2011 Fitre Miktarı ve Zekat Miktarı Ne Kadar?

Diyanet İşleri Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre 2011 yılı için Ramazan fitre miktarını belirlendi. Ramazan ayında verilecek isteğe bağlı olarak fitre para olarak veya gıda yardımı olarakta verilebilecek.

2011 fitre ve zekat miktar:

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2011 yılı Ramazan ayından 2012 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük fitre miktarını 7,5 TL olarak belirledi. 7.5 TL’lik miktarın en düşük fitre miktarı olduğunu, verilecek meblağ konusunda üst bir sınırın olmadığı hatırlatıldı. Bu durumda ekonomik durumuza göre en az 7.5 TL, en çok istediğiniz kadar fitre verebileceksiniz.

Fitre vererek bir çocuğun hayatını kurtarmak ister misiniz? :

Ülkemizde her gün yüzlerce çocuk kanser hastalığı nedeniyle ölmektedir. Özellikle gelir düzeyi düşük ailelerin gerekli ilaç bedellerini karşılayamaması sonucu ölümler hızla artmaktadır. Lösemi hastası bir çocuğun bir aylık tedavi masrafı (sigortanın karşıladığı tutarın üzerinda kalan kısım) aylık 4.000 TL civarındadır. Lösev gibi kanserli çocuklar için kurulmuş dernekler yılda binlerce çocuğun ilaç masraflarını karşılamaktadır.

Lösev fitre vermek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Şimdiden Allah kabul etsin.
http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctID=428

Bu hususta ideal olanın, herkesin kendi hayat standartlarına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir meblağın vermesi tavsiye edildi. Söz konusu meblağın, gıda gibi ayni olarak veya para şeklinde nakdi olarak ödenebileceği açıklandı.


Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.