02164441444 Bu Numara Kimin Nerenin Niye Arar?

Bu numarayla ilgili internette bir çok yazı var. Özellikle bu numaradan arananlar telefon çalınca açıyoruz kimse cevap vermiyor veya konuşunca sesimizi beğenmeyince hemen kapatıyor deniyor. Oysa bunların hepsi kendi kuruntumuz gerçekler öyle değil arandığınızda ön alan kodu 216 olunca şüpheleniyoruz açsak mı açmasak mı diyoruz, bu sırada telefon 5 – 6 kez çalmış oluyor tam açtığımızda da telefon kapanıyor bu sürede 10 – 15 saniye sessizlik olup dinleniyormuşuz gibi bir izlenim yaratıyor.

İşin aslı şöyle; 0 216 444 1 444 bu numara Türk Telekomun kampanyalar ve tarifelerle ilgili bilgilendirme servisinin numarasıdır. Bu numaraya başkabirinin girmesi, satın alması ve kullanması kesinlikle mümkün değildir.

Arayan görevili size kampanyalar ve tarifeler hakkında bilgi vermeye çalışıyor. Bu işlemleri yaparken sizden asla özel bilgilerini istemiyor.

Turknet Davet Kodu - Arkadaşını Getir Kampanyası

Müşteri hizmetleri sizden asla özel bilgilerinizin tamamını istemez. Örnek anne kızlık soyadının 3. ve 5. harfini, doğum tarihinin son iki hanesi vb. şekilde ister.

Son olarak, bu numara tarafından aranmak istemiyorsanız aşağıdaki numarayı arayarak bilgilendirme ve kampanya aramalarını iptal ettirebilirsiniz.

Bilgilendirme aramaları almak istemiyorsanız veya bu numarayla ilgili şikayetlerinizi 0 312 306 07 08 numarasına bildirip iptal ettirebilirsiniz.

5 comments to 02164441444 Bu Numara Kimin Nerenin Niye Arar?

 • hamide

  4441444 sessiz aramaları yüzünden telefonumu kapatacağım yetti be.

 • Mustafa

  Beni de aradılar uyandırdılar sabah sabah açtım ses yok bunların yapacağı işi…

 • Murat

  2 günde bir eksiksiz olarak bu numaradan aranıyorum ve telefonu açtığımda karşı taraftan hiçbir ses gelmıyor bu şekilde hizmet falan olmaz ailece rahatsızlık duyuyoruz. İnsanın sinirleride bozulmuyor değil. Telefonu açık bıraksan saatlerce açık kalıyor ve karşı taraftan ses falan gelmiyor.
  0 312 306 07 08 : bu numarayı arayıpta iptal ettiren arkadaşlar oldumu bilgi verirseniz sevinirim?

 • Cihan Akkaya

  Gerçekten yeter telefonu açıyor alo diyorum ses yok kampayalar hakkında bilgilendirilme verilecek deniliyor nerede….ses yok ister istemez kuşkulanıyorsun aramalardan sonderece rahatsızım faturamı şubelerinizden öderken bilgilendirmeyi alırım, bende hattımı kapatmayı düşünüyorum.

 • Süleyman Aker

  Yaw bıktım artık hergün hergün aranırmı arkadaş? Hem interneti hem telefonu kapattırıyorum yeter yahu!!!

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.