkladı. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yazının tamamını okumanızı öneririz.

2012 DGS’ye Giriş Sınavıyla İlgili ÖSYM’den Yapılan Açıklama Aynen Aşağıdaki Gibidir:

2012 DGS Sınav Giriş bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-DGS’ye başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina / salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile 6 Temmuz 2012 günü saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.Sınava Giriş Belgesiyanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

1 comment to 2012 DGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

  • tayfun

    Benim aday giriş belgesinde sınava nerde girecegim yazmıyor yardımcı olan birileri var mı? Teşekkürler…

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.